Travanj 16, 2024, 22:30:10 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Terarij za Bou constrictor i kukuruznu zmiju  (Posjeta: 4206 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Maja27

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 264
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: Sl.Brod
Terarij za Bou constrictor i kukuruznu zmiju
« u: Svibanj 05, 2011, 14:34:22 poslijepodne »
Trazila sam koliki treba biti terarij za bou i nasla sam samo u jednom postu da treba biti 150x50 a kolika visina treba biti da li toliki treba biti i za kukuruznu ili moze i manji,znam da ide kod njih treset i da se ispod njega stavlja kabelski grijac tj.prvo grijac,pa tepih pa treset,a sta je sa lampama sta mora biti od njih? Unaprijed hvala na odgovorima.

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Terarij za Bou constrictor i kukuruznu zmiju
« Odgovori #1 u: Svibanj 05, 2011, 14:58:47 poslijepodne »
O kukuruznima imas na naslovnici http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&view=article&id=669:kukuruzna-zmija&catid=56:gmazovi&Itemid=176

Boa je veca od kukuruzne stoga je terarij navedenih dimenzija dobar samo za pocetak, kasnije ce trebati puno veci.


Za grijace je vec pisalo u puno tema, preporuca se staviti ih na bocne strane terarija jer je takav nacin grijanja prirodniji. UV lampa zmijama nije neophodna, stoga je za topliji dio terarija dovoljna obicna zarulja koju treba zastititi mrezicom kako se zmija ne bi opekla.


Offline Maja27

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 264
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: Sl.Brod
Odg: Terarij za Bou constrictor i kukuruznu zmiju
« Odgovori #2 u: Svibanj 05, 2011, 23:33:56 poslijepodne »
Ako sam dobro shvatila sto se tice boe ovo bi bio za pocetak dovoljan terarij,citala sam da naraste do 1,80 nekako laicki gledano nekih 2,00 m duzine bi bio dovoljan a koja visina i sirina treba da li je 50x50 dosta ili ne. Sto se tice grijaca ja sam procitala da stavljaju na dno neki bocno,s vanjske strane predpostavljam a da li s obadvije strane treba staviti grijace ili samo s jedne strane gdje je topliji dio tj.na istoj strani gdje je i zarulja. Hvala na odg.

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: Terarij za Bou constrictor i kukuruznu zmiju
« Odgovori #3 u: Svibanj 06, 2011, 00:32:08 prijepodne »
Ne znam kakvi su vam pravilnici za drzaje zivotinja, jer svaka drzava to lupa "iz rukava", ali 150x50 je dovoljan za jednu bou constrictor, a visina koliko hoces, mada ja bi za nekih 10-20cm povecao u dubini(sirinu)...mada i ovako je ok!

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Terarij za Bou constrictor i kukuruznu zmiju
« Odgovori #4 u: Svibanj 06, 2011, 09:26:39 prijepodne »
Ako sam dobro shvatila sto se tice boe ovo bi bio za pocetak dovoljan terarij,citala sam da naraste do 1,80 nekako laicki gledano nekih 2,00 m duzine bi bio dovoljan a koja visina i sirina treba da li je 50x50 dosta ili ne. Sto se tice grijaca ja sam procitala da stavljaju na dno neki bocno,s vanjske strane predpostavljam a da li s obadvije strane treba staviti grijace ili samo s jedne strane gdje je topliji dio tj.na istoj strani gdje je i zarulja. Hvala na odg.

Koliko ja znam Boa constrictor naraste oko 6 metara -? :roll:
I Love Animals... They’re Delicious

Offline Maja27

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 264
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: Sl.Brod
Odg: Terarij za Bou constrictor i kukuruznu zmiju
« Odgovori #5 u: Svibanj 06, 2011, 10:07:07 prijepodne »
Gdje naraste  6m u prirodi,ja sam na par mjesta procitala da zenka naraste od 210-250,a muzijak 160-210. A recimo terarij od 180x60x110 da li bi bio dovoljan za jednu iako sam vidjela tj. procitala da neki drze par u tolikom terariju da li je to moguce. Tu reflektor lamu treba zastititi mrezicom,ali kakvom,nekom metalnom ili moze nekom drugom.

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: Terarij za Bou constrictor i kukuruznu zmiju
« Odgovori #6 u: Svibanj 06, 2011, 13:12:53 poslijepodne »
Gdje naraste  6m u prirodi,ja sam na par mjesta procitala da zenka naraste od 210-250,a muzijak 160-210. A recimo terarij od 180x60x110 da li bi bio dovoljan za jednu iako sam vidjela tj. procitala da neki drze par u tolikom terariju da li je to moguce. Tu reflektor lamu treba zastititi mrezicom,ali kakvom,nekom metalnom ili moze nekom drugom.

Nema sanse da B.c naraste 6m......Ove dimenzije koje si navela slobodno mozes da upotrebis za par iako je najbolje da drzis jednu zmiju u jedan terarium. 150x60 povrsina ti je ok za bou......a sijalicu mozes da zastitis bilo kojom mrezicom, samo treba da je cvrsta da ne dozvoljava dodir zmije sa sijalicom i naravno da je od materijala koji moze da podnese toplotu sijalice!

Offline x-mot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Odg: Terarij za Bou constrictor i kukuruznu zmiju
« Odgovori #7 u: Svibanj 07, 2011, 21:54:57 poslijepodne »
potpuno se slažem s igorom  :up:

Offline Maja27

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 264
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: Sl.Brod
Odg: Terarij za Bou constrictor i kukuruznu zmiju
« Odgovori #8 u: Svibanj 08, 2011, 07:27:29 prijepodne »
Zanima me da li netko od iskusnih sa zmijama ima neko lose iskustvo s ovom zmijom,jasno mi je da ce biti velika i teska itd.da ne duljim jer sam svasta citala pa da ne postavljam glupa pitanja koja se ponavljaju.

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Terarij za Bou constrictor i kukuruznu zmiju
« Odgovori #9 u: Svibanj 08, 2011, 12:54:08 poslijepodne »
... pa uglavnom to su zmije malo manje tolerantne na dodir od npr. kraljevskog pitona, a ujedno i veće te masivnije.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline agrge

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Ludbreg
Odg: Terarij za Bou constrictor i kukuruznu zmiju
« Odgovori #10 u: Srpanj 22, 2011, 21:30:56 poslijepodne »
Pozdrav.. Maya samo da kažem iz mog iskustva i koliko ja znam šta se tiče opasnosti Boa,nebi rekel da su opasne i agresivne i to,da su za zajebanciju nisu, pošto izrastu dosta velike i imaju jako jaki stisak..al kolko je zmija opasna najviše ovisi kakve je `naravi´.. ja npr imam dvije mlade boe,mužjaka i ženku i fkt su bez opasnosti,ne grizu,ne napadaju ni ništa,a obično tako mlade zmije znaju napadati i biti divlje jer kad su male nemaju sigurnost ko kad si ogromne zmije 8) .. a npr kalifornijska kraljevska mi je luda,divlja,grize,napada,divlja po terariju i tako..tako da svo ovisi od zmije do zmije.. isprike ako sam kaj previše pametoval i ako sam u krivu u nečemu ;)
Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.