Ožujak 29, 2024, 00:16:37 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: bilje u terarijima...  (Posjeta: 5594 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Johny

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 821
  • Spol: Muški   Lokacija: Valpovo
    • http://www.akvarij.net
bilje u terarijima...
« u: Srpanj 21, 2008, 00:55:11 prijepodne »
ekipa trebam pomoc...
situacija je slijedeca...
u obadva terarija sa gekonima bilje mi vene...
vec sam jednom promijenio komplet bilje i stavio nove, ali i ove nove polako venu...
u terarijima imam fikuse i scindapsuse. Scindapsusi se drze poprilicno dobro, ali fikusima nakon kojih mjesec dana otpadne lisce...
kako da rijesim taj problem? dali da kupim neke posebne lampe ili da jednostavno umjesto fikusa stavim neko umjetno bilje?
ljudi pomozite molim vas...

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: bilje u terarijima...
« Odgovori #1 u: Srpanj 21, 2008, 01:56:11 prijepodne »
Pa stavi neko drugo bilje ili pricekaj da se fikus prilagodi...konkretno on baca lisce nakon svakog soka kaj dozivi...znaci kad ga dofuras iz cvjecarnice vjerojatno ce mu otpast svo lisce ali kad se jednom prilagodi onda je sve dobro i dalje nastavlja rast...tak je bilo barem s onim od moje mame sad je na kraju kod mene u sobi jer ga ona nema kam stavit pa je uvalila meni(jako je otporan i po 3 tjedna moze bez vode po 3 dana u mraku kad zaboravim dic roletu vec mi je barem 8 puta pao kad micem zavjesu i tak izdrzljiv je...ali pise u knjizi kaj ima moja mama da baca lisce stalno kad je pod stresom(nisam znal da i biljke mogu bit pod stresom) kod promjena pa cak i ako ga zalis s recimo jako hladnom vodom neznam tak pise ali ja ovog vec ima sad 2 godine zaljevam iz pipe s vodom i sve pet osim kaj raste jako jako sporo....neznam ali sve te biljke su mi nekak "prefensi" imas vise problema s njima nego s zivinom u terariju...i zato scynadaptus (neznam kak se pise) rulz to je pravi drač...

E da na kraju ak ti se neda sve ovo kaj sam napisal citat...ostavi fikus u terariju ako mu pocnu rast novi listovi i grancice onda mu je to ta promjena onda bu sve dobro a ak se posusi onda ga zamjeni....e da i nisam siguran da pricamo o istoj biljki bum uslikal svog pa stavim fotku da vidis
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: bilje u terarijima...
« Odgovori #2 u: Srpanj 21, 2008, 03:01:05 prijepodne »
ovo mi je prvo stavljanje slika na novom forumu pa neznam oce mi uspjet uglavnom jer to boljka o kojoj ti pricas?
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Johny

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 821
  • Spol: Muški   Lokacija: Valpovo
    • http://www.akvarij.net
Odg: bilje u terarijima...
« Odgovori #3 u: Srpanj 21, 2008, 12:54:16 poslijepodne »
je, pricamo o istoj biljci...
neznam, malo mi glupo izgleda tako bez listova, ali ostavit cu ga jos koji tjedan, ako ne krene, vadim ga van...

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: bilje u terarijima...
« Odgovori #4 u: Srpanj 21, 2008, 13:57:23 poslijepodne »
DA ostavi zapravo trebao bi pocet rast a tih par (tje)dana bus izdrzal i s ruznim :D
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Slavac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • I'm only scary 'cos I'm Hairy.
Odg: bilje u terarijima...
« Odgovori #5 u: Srpanj 21, 2008, 17:35:44 poslijepodne »
imas puno vrsta fikusa.....taj na slici je fikus benjamin.

ivborosa ti dobro kaze...za ostalo googlaj
ZG-istok

Offline Jaz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: bilje u terarijima...
« Odgovori #6 u: Rujan 30, 2008, 18:38:18 poslijepodne »
ako je odbacio lišče ili ako lišče pojačano opada, može se raditi kod Benjamina i o nedostatku hranjiva, u principu bi ih trebalo redovito prihranjivati svaki tjedan tekućim gnojivom, imaš specijalizirana tekuća gnojiva za fikuse, koja sadrže više dušikovih spojeva. Iz iskustva ti mogu reči da benjamin koji izgubi veći dio listova, ne oporavlja se lako. Ovo sa stresom ne stoji, to je biljka koja voli redovito zaljevanje i puno hranjiva.
benjamin če bolje uspijevati ako dobija više svijetla, ali se može bez problema držati u sjeni.
Iako atraktivan po izgledu, ne znam koliko je praktićan za terarije jer su mu grane dosta krhke, tako da nije za teže životinje.
David Icke: britanska kraljica je reptil !!!