Travanj 19, 2024, 09:11:34 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: 125 l mora  (Posjeta: 1332 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
125 l mora
« u: Kolovoz 19, 2009, 19:11:18 poslijepodne »
e sad kad si ti kontra, mene opet ulovilo da bi taj mali složio za onog narančasto bijelog njemu.  ;)

Brate, sta se premisljas, slozi si jedan mali, nemres fulati. Od tvornice koju spominjes nemas ni T!
Ako si u zg, mozes se zaletiti malo snimiti moj mali za mantisa pa si mozes malo predociti kak to funkcionira. Uglavnom staklo 50x50x50 sto je volumena 125 l, pijesak, 10-15 kg kamenja, grijač, mali skimer i filter, jedna stream pumpa od 3000 l/h, 2x 24 W neonke i to je to.

Sve radi kao sat!

Evo danas cu pocistiti stakla pa ti pofotkam da malo vidis kak zgleda, nisam cistio stakla valjda 2 tjedna. Nema me bas doma, kad bacim kakvog samca ili puza, cujem mantisa kak razbija, znaci sve ok, kroz stakla nit ne gledam.
 


Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
125 l mora
« Odgovori #1 u: Kolovoz 19, 2009, 20:47:34 poslijepodne »
Akvarij nije neki reprezentativan sto se tice koralja, uglavnom hitim unutra ono kaj mi je viska u velikom. Uglavnom su tu koralji izbjeglice koji su na jelovniku Acreichthys tomentosusa i jos neki koji se nisu snasli u velikom akvariju.
Vidljiva je oprema, lijevo je stream pumpa i grijac. Desno iza je mali filter i skimmer, oba tunze.
Problem su malo alge na staklima i one zelene cupave po kamenju, jer u akvariju nema vecih komunalaca tipa puzeva i samaca. Ima onh malih copepoda, amphipoda, zvjezdica, crvica i sličnih manjih organizama. Tam gdje ima dosta protoka i svjetla stvore se te cupave koje pocupam jednom u 2 tjedna.

Evo par fotki, na jednoj se vidi sramezljivi vlasnik tih 125 litara vode. Mozemo ga nazvati apsolutnim vlasnikom jer utamani sve sto pliva, gmize, hoda; ne koristi previse sakrivanje u pijesak, kamuflaza isto nije dugorocno rjesenje, nikakva cvrsta ljustura ni brzina ne spasava od neutazivog apetita ovog cudnovatog patuljka. Sve sto udje u akvarij, kroz kratko vrijeme nadje se u mantisu, pa uskoro i u skimmeru.

 
 

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
125 l mora
« Odgovori #2 u: Kolovoz 19, 2009, 21:06:48 poslijepodne »
ma prelijepo je to meni  :up: , al je to više nego duplo veće od onog s čim bi ja mogo raspolagati  :punch:.

- a imaš ti dosta podloge, pijeska na dnu. :rolleyes: kolko čitam, što manje to bolje.


Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
125 l mora
« Odgovori #3 u: Kolovoz 20, 2009, 19:06:35 poslijepodne »
Pijesak je za Odontodactylus scyllarusa kako bi se mogao ukopavati. Deblji sloj ne šteti jer se stvore anaerobne zone pa pijesak počne raditi kao prirodni denitrator a mislim da vadi i nešto fosfata kojih kod mene ima dosta jer je mantis mesojed i utamani 4-5 puževa ili rakova tjedno, a to je dosta zagadjenja za tako mali akvarij.
Za sada u 8 mj. nisam imao problema s cijano bakterijom, koja se zna pojaviti kod povišenih fosfata. Čini mi se da je to zasluga pijeska, iako možda i griješim.

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
125 l mora
« Odgovori #4 u: Kolovoz 21, 2009, 00:03:55 prijepodne »
kužim. dobro taj lik jede.  :up:

 a to imaš i neko drvo nutra?


Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
125 l mora
« Odgovori #5 u: Kolovoz 21, 2009, 07:46:52 prijepodne »
Da, komad javora!

Sala, to su grane nekih debelih akropora mislim, naravno samo skelet. Kupio sam to jednom u austriji pa ubacio da ne stoji.

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: 125 l mora
« Odgovori #6 u: Kolovoz 21, 2009, 15:35:53 poslijepodne »
žac ti je pedancija i cijelo vrijeme oko mantisa ide a kad mu vidiš akvarij koji je u spavačoj onda na guzicu padnes kako to izgleda :up:

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 125 l mora
« Odgovori #7 u: Kolovoz 21, 2009, 18:56:11 poslijepodne »
Ovaj mali akvarij mi je stvarno za dušu, nikakvog posla, a sve radi bez težine. Na velikom se tanku puno vremena potrošio, puno sam griješio i učio (što i dalje radim, mislim i griješim i učim). S Mantisom je nekak sve lakše, postoje ograničenja, nema toliko prostora za improvizacije, tak da tank lako funkcionira.

Hvala za pohvale za veliki tank! Slabo se bavim s njime uzadnje vrijeme, primjecujem da je tako i bolje. Jedino što treba ipak dobro procjeniti granicu između neprčkanja i nemara. Bojim se da polako prelazim granicu i ulazim u nemar. Sad na jesen ću se malo pozabaviti prorjeđivanjem koralja, jer neki mi koralji rastu kao ludi, drugi stagniraju i tako su ostaju u sjenama.
 


Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: 125 l mora
« Odgovori #8 u: Kolovoz 25, 2009, 22:13:18 poslijepodne »
Ništa se ti ne briniza višak koralja, ak je njima dobro dobro je i tebi. Kad sam vidio tvoj velki akv. sam sam zinul. Višak možeš uvijek nekom udijelit za koju kunu ili lijep osmijeh ;)
Najviše mi se svđža prirodnost postava!!