Ožujak 28, 2024, 23:36:36 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: kameleon ili iguana  (Posjeta: 10202 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline t.o.n.i

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
kameleon ili iguana
« u: Prosinac 25, 2004, 13:37:00 poslijepodne »
ljudi vee duže vrijeme razmišljam o kupnji nekog od gore navedenih gmazova.trenutno mi je iguana bliža srcu jer san eua da se može pripitomiti,da se odaziva na glas vlasnika i sl.. SAd me zanima je li to istina
 

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
kameleon ili iguana
« Odgovori #1 u: Prosinac 26, 2004, 18:06:00 poslijepodne »


...pozdrav,





ako se odaziva na glas vlasnika... onda okrene glavu ko i na svaki ostali glas....nije to pes... može se pripitomiti... nešto poput maeke... da se natezat, mazit ... al kad joj je dosta onda može bit i "agresivna"... pa malo zna i lupit repom... inaee treba puno prostora... ja sad izra?ujem terarije za kameleone i ispast ae me oko 500 do 600 kuna 100 x 80 x 70 a to iguani nije ni da se okrene unutra dok naraste... i mislim da bi se cijena adekvatnog terarija popela za nekih 3 do 4 puta...!






Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
kameleon ili iguana
« Odgovori #2 u: Prosinac 28, 2004, 01:29:00 prijepodne »
po meni iguana,imam ih dvije i obožavam ih,samo ti je bed kad se mužjaci tjeraju,ako nisu pripitomljeni dobro,znaju biti stvarno agresivni,samo provodi puno vremena s njim i sve ae biti super.Kameleoni su isto super samo moraš se informirat puno,kraae žive od iguana i puno su osjetljiviji od iguana.A ovo da se iguane odazivaju je malo pretjerano.
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline t.o.n.i

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
kameleon ili iguana
« Odgovori #3 u: Prosinac 28, 2004, 12:59:00 poslijepodne »


odlucia san se za iguanu
 

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
kameleon ili iguana
« Odgovori #4 u: Prosinac 28, 2004, 14:10:00 poslijepodne »
Ma uzmi i kameleona pa ae ti srce biti na mjestu...nova godina je uskoro i daruj samog sebe.
...pitaj Matiju da je to naj sla?e...hehehehehehe
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
kameleon ili iguana
« Odgovori #5 u: Prosinac 28, 2004, 22:41:00 poslijepodne »


...ma ja sebi svaki dan kupim poklon... danas u?em u duaan... kupim tri iste knjige... i onda se sjetim... da sam tu knjigu kupio... :O))pa rekojedna tebi... jedna iceku... jedna deniju...





onda odem u drugi duekas... pa kupim jednu koju nemam... ili ipak možda?! :O)





pokloniu rubrici "meni od mene"su stvarno najbolji... uvijek se iznenadim kak sam dobar poklon kupio :O))

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
kameleon ili iguana
« Odgovori #6 u: Prosinac 28, 2004, 22:45:00 poslijepodne »


i toni di eeš ubost beštiju...?


ja sam euo da je Deni ipak najjeftiniji... sa 400 kn po komadu... a životinje su zdrave...





kad smo vea kod zdravlja iguana... jel netko nedavno bio u Pet Centru drvinje? mater mu nisam imao fotia da slikam onu "lešinu" u terariju... mislio sam da ae mi srce puknut.... :O(

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
kameleon ili iguana
« Odgovori #7 u: Prosinac 29, 2004, 10:01:00 prijepodne »
Ono veliko smedje?
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline psihomahia

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 69
kameleon ili iguana
« Odgovori #8 u: Prosinac 29, 2004, 10:21:00 prijepodne »
ima ona zenka iguane u heinzlovoj koja fakat ugiba vec godinama. vjerojatno je puna i jaja ali nista ne moze u onakvin uvjetima



a sta je to na drvinju?


ono sta ne kuzimo nije nuzno lose

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
kameleon ili iguana
« Odgovori #9 u: Prosinac 29, 2004, 11:46:00 prijepodne »
E da, nisam vidio da se ono na Drvinje odnosi, ja sam isto mislio na Heinzelovu.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
kameleon ili iguana
« Odgovori #10 u: Prosinac 29, 2004, 11:59:00 prijepodne »
Umirujaaa iguana...
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
kameleon ili iguana
« Odgovori #11 u: Prosinac 29, 2004, 15:28:00 poslijepodne »
ne umirujuaa nego umirujuae iguane množina,na drvinju.znam vidio sam i ja,užas.neae još dugo,nažalost......
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
kameleon ili iguana
« Odgovori #12 u: Prosinac 29, 2004, 19:11:00 poslijepodne »


ona jadna beštija jedva da se drži... ja sam se smrzo kad sam vidio... treba tu pozvat neku inspekciju i bok... ako životinja i je bolesna ona nema kaj radit u "prodaji", veæ se je treba premjestit u neki terarij di nije tak prometno... i di joj svaki drugi posjetiteljne kuca po vratima... a kaj je najgore pet centar se poèeo preseravat s onim veterinarima u duæanu... sramota...





isti dan sam bio i u heinzelovoj.. nisam skužio da i tam imaju bolesnu... al ovo u drvinju se vidi iz aviona... ja sam da im palimo križeve pred duæanom...Edited by: matija

Offline t.o.n.i

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
kameleon ili iguana
« Odgovori #13 u: Prosinac 31, 2004, 19:25:00 poslijepodne »


izvinjavan se sta se javljam tek sada ,bio san odsutan neko vrijeme.Pošto živim u makarskoj kupit au iguanu u makarskoj.Košta oko 500kn,malo je skuplje nego u zagrebu ali nema veze.


zanima me,pri kupnji iguane moram li obratiti pozornost na neke bolesti ili nešto slieno.Edited by: t.o.n.i
 

Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
kameleon ili iguana
« Odgovori #14 u: Siječanj 01, 2005, 15:55:00 poslijepodne »
da pazi da li je lijepo zelena nikako ne uzimaj sme?e ili neke eudne varijacije na sme?u,pazi na rep,da li je na kraju eudan,suh(gangrena).pazi i na crne ispupeine ili ili na crvene toekice(paraziti.i molim te kad je kupiš hrani je sa raštikom,od salata sa endivijom, nemoj sa drugim salatama i radie definitivno joj daj.i suzdrži se od davanja crva,bilo kakvih animalnih proteina. uživaj sa svojom iguanom i sretna ti nova godina
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline icek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1373
    • http://free-zg.htnet.hr/gusteri/
kameleon ili iguana
« Odgovori #15 u: Siječanj 01, 2005, 17:39:00 poslijepodne »


Citat: kalel
ili na crvene toekice(paraziti.



zanima me što znaš o tim crvenim toekicama ((što je to i kako se lijeei))
to me zanima...ako znaš ???
da opišeš eim opširnije molim.(neke osnove znam i ja)


pozdrav icek
Teraristika nije hobi niti zanimanje, to je dijagnoza.

Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
kameleon ili iguana
« Odgovori #16 u: Siječanj 01, 2005, 19:07:00 poslijepodne »
pa... nisam bas siguran za ljecenje,tj. toeni omjer ljekova,ali znam da su grinje i da se uvlaee ispod ljusaka,da ih se teško rješi (dugotrajan proces) ostavljaju jaja posvuda.ljeei se sa neguvonom i ivermektinom  (nisam siguran dal sam tocno napisao naziv ) u omjeru od 0.75 ml na litru vode,ispire se iguana sa tom otopinom.ponavlja se postupak svaka 2 tjedna da se ubije   podmladak.ako te zanima opširnije mogu se jos raspitat kod frendice koja je daleko bolje upoznata s svim tim  od mene
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline icek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1373
    • http://free-zg.htnet.hr/gusteri/
kameleon ili iguana
« Odgovori #17 u: Siječanj 02, 2005, 00:52:00 prijepodne »


znam da su grinje i znam da se hrane s krvlju i da se zavlaae ispod ljusaka kože...


mislim da imam to na nekim svojim gušterima ono što me zanima je kako se toeno razmnožavaju i kako se šire???
ono što sam vidio na svojim gušterima full je sitno ko' uš' igle jedva vidljivo.


Ak' nije bad zamolio bi te da se raspitaš malo o tim crvenim toekicama i naainu ljeeenja.





Teraristika nije hobi niti zanimanje, to je dijagnoza.

Offline psihomahia

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 69
kameleon ili iguana
« Odgovori #18 u: Siječanj 02, 2005, 11:06:00 prijepodne »
javi se na vet fax! ima odjel za gmazove!!



Citat: icek

znam da su grinje i znam da se hrane s krvlju i da se zavlaæe ispod ljusaka kože...


mislim da imam to na nekim svojim gušterima ono što me zanima je kako se toèno razmnožavaju i kako se šire???
ono što sam vidio na svojim gušterima full je sitno ko' uš' igle jedva vidljivo.


Ak' nije bad zamolio bi te da se raspitaš malo o tim crvenim toèkicama i naæinu ljeèenja.





ono sta ne kuzimo nije nuzno lose

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
kameleon ili iguana
« Odgovori #19 u: Siječanj 02, 2005, 16:18:00 poslijepodne »
Icek odi na veterinu.....u nekoliko navrata od nekoliko osoba sam euo da su na veterini sa gmazova oeistili nametnike...a i stekli nova poznanstva i znanja...
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline icek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1373
    • http://free-zg.htnet.hr/gusteri/
kameleon ili iguana
« Odgovori #20 u: Siječanj 02, 2005, 18:26:00 poslijepodne »


hvala na pomoai...


nisam znao da su na ovom forumu toliko srtueni (pogotovo što se tiae guštera) danas sam im poslao mail s fotkama a iduci tjedan cu srediti problem.


HVALA još jedamput.
Teraristika nije hobi niti zanimanje, to je dijagnoza.

Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
kameleon ili iguana
« Odgovori #21 u: Siječanj 05, 2005, 22:14:00 poslijepodne »
ehej sorry sta me nije bilo dobio sam bio mali poslic pa sam iskoristio priliku ovako nisam sazno nista bas pretjerano novo osim tocnih omjera ljekova,ivermektin 5-10 mlg na 1 litru vode(u svakoj vet ljekarni mozes dobit taj lijek) svakih 4_5 dana ispirat;pretpostavljam kameleona,sa otopinom,mjesec dana.isprazni cijeli terarij i dezinficiraj ga(govorim iz iskustva,gadovi se uvlace svuda )sasa je u pravu na veterini ima par ljudi koji su dobri i znaju i trude se,preporucujem ti ivonu zaju. jos jedanput sorry zbog nejavljanja i zbog ne bas novih i opsirnih informacija
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline icek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1373
    • http://free-zg.htnet.hr/gusteri/
kameleon ili iguana
« Odgovori #22 u: Siječanj 06, 2005, 10:52:00 prijepodne »


bok


HVALA razgovarao sam s veterinarom koji je usko spec za gmazove i isto je rekao ivermektin 1% otopina (dr. vet .med. Ingeborg Bata)
no nije da mi treba za kameleone ((s njima je sve ok) problem je s Phelsumama laticaudama..one su full mali gušteri oko 5-7cm i sama Inga veli da nije sigurna kako ce taj mali guster reagirati na takvu otopinu (jel' je pre mali) ispiranje ne dolazi u obzir jel' tako malog gekona je tesko i uloviti a svaki pit kad ga primis u ruku ostaju mu "oziljci" ((na tom mijestu (gdi' si ga dirao)se full tesko presvlaci))
ne bi te pitao da je mali problem ali ovo je fakat delikatan problem.


ne znam sto si po struci ((nadam se vererinar )) ako jesi onda bi otvorio novu temu pa cu ti sve objasniti...


stavio bi kod njih i plasticne biljke a problem je sto rotiram "žive" biljke iz terarija pa na prozorsku policu (da se oporave) pa onda ponovo u terarij a imam hvala bogu 6 terarija a biljke dolaze u doticaj jedne s drugima ((na toj polici)) pa ti je jasno cega se bojim....


ajde molim te otvori novu temu s odgovorom..


HVALA
Teraristika nije hobi niti zanimanje, to je dijagnoza.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
kameleon ili iguana
« Odgovori #23 u: Siječanj 06, 2005, 13:24:00 poslijepodne »


Citat: icek



razgovarao sam s veterinarom koji je usko spec za gmazove i isto je rekao ivermektin 1% otopina (dr. vet .med. Ingeborg Bata)






Teta Ingeboooooorg Bataaaa!!!!


Ja sam1990. ili 1991.operirao slijepo crijevo u Klaicevoj i tamo je teta Ingeborg Bata radila kao medicinska sestra i ja sambio klinac i na teveu je non-stop bio samo Bush Sr. vs. Irak i nikakvih crtica i samo rat rat rat i umirao sam od dosade i imao sam knjige o zivotinjama i teta Ingeborg Bata je pricala sa mnom i bila mi je super turbo mega draga i nisam nista cuo o njoj do ovog trenutka i joj sto mi je drago i osjecam se kao da sam na Oprah, na nekavom family reunionu iznenadjenjaaaa.... Koja kobasa od recenice!!!


Ovo je definitivno znak da moram nabaviti nekog gmaza!!!
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline icek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1373
    • http://free-zg.htnet.hr/gusteri/
kameleon ili iguana
« Odgovori #24 u: Siječanj 06, 2005, 13:43:00 poslijepodne »


pa kaj si ti eovijek ili životinja pa kaj ona nije veterinar???


šalim se znam da je radila sa srednjom str. spremom i da je bila med sestra u klaieevoj...no sad je veterinar u ZOO vrtu i predsjednica udruge za zaštitu divljih životinja....i tak to.
Teraristika nije hobi niti zanimanje, to je dijagnoza.