Travanj 26, 2024, 00:41:10 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: 120l evo me  (Posjeta: 3058 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline The G

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
120l evo me
« u: Svibanj 04, 2009, 12:30:45 poslijepodne »
evo me nakon dugog izbivanja sa ovog foruma. odluka je pala:120l(preciznije 128l):
-akvarij bi bio dimenzija 80x40x40 i išo bi sa sumpom(makar još nemam nikakvu ideju za sump, ali ima vremena pošto tek mislim sastavit akvarij za 2 mjeseca,ako imate prijedlog pucajte)
-rasvjeta bi bila t5 4x24
-za pumpe sam si mislio uzet jednu mareu 3200 i možda jedan mali powerhead
-ako imate koji skimmer i povratnu pumpu za preporučit samo pišite koliko vas je volja
-također za filter neznam al imao sam na umu fuval 304

slobodno se raspišite jer sam još dosta neiskusan i nov u ovom svemu

p.s. također mi je bitna tišina cijelog sistema jer kod mene doma određene osobe nemogu spavat jer ostavim zvučnike upaljenje, ali bez da na njima išta svira X-(

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: 120l evo me
« Odgovori #1 u: Svibanj 04, 2009, 12:37:33 poslijepodne »
evo me nakon dugog izbivanja sa ovog foruma. odluka je pala:120l(preciznije 128l):
-akvarij bi bio dimenzija 80x40x40 i išo bi sa sumpom(makar još nemam nikakvu ideju za sump, ali ima vremena pošto tek mislim sastavit akvarij za 2 mjeseca,ako imate prijedlog pucajte)
-rasvjeta bi bila t5 4x24
-za pumpe sam si mislio uzet jednu mareu 3200 i možda jedan mali powerhead
-ako imate koji skimmer i povratnu pumpu za preporučit samo pišite koliko vas je volja
-također za filter neznam al imao sam na umu fuval 304

slobodno se raspišite jer sam još dosta neiskusan i nov u ovom svemu

p.s. također mi je bitna tišina cijelog sistema jer kod mene doma određene osobe nemogu spavat jer ostavim zvučnike upaljenje, ali bez da na njima išta svira X-(
izbaci filter i ubaci Živo kamenje,
probaj neš veće složit bar 200 lit?

Offline The G

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: 120l evo me
« Odgovori #2 u: Svibanj 04, 2009, 12:40:32 poslijepodne »
evo me nakon dugog izbivanja sa ovog foruma. odluka je pala:120l(preciznije 128l):
-akvarij bi bio dimenzija 80x40x40 i išo bi sa sumpom(makar još nemam nikakvu ideju za sump, ali ima vremena pošto tek mislim sastavit akvarij za 2 mjeseca,ako imate prijedlog pucajte)
-rasvjeta bi bila t5 4x24
-za pumpe sam si mislio uzet jednu mareu 3200 i možda jedan mali powerhead
-ako imate koji skimmer i povratnu pumpu za preporučit samo pišite koliko vas je volja
-također za filter neznam al imao sam na umu fuval 304

slobodno se raspišite jer sam još dosta neiskusan i nov u ovom svemu

p.s. također mi je bitna tišina cijelog sistema jer kod mene doma određene osobe nemogu spavat jer ostavim zvučnike upaljenje, ali bez da na njima išta svira X-(
izbaci filter i ubaci Živo kamenje,
probaj neš veće složit bar 200 lit?
nisi jedini koji mi to kaže za litražu,al prilike su zasada takve kave jesu

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: 120l evo me
« Odgovori #3 u: Svibanj 04, 2009, 12:54:13 poslijepodne »
roni ti ima tank 200 lit i mislim da ga je voljan prodat-po meni je to BB,prvo ga pregledaj i ak je dobar uzmi.
Nemoj misliti da pametujem nego samo dajem dobronamjeran savjet,kad stavis OF unutra od tanka ce ti jako malo ostat, a ne vjerujem da ces se zadovoljit s dva klauna.
Može se s manjim ali onda ces ispasti nezadovoljan(ovisi koliko očekuješ od tanka) i onda ili ces dati troduplu lovu za novi tank ili ces se razocarat i odustat.
fluval izbaci
za početak nabavi živo kamenje jadransko ili tropsko(znam da djeluje glupo ali dobro kamenje je zakon i ja sam tako mislio u početku),(ako nemozes onda mrtvo ali to traje),povratnu pumpu,bulkove(prvo nabaviš njih onda prema njima radi rupe),akvarij,sump,skimmer,rasvjetu,postolje,Hidrometar(precizni),more(bolja opcija) ili sol,te grijač,složi sve zasoli i ubaci kamenje i čekaj.


Offline The G

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: 120l evo me
« Odgovori #4 u: Svibanj 04, 2009, 12:57:54 poslijepodne »
roni ti ima tank 200 lit i mislim da ga je voljan prodat-po meni je to BB,prvo ga pregledaj i ak je dobar uzmi.
Nemoj misliti da pametujem nego samo dajem dobronamjeran savjet,kad stavis OF unutra od tanka ce ti jako malo ostat, a ne vjerujem da ces se zadovoljit s dva klauna.
Može se s manjim ali onda ces ispasti nezadovoljan(ovisi koliko očekuješ od tanka) i onda ili ces dati troduplu lovu za novi tank ili ces se razocarat i odustat.
fluval izbaci
za početak nabavi živo kamenje jadransko ili tropsko(znam da djeluje glupo ali dobro kamenje je zakon i ja sam tako mislio u početku),(ako nemozes onda mrtvo ali to traje),povratnu pumpu,bulkove(prvo nabaviš njih onda prema njima radi rupe),akvarij,sump,skimmer,rasvjetu,postolje,Hidrometar(precizni),more(bolja opcija) ili sol,te grijač,složi sve zasoli i ubaci kamenje i čekaj.



ma računao sam na živo kamenje, nego jel imaš skimmer ili povratnu pumpu za preporučit

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: 120l evo me
« Odgovori #5 u: Svibanj 04, 2009, 13:05:28 poslijepodne »
roni ti ima tank 200 lit i mislim da ga je voljan prodat-po meni je to BB,prvo ga pregledaj i ak je dobar uzmi.
Nemoj misliti da pametujem nego samo dajem dobronamjeran savjet,kad stavis OF unutra od tanka ce ti jako malo ostat, a ne vjerujem da ces se zadovoljit s dva klauna.
Može se s manjim ali onda ces ispasti nezadovoljan(ovisi koliko očekuješ od tanka) i onda ili ces dati troduplu lovu za novi tank ili ces se razocarat i odustat.
fluval izbaci
za početak nabavi živo kamenje jadransko ili tropsko(znam da djeluje glupo ali dobro kamenje je zakon i ja sam tako mislio u početku),(ako nemozes onda mrtvo ali to traje),povratnu pumpu,bulkove(prvo nabaviš njih onda prema njima radi rupe),akvarij,sump,skimmer,rasvjetu,postolje,Hidrometar(precizni),more(bolja opcija) ili sol,te grijač,složi sve zasoli i ubaci kamenje i čekaj.



ma računao sam na živo kamenje, nego jel imaš skimmer ili povratnu pumpu za preporučit
ne znam za te manje skimmere nemam nes iskustva pošto sam kupio veći ali mislim da  se dosta spominje beast 400 pogledaj malo tankove sta imaju.od pumpi pod ruke mi je uz aquabee došla i jedna new jet i stvarno je ok i protok se da štimat a mislim da nisu skupe a dosta su tihe.
uh da zaboravio sam raci tišina je zeznuta stvar.

Offline The G

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: 120l evo me
« Odgovori #6 u: Svibanj 04, 2009, 23:15:04 poslijepodne »
da čuo sam za ovaj beast 400, a ove pumpe misliš na protok jelda? jel bi jedna aquabee od 2000l/h i newjet od 1200l/h  bila dovoljna? i tu se newjet može koristiti kao povratnu jelda?

Offline Roni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 899
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 120l evo me
« Odgovori #7 u: Svibanj 04, 2009, 23:17:10 poslijepodne »
da čuo sam za ovaj beast 400, a ove pumpe misliš na protok jelda? jel bi jedna aquabee od 2000l/h i newjet od 1200l/h  bila dovoljna? i tu se newjet može koristiti kao povratnu jelda?

Jedna, ne obje za povrat
http://www.roni-reef.com (nema više, recesija je)

Offline Roni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 899
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 120l evo me
« Odgovori #8 u: Svibanj 04, 2009, 23:17:37 poslijepodne »
Ustvari može i obje ak oćeš imat manje pumpi u akvariju :)
http://www.roni-reef.com (nema više, recesija je)

Offline The G

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: 120l evo me
« Odgovori #9 u: Svibanj 04, 2009, 23:22:54 poslijepodne »
da čuo sam za ovaj beast 400, a ove pumpe misliš na protok jelda? jel bi jedna aquabee od 2000l/h i newjet od 1200l/h  bila dovoljna? i tu se newjet može koristiti kao povratnu jelda?

Jedna, ne obje za povrat

ma to sam i mislio, ove dve za protok a jednu newjet za povratnu

Offline The G

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: 120l evo me
« Odgovori #10 u: Svibanj 04, 2009, 23:25:46 poslijepodne »
malo sam se zeznuo

Offline The G

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: 120l evo me
« Odgovori #11 u: Svibanj 04, 2009, 23:38:55 poslijepodne »
jedna newjet od jedno 2000l/h, hvala morino i roni  :up:

Offline Suzana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1678
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-Jarun
Odg: 120l evo me
« Odgovori #12 u: Svibanj 04, 2009, 23:59:51 poslijepodne »
Mislim da će ti povratna pumpa od 2000 l/h biti prejaka za tvoj akvarij. Ja sam imala na akvariju od 180 l Octopusovu pumpu od 2000 l i zamijenila sam je sa pumpom od 1000 l/h jer je bila prejaka.
Šta se tiče cirkulacije, također će ti biti dovoljna jedna Marea npr od 2400 l/h. Ja imam također jednu na takvu na 180 l i mogu reći da sam zadovoljna  :up:
Što se tiče filtera (vidim da spominješ Fluval 204) on ti nije potreban, jer jedino za što bi mogao poslužiti je aktivni ugljen i eventualno rowaphos, ali za tu namjenu postoje reaktori, tako da filter slobodno izbaci sa svog spiska i taj novac uloži u nešto drugo  :up:

Offline The G

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: 120l evo me
« Odgovori #13 u: Svibanj 05, 2009, 08:33:59 prijepodne »
hvala, da mislio sam stavit aktivni ugljen.
al za za protok uz tu mareu svakako mislim stavit jedan mali powerhead

Offline The G

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: 120l evo me
« Odgovori #14 u: Svibanj 05, 2009, 11:34:35 prijepodne »
a reci mi suzana jel imaš koji skimmer, koji je po mogućnosti tih za preporučit?

Offline Suzana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1678
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-Jarun
Odg: 120l evo me
« Odgovori #15 u: Svibanj 05, 2009, 11:45:57 prijepodne »
Ja imam na svojoj kocki ReefOctopus skimmer NW 150 i mogu reći da sam čisto zadovoljna s njim. Omjer cijene i kvalitete je ok. Na EleganceReefu mu je cijena mislim 1100 kn i to je čisto solidno  :up:

Offline The G

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: 120l evo me
« Odgovori #16 u: Svibanj 05, 2009, 12:22:43 poslijepodne »
tih/bučan?

Offline Suzana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1678
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-Jarun
Odg: 120l evo me
« Odgovori #17 u: Svibanj 05, 2009, 12:44:39 poslijepodne »
tih  :up:

Offline roll

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: 120l evo me
« Odgovori #18 u: Lipanj 12, 2009, 11:09:08 prijepodne »
moj je isto sličnih dimenzija aq! i mislim ga pretvorit u morski, zanima me, dali postoji koja opcija filtriranja koja ne seže van granica aqwarija :roll: mater ce me ubiti !

Offline Roni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 899
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 120l evo me
« Odgovori #19 u: Lipanj 12, 2009, 11:17:57 prijepodne »
Mater bi te prije mogla ubiti zbog love koju ćeš potrošiti za morski akvarij :)

FIltracija unutar morskog... ne baš, eventualno hang on skimmer, al po meni nije zadovoljavajuće.
http://www.roni-reef.com (nema više, recesija je)

Offline roll

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: 120l evo me
« Odgovori #20 u: Lipanj 12, 2009, 11:38:58 prijepodne »
ma lovu ja trošim ha ha ha
dok si ne nabavim gajbu, moram se ovako j...
a šta je s onim eheim classic filterima ?!

Offline Roni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 899
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 120l evo me
« Odgovori #21 u: Lipanj 12, 2009, 12:00:00 poslijepodne »
Treba ti skimmer prvo a ne filter
http://www.roni-reef.com (nema više, recesija je)