Travanj 18, 2024, 18:57:24 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: 54l novog početka  (Posjeta: 1104 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vaclo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 147
54l novog početka
« u: Studeni 07, 2010, 21:53:57 poslijepodne »
evo konačno da mogu stavit slike aq. biljke su friške i najstarija je od četvrtka tako da je setup još malo čudan, čekam da se anuabis još malo raspojasa ili da kupim još par komada. od biljaka je riccia koja neće dugo izdržat  :D jedna malo veća smeđa crypta i 4 malih, te anuabisi na kamenu. od životinja tu je crvenkapica i 4 jabučara, a u karantenskom je teleskop koji je pristigao u petak  :up:

od opreme je u aqu waveov 250 l/h hang on filter punjen vatom, keramičkim valjčićima i spužvom, grijač imam ali nije u vodi jer mi je temp zbilja konstantna- 22 stupnja, zatim lampa 20w isto waveova i zračni kamen. pijesak je granulacije 3-5 mm, od hranjive podloge ništa, samo jblove kugle za gnojenje.

oprostite zbog razbacanosti teksta, a evo i par slika upitne kvalitete  :D tek tolko da se vidi o čemu je riječ

p.s. hvala brlji091 i rukiju na biljkama. ruki jednu sam kriptu stavio unutra a drugu u suhi uzgoj, baš je podigla aq  :up:


Offline Ribba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb Jug
Odg: 54l novog početka
« Odgovori #1 u: Studeni 08, 2010, 11:52:20 prijepodne »
Mislim da si trebao staviti hranjivu podlogu da možeš saditi biljke i iza bi trebao zaljepiti neku foliju da ti se ne vidi iza kabel od svjetla..

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: 54l novog početka
« Odgovori #2 u: Studeni 08, 2010, 12:11:02 poslijepodne »
slatko!
crvenkapica je baš pravi "komadić¨"!
a teleskopić je poprilično veliki - bit će lijep par!

sad samo svakako stavi pozadinu na akvarij i bit će to super!

što se tiče hranjive podloge - žali bože to stavljati kod zlatica - a ove biljke nisu toliko zahtjevne da im ne bi bilo dovoljna gnojidba tableticama pod korijen!

Offline vaclo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 147
Odg: 54l novog početka
« Odgovori #3 u: Studeni 08, 2010, 15:25:23 poslijepodne »
report: crypta se lijepo digla i malo sam razmjestio anuabis

teleskop je bio najmanji u dućanu, a kad sam je stavio pored crvenkapice tek sam tad skužio kolki je zapravo. pozadinu još nisam siguran kakvu uzet, tamniju ili svijetliju pa ću kupit obje tapete i stavit iza da otprilike vidim kak bi izgledalo. sasvim slučajno premještajući anuabis mi je u ruci ostao komad rizoma od cca 2 cm pa sam ubacio malo veći oblutak i pričvrstio ga za njega.

Offline Ribba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb Jug
Odg: 54l novog početka
« Odgovori #4 u: Studeni 08, 2010, 16:16:49 poslijepodne »
Ne moraš kupovat više vrsta folija ako doma imaš tamni i svjetli papir jer onda možeš stavit papir samo da vidiš kakva pozadina ti se više sviđa.

Offline vaclo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 147
Odg: 54l novog početka
« Odgovori #5 u: Studeni 08, 2010, 16:29:17 poslijepodne »
Ne moraš kupovat više vrsta folija ako doma imaš tamni i svjetli papir jer onda možeš stavit papir samo da vidiš kakva pozadina ti se više sviđa.

dobra ideja :D hvala