Travanj 25, 2024, 14:00:39 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Polipi u kozičnjaku ?  (Posjeta: 3271 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Polipi u kozičnjaku ?
« u: Prosinac 07, 2009, 12:12:16 poslijepodne »
Mnogo toga sam pročitao o raznim nametnicima i vidio što u svom, što u tuđim kozičnjacima ali ovo što sada imam u kozičnjaku još nisam vidio...

Naime, na mjestu gdje bacam hranu kozicama i bebama corydorasima, iz šljunka viri nešto kao polipi iz koralja dužine oko 4 do 5 mm, crvene boje.
Kada im se približi kozica svi se zavuku u šljunak. Pošto se proširila površina na kojoj se nalaze ti polipi lijepo je vidjeti kada se svi odjednom dižu i spuštaju u šljunak.

Međutim s obzirom da se malo bojim za bebe corydorase i kozice raskopao sam šljunak a u šljunku veličine palčanog nokta komadi (kao meso), crvene boje, kompaktni (spojeni u cjelinu), izvadio van i malo razbucao i kao da se radi o nekakvim mikro krvavim crvima (blood worms).

Jednu takvu nakupinu ubacio sam u veliki akvarij, ribe su navalile, stavile nakupinu u usta i odmah su je ispljunule...

Ljudi moji, nemam pojma što mi je spopalo kozičnjak..., pomozite, namjeravam staviti par velikih corydorasa da to razbucaju ali...

Presitno je za fotografiju mojim fotičem...

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #1 u: Prosinac 07, 2009, 12:29:13 poslijepodne »
Imam i ja neke male gadove, pa postavljam isto pitanje, otkud i kaj s njima?
Moji izgledaju ko mini hidre zakeljene za staklo (za koje citam da su besmrtne jer se stalno mogu regenerirati), oko pol cm, isto se pojavili u kozicnjaku s tim da je dolje prava zemlja. A imam i neke ko vlas tanke bijele crve do 1 cm.
Uglavnom, sve mi je to toliko fuj da sam jucer povadila sve koze i bettana, ali me zanima za ubuduce. I kaj sad s biljem iz tog akvarija? U hipermangan?

Ne znam plavi, meni su rekli da je to od previse hranjenja, mozda je to i kod tebe problem.  -?

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #2 u: Prosinac 07, 2009, 12:34:38 poslijepodne »
Bilje u hipermangan a napravi i elektrolizu bakra da poubija hidre, šljunak dobro prokuhati i stavi novu zemlju.

Manje hrani i više nećeš imati problema ako ne unosiš nove biljke i nove koze u kozičnjak.

Ovo kod mene su nakakvi slatkovodni polipi...


Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #3 u: Prosinac 07, 2009, 12:39:51 poslijepodne »
Ma razmontirat cu akvarij zasad skroz, pa jel da ipak radim prije elektrolizu jer cu bilje seliti u drugi akvarij ili ce hipermangan biti dovoljan? Hvala na savjetima i sretno tebi s napastima.

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #4 u: Prosinac 07, 2009, 12:42:07 poslijepodne »
Čuj, bakar ubija sve beskralježnjake a tu spadaju hidre, protozoe i paraziti,
stoga, bilo bi dobro uništiti te beštije a ne ih prenijeti u veliki akvarij  ;)

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #5 u: Prosinac 08, 2009, 11:58:03 prijepodne »
Malo sam guglao i saznao da su u mom kozičnjaku TUBIFLEX-i  X-( X-( X-(

Također sam saznao da su to crvi koji u akvarijima mogu živjeti unutar supstrata. Ako se uznemire i otkopaju formirat će oblik lopte i sakupiti će komadiče pijeska/šljunka oko svojih tijela. Kada ih se ne uznemirava, tamo gdje žive držati će svoju glavu izdignutu iznad podloge a to izgleda kao crvena: kosa/trava/polipi. Ako ih ima puno jako zagađuju supstrat i vodu u akvariju.

Nikada ribe nisam hranio sa tubiflexima već jedino sa smrznutim bloodwormsima i smrznutom artemijom pa mora da sam sa njima unio i jajašca tubiflexa a s obzirom da u kozičnjaku nisam imao velike corydorase več samo kozice i bebe corydorase isti nisu dirali tubiflexe i ovi su se razmnožili u prevelikom broju.

Sinoč sam ubacio dva odrasla corydorasa koji su se odmah bacili na posao pa su čak glavu do pola zabijali u šljunak i rovarili, nadam se da će uspjeti populaciju tubiflexa svesti na podnošljiv broj.

Šaljem vam i nekoliko fotografija da vidite o čemu se radi i kako izgledaju.

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #6 u: Prosinac 08, 2009, 12:45:37 poslijepodne »
Ajme, grozno. :sick: A ja mislila da su moje hidre nekaj najodvratnije.  :D
Ajd sretno, nek ih samo tamane. 

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #7 u: Prosinac 08, 2009, 14:19:43 poslijepodne »
Super, bar imaš svježu živu hranu unutar akvarij. :)
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #8 u: Prosinac 08, 2009, 14:22:44 poslijepodne »
ljak!

Offline JohnnyV

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški   Lokacija: Sisak
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #9 u: Prosinac 08, 2009, 21:53:33 poslijepodne »
A to je to znači, imam ih ja. Uspio sam ih uzgojit iz čista mira u čaši od 2 deci koja je stajala kraj radijatora s malo strunutog rogolista. Da li smiju to gupiji jesti, bacio sam im par komada pa su se potukli opako za te crve.
Sisak; N45°27.472692, E016°23.090616

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #10 u: Prosinac 09, 2009, 00:07:05 prijepodne »
da i ja sam ovo ljeto u buretu vani sa mahovinom i nekim biljkama(vodu iz akvarija koristim za vrt)..ali bili su oni i crveni i  sve ali pojedinačno ne u skupini nisam bio siguran jel tubifex...noo...moje ribe su to obožavale.
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline viky_16

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 501
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Zadar
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #11 u: Prosinac 09, 2009, 00:43:45 prijepodne »
to bi moje bete pojele u sekundi, inace postanu ka kanibali kad im dam nešto "sirovije"  :D :)
Faber mislim da to nisu tubiflexi   -? meni to cesto bude u vrtu ljetu ,ako ostane vode u nekim posudama ili sta ti ja znam di, to su prije bile larve od komaraca i tako nešto, ali ribe lude za tim  :D :D
Ako morate birati između dva zla, odaberite ono koje još niste probali....

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #12 u: Prosinac 09, 2009, 11:01:46 prijepodne »
to bi moje bete pojele u sekundi, inace postanu ka kanibali kad im dam nešto "sirovije"  :D :)
Faber mislim da to nisu tubiflexi   -? meni to cesto bude u vrtu ljetu ,ako ostane vode u nekim posudama ili sta ti ja znam di, to su prije bile larve od komaraca i tako nešto, ali ribe lude za tim  :D :D
ma znam da nije...
ma...kake larve od komaraca pa znaš kako izgleda i kako se krećelarva od komarca...larva niej crvić... :)
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #13 u: Prosinac 09, 2009, 11:13:59 prijepodne »
Kada sam malo raskopao šljunak svi se corydorasi sletjeli i navalili ko ludi na tubiflekse čak i oni najmanji od svega 6mm.
Sve je bilo ok dok kozice nisu skužile da se nešto događa na dnu pa se razletjele po kozičnjaku a onda se počele obrušavati sa svih starana,
s panja, biljaka... te počele grickati i gurati corydorase boreći se za svoje tubiflekse.

Najbolje su mi kozice Bumblebee Shrimp, one su malo veče i vidiš samo da se odnekuda slete u gomilu, zgrabe crvića i samo s plijenom odlete dalje a ove jadne crvene ostale zbunjene i samo gledaju i nije im jasno gdje je nestala kolpa...

Offline viky_16

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 501
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Zadar
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #14 u: Prosinac 09, 2009, 11:43:34 prijepodne »
jel se to može nekako uzgojiti ??  -?
meni bi odlicno došlo kao poslastica za bette  :D :D
Ako morate birati između dva zla, odaberite ono koje još niste probali....

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #15 u: Prosinac 09, 2009, 11:45:23 prijepodne »
985plavi ... evo biznisa ;)
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #16 u: Prosinac 09, 2009, 11:55:15 prijepodne »
Citat:
jel se to može nekako uzgojiti ??  Think
meni bi odlicno došlo kao poslastica za bette  Cheesy Cheesy

Viky, vidiš da besprijekorno uspijevaju i u akvariju ali problem je što jakooo zagađuju vodu i smrde, pa zbog toga sada dok ih ne svedem na neku razumnu količinu moram češće mijenjati vodu jer su mi se prošli tjedan ribe počele dizati gore i morao sam hitno reagirati, da spriječim  :dead:

985plavi ... evo biznisa ;)

Ja ne mogu vjerovati, pa ovi moji slavonci misle samo na biznis: kulin, šunku a vidim u najnovije vrijeme i na feferone  :devil-smiley-029:

Offline Coolmad666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 290
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Gospić
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #17 u: Prosinac 09, 2009, 12:50:08 poslijepodne »
Inače TUBIFLEX su jako cijenjeni u natjecateljskom ribolovu i jako skupi mali grumen oko 150kn pa ako nekog znaš sportskog ribolovca ne trebaju ti cory nego samo njega pusti da ih isčeprka iz podloge
Jebeš pijanstvo ako te nije poslje njega tri dana sramota

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #18 u: Prosinac 09, 2009, 13:08:51 poslijepodne »
Evo još jedan savjet za biznis  :P :klap: :P

Stvarno mi nije jasno zašto veliki broj akvarista samo kuka da nemaju novaca a imaju puno načina da unovče svoj hobi... :D

Offline mega

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 185
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: ZADAR
  • ZADAR
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #19 u: Prosinac 09, 2009, 19:25:20 poslijepodne »
zbog ovoga sam ja rasformirao kozičnjak!!!  >:(
odjednom su se počeli pojavljivati i šljunak je gadno smrdio....... i to nakon godinu dana besprijekorne čistoće....
jedini problem je bio 15-tak dana nemjenjanje vode jer sam nogu slomio u to vrijeme........znači u 30 dana promjenjena voda 2 puta umisto 4 puta ...........nakon toga sve po starom........
kad sam isbacio šljunak umalo se nisam ugušio........... :nerv:............
iako sam redoviti "usisavao" dno nisam ih se uspio riješiti..... :(
koji put se probudim samo da bi mogao opet leći!!!

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #20 u: Prosinac 09, 2009, 20:31:25 poslijepodne »
prihvaćam džaba tubifex svih vrsta za svoje akvarije. da vam "spasim" akvarije i napravim uslugu.  8) a mogu i malo platit. :up:

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #21 u: Prosinac 10, 2009, 10:08:01 prijepodne »
zbog ovoga sam ja rasformirao kozičnjak!!!  >:(
odjednom su se počeli pojavljivati i šljunak je gadno smrdio....... i to nakon godinu dana besprijekorne čistoće....
jedini problem je bio 15-tak dana nemjenjanje vode jer sam nogu slomio u to vrijeme........znači u 30 dana promjenjena voda 2 puta umisto 4 puta ...........nakon toga sve po starom........
kad sam isbacio šljunak umalo se nisam ugušio........... :nerv:............
iako sam redoviti "usisavao" dno nisam ih se uspio riješiti..... :(

Točno, voda koju sam mijenjao strašno smrdi ali sada svako veće razrujem šljunak i onda corydorasi i kozice imaju gozbu...

Sada već 2 dana nakon što sam ubacio odrasle corydorase više gotovo da i nema tubiflexa ali su se corydorasi nakon obilne prehrane živom hranom odmah i izmrijestili pa ću opet imati obvezu othranjivanja mlađi...

Offline Niggy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Dob: 32
Odg: Polipi u kozičnjaku ?
« Odgovori #22 u: Veljača 28, 2010, 00:56:50 prijepodne »
Pa vi ljudi niste culi za Tubifex  :o Ne brinite, ne mogu da naude ribama, mogu samo da im napune stomake. Ovde se prodaju u radnjama kao ziva hrana, ali problem je sto ih vade iz kanala u koje se uliva kanalizacija pa je veoma rizicno hraniti ribe sa njima (moraju se dobro oprati). Drze se u posudi na hladnom mestu (ja sam ih drzao u frizideru pa je majka poludela) sa malo vode, ali voda se brzo zaprlja i mora cesto da se menja...Zanimljivo je da formiraju loptu i svi se skupe kada se uplase. Nije mi jasno otkud u vasim akvarijumima... Guglujte malo o tome...

A neko je spomenuo larve komaraca... Postoji vise vrsta, u akvaristici se spominju najcesce 2, crna i crvena. Crna je ona svima znana sto pliva po povrsini, ima je svugde, to je larva krvopije. Dobra je za ishranu vecih riba, mladji nikako zato sto je larva predator, jede infuzorije i dafniju. Crvena je u obliku crva (znatno deblja od tubifexa) i redja je, zivi u mulju, hranjivija i veoma trazena, koriste je da uhrane ribu za mrest. Poznata je pod imenom BLOODWORMS, neki kazu najbolja ziva hrana. Sad jedna anegdota, kad sam bio negde 7. razred pronasli smo staru traktorsku gumu sa kisnicom u kojoj je bilo mali milion crnih larvi, koje smo pokupili za nase ribe. Ali, nasli smo i crvene crve, i kao i vi sa Tubifexom, uplasili smo se da moze biti nesto opasno po nase ribe, pa smo ih odvajali i pobacali, ni ne sluteci... Kad sam ispricao to prijatelju koji drzi akvaristicku radnju skoro se onesvestio.