Travanj 27, 2024, 01:38:01 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pomoć oko kupnje akvarija i odabira ribica , bilja i opreme  (Posjeta: 1515 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Daniel1983

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški   Lokacija: Krk
Pomoć oko kupnje akvarija i odabira ribica , bilja i opreme
« u: Kolovoz 09, 2016, 03:01:54 prijepodne »
Pozdrav svima, ovako stvari stoje.
Nekad sam imao akvarij juwel 200 L ali nisam baš imao iskustva ma da su mi ribice (skalari, beta borci )bile ok i uredno sam čistio akvarij . Bilje nisam nikad koristio jer nisam bio siguran ako ce mi uspjet.
Sad sam se odlučio za novi akvarij.
Kupio bi juwel trigon 190 L sa stalkom, dolazi sa filterima, grijačom i lampama 2x28w, e sad ja bi volio staviti i biljke pa bi molio nekog da mi napravi neki spisak opreme šta ce mi sve trebati , koje biljke za stražnji plan , koje za prednji a da nisu prezahtjevne za amatera, koje ribice , čistače , kemiju , hranu. itd sory ako puno tražim ali skroz sam sve zaboravio . hvala unaprijed

Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Pomoć oko kupnje akvarija i odabira ribica , bilja i opreme
« Odgovori #1 u: Kolovoz 09, 2016, 05:47:20 prijepodne »
Straznji plan neka vallisneria i hygrophila corymbosa, srednji plan cryptocoryne wendtii (ili neka druga) i anubias, prednji plan hydrocotyle tripartita, glossostigma elatinoides i monte carlo.

Ako zelis kupovinu javi se na PM, od navedenog imam sve osim monte carlo, uz gomilu drugih vrsta.

Lp,


Viktor via mobile

Offline Daniel1983

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški   Lokacija: Krk
Odg: Pomoć oko kupnje akvarija i odabira ribica , bilja i opreme
« Odgovori #2 u: Kolovoz 09, 2016, 19:14:41 poslijepodne »
Puno hvala, kad dođem do faze biljaka svakako se javim. Lp

Offline selce

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 144
  • Spol: Muški   Dob: 56
  • Lokacija: Selce
Odg: Pomoć oko kupnje akvarija i odabira ribica , bilja i opreme
« Odgovori #3 u: Kolovoz 11, 2016, 12:15:54 poslijepodne »
Kolega,prvo pripazi koji šljunak (granulacija) i koju hranjivu podlogu ćeš stavit.Preporučam Vulkanit jer ga imam i kod sebe i biljke su jako zadovoljne od kemije ti je kosta za neke nezahtjevne biljke Profito .
Vulkanit imaš u Rijeci u skoro svim shopovima isto kao i šljunak,mislim da je neka OK granulacija 3mm !

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Pomoć oko kupnje akvarija i odabira ribica , bilja i opreme
« Odgovori #4 u: Kolovoz 11, 2016, 14:54:04 poslijepodne »
Za glossu treba jače svijetlo i CO2. Stavi Limnophilu sesilifloru pozada uz ove što ti Viktor savjetuje.Ist oi Higrophilu polispermu,,Shinersiu.Ludvigiju.Naprijed možeš Sagitariju subulatu ako želiš travnjak.

Offline ivica29

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški  
Odg: Pomoć oko kupnje akvarija i odabira ribica , bilja i opreme
« Odgovori #5 u: Siječanj 17, 2017, 22:01:46 poslijepodne »
Straznji plan neka vallisneria i hygrophila corymbosa, srednji plan cryptocoryne wendtii (ili neka druga) i anubias, prednji plan hydrocotyle tripartita, glossostigma elatinoides i monte carlo.

Ako zelis kupovinu javi se na PM, od navedenog imam sve osim monte carlo, uz gomilu drugih vrsta.

Lp,


Viktor via mobile