Ožujak 28, 2024, 13:06:39 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: grijači za zmije?  (Posjeta: 3721 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
grijači za zmije?
« u: Listopad 08, 2010, 21:18:49 poslijepodne »
zanima me kakve grijače koristite u terarijima za zmije, i kako su postavljeni/zaštićeni?

imam kombinaciju podnog 8w i kabelskog 25w...podni stoji u terariju (na podu, lol) nezaštićen jer je samo topal, a kabel je u plastičnoj kutiji koja je također unutar terarija i izbušena da toplina može ići van tj. u terarij.

sve to spojeno je na termostat za termo peć, koji je isprva radio ok, ali sada vise ne bas sjajno, iako nije ni bitno jer su grijaci kako dolazi hladnije vrijeme na rubu svojih mogucnosti i rade non stop da bi odrzali optimalnu temperaturu, pa radim novi setup i zanima me kako vi imate riješeno grijanje, a možda ponajviše kako ste zaštitili kabelske grijače?

termostat definitivno ide novi profesionalni sa night drop opcijom i vjerojatno jos jedan kabelski grijac od 50w...

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: grijači za zmije?
« Odgovori #1 u: Listopad 09, 2010, 00:24:52 prijepodne »
a koliki terarij imas????

ja sam isprobo i grijaci kabel i one ploce i mogu rec da su žarulja + termostat najidealnije riješenje....temperatura je stvarno idealna i varira unutar 1 stupnja....a i žarulju sam platit 42 kune i grije cijeli terari i odma imam topli i hladni dio....a za moj terari 120x70 trebo bi bar 2 podna grijaca i to nemres uzet od 75W jer ti to kuću zapali koliko se grije...

Stvarno sma zadovoljan s tim žaruljama i svaki sljedeci terari definitivno slažem s njima
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
Odg: grijači za zmije?
« Odgovori #2 u: Listopad 09, 2010, 18:27:11 poslijepodne »
mislis one keramicke? cuo sam da dosta rikavaju i da nema garancije na njih...a di si je smjestio u terariju? bojim se da ce ako je stavim gore negdje toplina ostajati gore...

btw terarij je 110 x 45, visina oko 70 ako se dobro sjecam, ali jedan dio terarija je niži...da ne objasnjavam puno evo slike...

e da, ja sam vidio zarulju od 60w za cca 240 kn ako se ne varam u pet centru...

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: grijači za zmije?
« Odgovori #3 u: Listopad 09, 2010, 18:42:16 poslijepodne »
e da, ja sam vidio zarulju od 60w za cca 240 kn ako se ne varam...

to misliš na onaj keramički grijač na grlo E27 od 60W?

Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
Odg: grijači za zmije?
« Odgovori #4 u: Listopad 09, 2010, 19:46:33 poslijepodne »
da, mozda sam ja krivo viido cijenu, jer je bila izlizana, mozda je pisalo 40 i kusur, neznam...ucinilo mi se 242.xx da pise, tako da moguce da je bas to sto on kaze 42.xx kn...al mislim da je pisalo 5 brojki...

Offline Maja27

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 264
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: Sl.Brod
Odg: grijači za zmije?
« Odgovori #5 u: Svibanj 18, 2011, 21:32:35 poslijepodne »
Pa sad citam ovu temu jer moram rijestiti taj grijac,i nije mi jasno kako koristiti zarulju predpostavljam reflektor zarulju za grijanje zmije,zar njoj ne treba podni grijac? -?