Travanj 16, 2024, 09:10:58 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Cube Reef 300+ L :)  (Posjeta: 9422 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Cube Reef 300+ L :)
« u: Siječanj 19, 2017, 01:25:09 prijepodne »
Pozz ekipa, evo i mene nakon dugog vrimena. Pa da i ja priložim svoju kocku koja napreduje i polako se puni. Inace kocka je pokrenuta neko vrijeme, stim da je bilo ponešto u manjem akvariju, zapravo manjoj kocki od 100 lit, pa kako su se stvari mijenjale, akvarij je mal narastao. :)

Inače malo ćemo o infu akvarija, nista pretkerano od opreme, sve vise manje diy, jer tako ja to volim sebi da slozim, malo ekonomičnosti i td..

Dimenzije akv: 80*80*45v,
Rasvijeta Diy Led cca 70+ ledica 3w, omjer 2:1 plava bijela,
Sump cca 80lit, skimmer stariji model ati, neznam tocno koji, ali je izgleda preradjen. Uglavnom ima jos ponesto tehnike al da ne nabrajamo previše. Slike slijede. Lp svima

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #1 u: Siječanj 19, 2017, 01:39:44 prijepodne »
Uživajte :) Lp

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #2 u: Siječanj 19, 2017, 08:52:40 prijepodne »
Sta drugo kazati nego da lijepo izgleda i pozeliti ti da ga zadrzis na duze staze :) :) Duze nego sto ti ono imas obicaj ! ;)

slike stavljaj sa mobitela ne screenshot ;) vidjece se bolje

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #3 u: Siječanj 19, 2017, 09:20:16 prijepodne »
Lipo,dimenzije koje se meni vrte po glavi  :-)

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #4 u: Siječanj 19, 2017, 09:54:23 prijepodne »
Jesi skrt sa slikama za ubit :D,a bablica sakriva ko baba noge,daj krupni plan tog debelog bubla :D :D

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #5 u: Siječanj 19, 2017, 11:21:10 prijepodne »
Hvala. Tek sad vidim da sam stavio screenshot slike. Jer sam ih smanjivao i drugacije nisu isle, tj nisu mogle stati, sa moba je stavljano pa zato. Uglavnom mora se ja nisam bas nikada ni rijesavao, uvijek ak bi rijesio, ostalo bi ponesto koralja koji bi bili u malom akvariju, pa se vratili u veci i onda sve ispočetka. Heh.. Iskreno ovaj je jedan od mojih boljih sistema do sada nakon onog od 300lit, jer sve napreduje i raste ludo, boje su jako dobre, zahvaljujući aquaforest elementima 1+2+3+.
Alge sam imao u početku, ali izmjena vode im je presudila i naravno dodavanje zeolitha u filtraciju. Ciana nisam ni imao fala Bogu i td..
Od ribeka pliva unutra desetak riba, nesto slovenskih nesto nasih iz Vilija naravno, jer druge ne dolaze u obzir. To je to. Ako tko ponekad zeli doletjeti vidjeti u zivo, na sok, pivu, vrata su otvorena. Lp

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #6 u: Siječanj 19, 2017, 12:42:09 poslijepodne »
Nice. :122:

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #7 u: Siječanj 19, 2017, 12:56:56 poslijepodne »
na koji način si dodao zeolit i misliš li ostati na njemu  :question:

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #8 u: Siječanj 19, 2017, 13:27:23 poslijepodne »
Hvala. Tek sad vidim da sam stavio screenshot slike. Jer sam ih smanjivao i drugacije nisu isle, tj nisu mogle stati, sa moba je stavljano pa zato. Uglavnom mora se ja nisam bas nikada ni rijesavao, uvijek ak bi rijesio, ostalo bi ponesto koralja koji bi bili u malom akvariju, pa se vratili u veci i onda sve ispočetka. Heh.. Iskreno ovaj je jedan od mojih boljih sistema do sada nakon onog od 300lit, jer sve napreduje i raste ludo, boje su jako dobre, zahvaljujući aquaforest elementima 1+2+3+.
Alge sam imao u početku, ali izmjena vode im je presudila i naravno dodavanje zeolitha u filtraciju. Ciana nisam ni imao fala Bogu i td..
Od ribeka pliva unutra desetak riba, nesto slovenskih nesto nasih iz Vilija naravno, jer druge ne dolaze u obzir. To je to. Ako tko ponekad zeli doletjeti vidjeti u zivo, na sok, pivu, vrata su otvorena. Lp

jako lijepo. koliko mijenjaš vode? i koliko doziraš 1,2,3?
Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #9 u: Siječanj 19, 2017, 13:34:19 poslijepodne »
na koji način si dodao zeolit i misliš li ostati na njemu  :question:

Zeolith mi je u reaktoru, kamenčići, uz aktivni ugljen i mogu reci da dobro odradjuju posao. Da ostat cu na njemu, jer do sada nisam vidio nista bolje od njega, po preporuci mihe.. :)

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #10 u: Siječanj 19, 2017, 13:38:14 poslijepodne »
Zarkec_
Mijenjam sada malo slabije ali dok je bilo algi, svakih tjedan dana sam izmjenio cca 30-40lit vode i kroz cetvrti peti put od izmjene je nestalo, a vec nakon treće izmjene se vidjelo bolje stanje.
1+2+3+ dodajem na dnevnoj bazi po cca 20-30ml, al uskoro moram izmjeriti parametre, pa da vidim kakvo je stanje. Prije nego sam poceo dodavati to, koralji mi nisu imali neke boje, bili su blijedi, ali evo nakon cca mjesec i pol dana velike su razlike od tad i sad. Sol je takodjer od aquaforesta, ona najblaza sea salt, jer nisam htio pretjerivati sve skupa, pa uz nju dodajem elemente, tak da dobijem ono sto je ok.

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #11 u: Siječanj 19, 2017, 15:51:05 poslijepodne »
još nešto dodaješ osim Aquaforest 1,2,3?
Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #12 u: Siječanj 19, 2017, 17:32:14 poslijepodne »
još nešto dodaješ osim Aquaforest 1,2,3?

No. Samo to i pipovaću :D Iako nisam siguran previse u kemiju, jer sto vise kemije sve vise belaja :)

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #13 u: Siječanj 19, 2017, 17:34:36 poslijepodne »
još nešto dodaješ osim Aquaforest 1,2,3?

No. Samo to i pipovaću :D Iako nisam siguran previse u kemiju, jer sto vise kemije sve vise belaja :)
Tvoja pipovaca zauzima vec kultni status u HR morskoj akvaristici. Jesi ju mjerio kad TDS-om?
Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #14 u: Siječanj 19, 2017, 19:21:17 poslijepodne »
Ma pipovaca zakon ljudi moji,samo se voda tretira za klor i teske metale i vozi misko,ja tako svoga tjeram jos malo tri godine i sve super,ph 7,9 ko zavaren i malo gasenog vapna i imas 8,1ph.

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #15 u: Siječanj 19, 2017, 21:21:23 poslijepodne »
Ma pipovaca zakon ljudi moji,samo se voda tretira za klor i teske metale i vozi misko,ja tako svoga tjeram jos malo tri godine i sve super,ph 7,9 ko zavaren i malo gasenog vapna i imas 8,1ph.

a pojacane diatome i to?

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #16 u: Siječanj 19, 2017, 21:46:26 poslijepodne »
Jedino sta me zajeba.. je ciano,ali radi hranjenja sa smrznutom i tri velike ribe a ja ljen mjenjati more po par mjeseci,ali od kada imam zeolit u filtraciji pasivnoj sve rijesio

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #17 u: Siječanj 19, 2017, 21:50:58 poslijepodne »
Ma pipovaca zakon ljudi moji,samo se voda tretira za klor i teske metale i vozi misko,ja tako svoga tjeram jos malo tri godine i sve super,ph 7,9 ko zavaren i malo gasenog vapna i imas 8,1ph.

a pojacane diatome i to?

Zasto bi se diatoma pojavljivala, nema potrebe ni mogućnosti. Voda se zaciklira nakon nekog vremena, diatoma se povuče, i na izmjene vode od cca 10% na tu litrazu nista neces toliko promjeniti previse, malo osvjeziti akvarij i to je to, to se toliko ni ne osjeti, bez obzira bila to pipovaca ili ro. U zadnje vrijeme slusam mnogo onih koji se pridrzavaju svega u morskoj, ro uredjaj, ovo ono i td.. Imaju više problema nego oni koji na to toliko ne gledaju. Onaj tko koristi ro, ne mora znaciti da neće imati alge i problem s njima, ili ti ga ciano. Tome nema razlike sa problemima, bila ro ili pipa.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #18 u: Siječanj 19, 2017, 21:52:57 poslijepodne »
još nešto dodaješ osim Aquaforest 1,2,3?

No. Samo to i pipovaću :D Iako nisam siguran previse u kemiju, jer sto vise kemije sve vise belaja :)
Tvoja pipovaca zauzima vec kultni status u HR morskoj akvaristici. Jesi ju mjerio kad TDS-om?

Nisam nikad mjerio tds-om vodu. Al budem kad stignem pa javim.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #19 u: Siječanj 20, 2017, 04:55:42 prijepodne »

Zasto bi se diatoma pojavljivala, nema potrebe ni mogućnosti. Voda se zaciklira nakon nekog vremena, diatoma se povuče, i na izmjene vode od cca 10% na tu litrazu nista neces toliko promjeniti previse, malo osvjeziti akvarij i to je to, to se toliko ni ne osjeti, bez obzira bila to pipovaca ili ro. U zadnje vrijeme slusam mnogo onih koji se pridrzavaju svega u morskoj, ro uredjaj, ovo ono i td.. Imaju više problema nego oni koji na to toliko ne gledaju. Onaj tko koristi ro, ne mora znaciti da neće imati alge i problem s njima, ili ti ga ciano. Tome nema razlike sa problemima, bila ro ili pipa.

Mislim da je ključno kondicioniranje vode i deklorinacija pipovače (klor je prenstveno u pipovači da potamani patogene bakterije pa bi tako potamanio i dio dobrih bakterija u akvariju). I veliki brandovi najnormalnije navode tretiranje pipovače za slatkovodnu i za morsku akvaristiku. Nadalje, kako je Alen napisao, volumen mora koji se mijenja je mali u odnosu na čitav tank tako da nema neki veliki utjecaj a iz priloženog je vidljivo da akvarij, kao i prijašnji, napreduju i da su ''zdravi''. Jedina nus pojava od pipovače, barem u ZG, je abnormalna količina kamenca koja se stvara radi izuzetno tvrde vode. Primjerice, slatkovodni akvarij koji mi je bio u Dramlju (Crikvenica) je bio na čistoj pipovači bez bilo kakvog kondicioniranja vode jer je tamo voda izuzetno mekša i kvalitetnija, pitkija :)

Da ne blebečem dalje, tank mi je interesantnih dimenzija, ima u njemu svega i još kad se sve to ozbiljno nabilda izgledat će kao plićak negdje na karabima! Poslikaj malo sa svih strana i jednu fotku odozgo dok su pumpe pogašene da vidimo taj plićak u punoj širini!

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #20 u: Siječanj 20, 2017, 12:16:32 poslijepodne »
Evo pokoja slika još, iako mi slikanje ne ide baš, jer prebacujem i sve preko moba pa neznam kako to izgleda bas preko kompa ako netko gleda. Al evo jos koja malo vece rezolucije nadam se od predhodne dvije.

Trpimirovich_ slažem se s tobom u potpunosti.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #21 u: Siječanj 20, 2017, 12:21:49 poslijepodne »
A jos slika sa strana i sa visine ce biti, trenutno nemam nekog vremena bas za slikanje, zurim na poslic. Uglavnom, znam ja dosta toga sto se tiče pipovaće, ne sumnjam da se ne može nista dogoditi, moze kao i kod svakoga tko koristi ro. Vjerujem da su veće šanse da se dogodi nesto loše uz dodavanje pipe, ali evo do sada, svi znate nisam nikada koristio ro vodu, osim u par navrata početkom ulaženja u morsku akvaristiku. A to je bilo svega 3-4 mjes. Nakon toga sve ovo odradjuje pipovaća, ja zadovoljan i sve je vidljivo na slikama. Ugodan dan pa se čujemo. Lp

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #22 u: Siječanj 20, 2017, 13:17:28 poslijepodne »
Nisam upratio a da bude zapisano.. jel tretiraš pipovaču s nečim protiv klora/kloramina ili direkt u tank?

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #23 u: Siječanj 20, 2017, 13:18:23 poslijepodne »
Nisam upratio a da bude zapisano.. jel tretiraš pipovaču s nečim protiv klora/kloramina ili direkt u tank?

Direkt u tank.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Cube Reef 300+ L :)
« Odgovori #24 u: Siječanj 20, 2017, 13:26:04 poslijepodne »
Ponekad uz preparate, ali cini mi se  da samo problem unesem time, to mi se  jednom ucinilo da sam uz easy life media filter donio podosta algi kada sam tretirao time. Posebno ciano. Tak da mi se direktno pokazalo boljim. Iako ja ne mjenjam velik postotak vode pa se to toliko ni neosjeti. Kad su bile alge mijenjao sam 30-40lit, ali inace kada mjenjam ovako preventivno, to ide cca 10-20lit po izmjeni jednom mjesečno.