Travanj 24, 2024, 02:46:07 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Par pitanja u vezi terarija  (Posjeta: 2239 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marko@

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Par pitanja u vezi terarija
« u: Siječanj 10, 2011, 18:14:28 poslijepodne »
Pozdrav! Planiram nabavit kraljevskog pitona,moju prvu zmiju,pa me zanima najprikladnija dimenzija terarija,otprilike cijena tog terarija i kaj mi sve treba unutra od opreme i da li mi se vise isplati kupit gotovi terarij ili ga sam napravit? Hvala!

Offline zvonimir123

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Par pitanja u vezi terarija
« Odgovori #1 u: Veljača 07, 2011, 19:54:06 poslijepodne »
najbolje za prvi terarij investiraj novce i kupi gotovi,a za drugi-treci kad skupis ideje sam ga napravi ili proguglaj pa ces naletit da netko poklanja a cak i prodaje terarij za male novce,samo moras kupit biljke i dodatne stvari koje ces stavit unutra

Offline N@meless

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 165
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Par pitanja u vezi terarija
« Odgovori #2 u: Veljača 07, 2011, 20:37:30 poslijepodne »
Ako ćeš uzimati mladog (čitaj malog) kraljevskog, prvih 6 - 8 mjeseci, potrebno ga je držati u manjem terariju, to može biti i plastična kutija dimenzija odprilike 60 x 30 cm, a kasnije mu je potreban terarij 100 x 60 x 40 cm...

Ako imaš volje, sam napravi terarij, jer će te ispasti puno jeftinije nego da ga kupuješ ili naručuješ...

Od opreme ti je potreban grijači kabel ili grijača lampa, sad to ovisi o tebi i tvom izboru. Neki teraristi preporučuju kabel neki lampu...

Moje mišljenje je grijači kabel koji se stavlja ispod podloge, pošto je kraljevski piton nočna živtinja, njemu je prirodno da mu toplina dolazi odozdo, a ne odozgo, ali pošto ja nemam nikakvog iskustva s njima savjetujem ti da pričekaš komentare iskusnijih...

U terariju ti je potrebna i posuda za vodu...

pozdrav i dobrodošao na forum

Offline agama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska/Požega
  • terarist
Odg: Par pitanja u vezi terarija
« Odgovori #3 u: Veljača 08, 2011, 00:18:30 prijepodne »
Ako ćeš uzimati mladog (čitaj malog) kraljevskog, prvih 6 - 8 mjeseci, potrebno ga je držati u manjem terariju, to može biti i plastična kutija dimenzija odprilike 60 x 30 cm, a kasnije mu je potreban terarij 100 x 60 x 40 cm...

Ako imaš volje, sam napravi terarij, jer će te ispasti puno jeftinije nego da ga kupuješ ili naručuješ...

Od opreme ti je potreban grijači kabel ili grijača lampa, sad to ovisi o tebi i tvom izboru. Neki teraristi preporučuju kabel neki lampu...

Moje mišljenje je grijači kabel koji se stavlja ispod podloge, pošto je kraljevski piton nočna živtinja, njemu je prirodno da mu toplina dolazi odozdo, a ne odozgo, ali pošto ja nemam nikakvog iskustva s njima savjetujem ti da pričekaš komentare iskusnijih...

U terariju ti je potrebna i posuda za vodu...

pozdrav i dobrodošao na forum

 :up:
To je uglavnom to...i ja bi preporucio kabelski grijac koji se postavi na 1/3 terarija, preko njega neki izolator da zmija ne bude u izravnom doticaju sa grijacem
da nebi doslo do nezeljenih komplikacija...i grijanje odozdo mu pomaze oko lakseg probavljanja plijena..
Bitno je da ima odgovarajucu temperaturu... (to valjda znas kolka treba bit)
Jedna kucica na toplijem dijelu, jedna na hladnijem i posudu za vodu..(po mogucnosti malo vecu da moze i uc u nju..)

LP Luka
sta je tu je!

Offline Marko@

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Par pitanja u vezi terarija
« Odgovori #4 u: Veljača 10, 2011, 15:02:30 poslijepodne »
Hvala na odgovorima  :)