Travanj 16, 2024, 14:50:43 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Mali iwagumi pitanja ?  (Posjeta: 1158 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline damir7

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 729
Mali iwagumi pitanja ?
« u: Prosinac 20, 2011, 10:22:24 prijepodne »
Pozdrav svima,

evo nakon koje godine pauze i stalnog razmišljanja ponovo se vračam jednim dijelom u akvaristiku, vidim da je forum jako napredovao i da ima jako puno kvalitetnih radova kao i akvarista pa zato mislim da ću u ovoj temi nači i svoj odgovor. Kako sam malo izašao a povratak želim napraviti postepeno, razmišljao sam o nano reef akvariju ili o jednom tako malom nazovimo ga nano iwagumi akvariju , eto ipak bi želio i koju neonkicu ubaciti da pliva pa sam se odlučio ipak za iwagumi.
Dakle u kutu radnog stola postavio bi si recimo nekih 30 L , volio bi znati jel se može u tome napraviti neki mali iwagumi, dakle nekih 30x30x30 ili još bolje 40x25x30 bi bio akvarij unutra bi stavio jedan kamen, možda komadić drva od par cm i samo cubu, možda 5 neonki - jel bi to tamo uspijelo, kakvo svijetlo - moram napomenuti da je soba tj taj dio sobe i stol u kutu van dometa dnevnog svijetla, tj nije
pretjerano osvijetljen i u polumraku je, znači pitanje je okrenuto i na svijetlo.
Isto me zanima i koji bi bio najbolji akvarij za to - koji hardware, filter, lampa, CO2 - jel potreban i koji , obzirom da krećem ispočetka kupio bi vrhunsku opremu jer mislim da to ne bi trebalo za tako mali akvarij biti skuplje od nekih 1000kn ( nadam se da se ne varam ) , s tim da bi možda jednom u tom istom bilo i more jednom pa da bude OK.
Eto nadam se da nisam puno tražio , te da sam pogodio temu ;-)

Hvala svima!
Zagreb/Maksimir