Travanj 25, 2024, 18:40:54 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: "Ubacivanje" kemikalija u AQ...  (Posjeta: 1517 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mukihr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: osijek
    • Pusle Audio Team
"Ubacivanje" kemikalija u AQ...
« u: Ožujak 31, 2010, 07:23:43 prijepodne »
Da li mi netko moze reci kako ubacivati kemikalije u AQ...?

Zasto to pitam - zato sto ubacujem kemiju po EI metodi i koristim pri tome spricu .. Polagano tiskam pri ukljucenoj pumpi da se koliko toliko ta kolicina kemije rasprostre po AQ-ju.... Danas ujutro nakon doziranja sam primjetio da mi je jedan Ancistrus otisao u vjecna lovista - nepoznato je da li je to uslijed doziranja ili je to bilo preko noci - ne vjerujem da unutar minute ribac moze kihnuti a da su pri tome sve ostale potpuno normalne.... Ali uvijek postoji ALI i to je razlog postavljanja ove teme i pitanja u njoj....
Molim mišljenje
Pozdrav i hvala...
 
AQ 80lit... rasvj: 1*Sylvania GroLux 18W, 4*TEZ Daylight 15W...
Bicolor-1kom, Botia macracanthus-1kom, Crne udovice-4kom, Sij. algojed-2kom, Otocinclus-2kom, sacica malih Corica i Ancica na privremenom radu :P

Offline hento

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 569
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: "Ubacivanje" kemikalija u AQ...
« Odgovori #1 u: Ožujak 31, 2010, 08:43:48 prijepodne »
Ja to radim na isti način, tj pomoću šprice ispred izlaza iz filtera tak da odma zacirkulira po akvariju. Doduše nije EI nego pps-pro no mislim da je to zanemarivo... Nutra imam neonke, zebrice, kardinalke, khulije, corydorase, ajmonera i flying foxa te do sad nisam imal krepavanja  :nerd:

ne vjerujem da unutar minute ribac moze kihnuti a da su pri tome sve ostale potpuno normalne....
Eto jučer kod pajdaša blejimo u akvarij i razglabamo o teoriji razmještanja biljekova, ribeki fino plivaju, biljke se njišu na vje... ovaj struji, corydorasi dolje ruju, jedan od njih stane i krepa :dead: :rolleyes: Nikakvih znakova bolesti, ostale ribe vesele, voda ok, algi minimalno...
Never underestimate the power of the Dark Side

--- Koprivnica ---

Offline maliapostol

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 432
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
Odg: "Ubacivanje" kemikalija u AQ...
« Odgovori #2 u: Ožujak 31, 2010, 09:25:15 prijepodne »
sam si si odgovorio na temi o algama

ti imas co2 ali nemas DC pa nikad neznas a i ja gnojim sa makro i dosad nikada nisam primjetio nesto cudno a kamoli da je zbog toga riba vrisnula
 
koristim kapaljku i pustim di stignem jer to radim  u 5 ujutro i vjeruj mi da ne gledam
Odrasto sam al na kratko bit cu dijete zivot cijeli...C.J.

Offline mukihr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: osijek
    • Pusle Audio Team
Odg: "Ubacivanje" kemikalija u AQ...
« Odgovori #3 u: Ožujak 31, 2010, 09:56:51 prijepodne »
pa kontam i ja da to ne bi trebalo biti problem - ma vise lovim bijele miseve po zraku (pardon, vodi)... tak' da pitam za svaki slucaj....

o.k... nista - znaci ne bi to trebalo biti problem....
thnx decki..
AQ 80lit... rasvj: 1*Sylvania GroLux 18W, 4*TEZ Daylight 15W...
Bicolor-1kom, Botia macracanthus-1kom, Crne udovice-4kom, Sij. algojed-2kom, Otocinclus-2kom, sacica malih Corica i Ancica na privremenom radu :P

Offline acies

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 946
  • Spol: Ženski   Lokacija: zg
  • zagreb
Odg: "Ubacivanje" kemikalija u AQ...
« Odgovori #4 u: Ožujak 31, 2010, 21:21:02 poslijepodne »
ja gnojim po dib metodi pri izlazu protočne pumpe i nikad nisam imala rikavanja ;)

Offline mukihr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: osijek
    • Pusle Audio Team
Odg: "Ubacivanje" kemikalija u AQ...
« Odgovori #5 u: Ožujak 31, 2010, 22:38:26 poslijepodne »
ondak da zakljucimo - Ancic nije riknuo od toga... tko ce ga znati sto mu je bilo....
AQ 80lit... rasvj: 1*Sylvania GroLux 18W, 4*TEZ Daylight 15W...
Bicolor-1kom, Botia macracanthus-1kom, Crne udovice-4kom, Sij. algojed-2kom, Otocinclus-2kom, sacica malih Corica i Ancica na privremenom radu :P