Ožujak 28, 2024, 22:41:45 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Alge  (Posjeta: 8040 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dara

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
Alge
« u: Prosinac 17, 2003, 20:48:00 poslijepodne »


U akvariju imam vanjski i unutarnji filter.Voda je stalno bila mutna,pa sam dodala i taj vanjski.Od tada su se pojavilecrna alge,vrlo čvrste i končaste.Nalaze se po svim listovima,a pogotovo tamo gdje su jača strujanja vode.Inaćenije bilo nikakvih algi,jer stavljam tablete protiv njih (Algostop),koje su inaće jake.Ovih ima sve više.... Šta sada?
 

Offline igica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 224
Alge
« Odgovori #1 u: Prosinac 17, 2003, 21:07:00 poslijepodne »
baci sve van,posadi biljaka,ribe staviako baš moraš.
ora et labora

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Alge
« Odgovori #2 u: Prosinac 17, 2003, 21:36:00 poslijepodne »
Nemoj bacati ništa van! Ugasi svijetlo na 7 dana, promjeni pola vode iz akvarija, te nakon 7 dana pojačaj svijetlo u akvariju te mehanički ukloni alge sa bilja i tamo gdje ih još ima. Te alge se pojavljuju uslijed prevelike koncentracije nitrata i nitrita te preslabog svijetla.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline SandmanRI

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1668
  • Spol: Muški   Dob: 47
Alge
« Odgovori #3 u: Prosinac 17, 2003, 21:44:00 poslijepodne »
a i mutnoća vode ukazuje na veliku populaciju mikroorganizama, vjerojatno je akvarij ili prenapučen ili prejako hraniš ribice. Protiv tih algi ti može pomoći i ribica tzv. "sijamac". Oni vole jesti crne alge!
Rijeka / Hrvatska
><((((º> - previše ljudi premalo misli - <º))))><

Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Alge
« Odgovori #4 u: Prosinac 18, 2003, 01:05:00 prijepodne »
saša je zakontajne velikih majstora kuhinje

Offline luna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Alge
« Odgovori #5 u: Prosinac 18, 2003, 23:29:00 poslijepodne »


Ljudi pomagajte! Imam akvarij par tjedana i prvo mi je bilje bilo ''njunjavo'' tj. nikako da krene, i sad kad je počelo lijepo rasti, pojavilo mi se nešto smeđe po listićima...izgleda mi kao da su biljke dobile rđave flekice...jesu li to alge?
 

Offline cosmo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 832
Alge
« Odgovori #6 u: Prosinac 19, 2003, 09:46:00 prijepodne »


to ti je najodvratnija alga kaj postoji,ja ju osobno zovem gadura imao sam je i ja tj tek sam je se nedavno riješio,njih ti se dost teško riješiti,sijamac i ostali algojedi če ti je jesti samo dok je mala poslje ne,tablete ne pomažu niti malo,mehanički ih možeš odstraniti maramicom za nos-naravno biljku izvadiš van-ali samo sa onih trvđih tj čvrščih listova,gašenje svjetla baš ne pomaže-probao-i zato šečer na kraju tj narodni ljek ti je HIPERMANGAN imaš ga u apoteci kupit za 6 kuna,napravi u nekoj zdjeli jaču otopinu i ubaci biljke unutra na jedno pola sata, nakon toga dobro ih isperi u vodi,vrati u akvarij i gledaj kako se gadura raspada u narednih par dana,vjeruj mi meni je pomoglo tj jedino sam je se tako riješio.


e,a da ti se to nebi ponovilo izmjeri nitrite i nitrate i poštimaj ih onak kak trebaju biti i nečeš imat više problema.


sorry na odužem postu,pozdrav.....
Zagreb/Hrvatska

Offline luna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Alge
« Odgovori #7 u: Prosinac 19, 2003, 21:47:00 poslijepodne »
Hvala na savjetu , pokušat ću hipermanganom.
 

Offline sanja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
Alge
« Odgovori #8 u: Prosinac 22, 2003, 13:27:00 poslijepodne »


Recite vi meni ljudi, jel zelene alge nastaju nuzno radi svjetla ili........


Imam 2 groa(14w i 15w)i Aquastar(15w) koje kombiniram, tj. ne przim sva tri cijelo vrijeme. Jedan gro je mozda malo star (oko 7mj), al ostala 2 svjetla su ok. Vodu mijenjam tjedno, filter cistim redovno. Ako netko iskusan moze neso rec, bila bi zahvalna.
 

Offline msupek

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Alge
« Odgovori #9 u: Siječanj 10, 2004, 11:47:00 prijepodne »


Nisam baš sigurna u pravi razlog nastajanju zelenih algi, ali ja sam ih imala i hvala Bogu riješila sam ih se tako da sada samo u jutro hranim ribice (očito sam ih previše hranila) i kupila sam si ajmonera, puža i ancitrusa i vrečicu GEEN-X, proizvođač HAGEN, mislim da košta oko 30-tak kuna. Uglavnom smanjuje nitarte i nitrite i još nešto(zaboravila što), sprečava nastajanje zelenih algi ... Uglavnom najbolji mi je puž sve je pobrstio i sada mi akvarij izgleda super.


Nadam se da će i tebi pomoći, i nemoj često čistiti imjenjati vodu!
 

Offline isus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 73
Alge
« Odgovori #10 u: Siječanj 10, 2004, 13:11:00 poslijepodne »
sta vise napravit sa tim algama,odnosno kako ih sprijeciti!akvarij ima oko 130l,oko 9 "manjih"ribica,ukljucujuci dva cistaca i puza,tri biljke.vodu mijenjam svako dva tjedna i dvi neonke od po 20w koje drzim upaljene oko 10-ak sati,nisam siguran jesuli alge kafene ili crvene!filter mi obicno radi stalno,ili preko noci!nakon uklanjanja,alge se opet pojave za cca 2 tjedna!imam akvarij oko 3-4 mjeseca!neka mi neko koga ovoliki tekst nije obeshrabrio nesto odgovori!
 

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Alge
« Odgovori #11 u: Siječanj 10, 2004, 14:23:00 poslijepodne »
drugim riječima 40 W na 130 litara, odnosno premalo svjetla pa rastu smeđe-crvenkste alge...Filter mora raditi stalno ( nadam se da je motorni a ne na zračnu pumpicu)...mislim da ti je najbolje rješenje staviti reflektore na te dvije lampe da poduplaš svjetlosni output...naravno , tu bi ti se mogao pojaviti i problem sa zelenim algama nakon povećanja količine svjetla ali to rješavaju algojedi

Offline isus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 73
Alge
« Odgovori #12 u: Siječanj 10, 2004, 14:37:00 poslijepodne »
Hvala lipa forum administratore,ustvari jos samo nesto!dali postoje neonke istih dimenzija a jace voltaze
 

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Alge
« Odgovori #13 u: Siječanj 10, 2004, 15:06:00 poslijepodne »


misliš wataže--prije bih rekao ne, ali u nekom novom postu sam pročitao da ima neka osram neonka od 35 W i 31 cm duljine, tak da ne znam dok se ne informiram malo više



Offline isus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 73
Alge
« Odgovori #14 u: Siječanj 10, 2004, 15:22:00 poslijepodne »
odnosno,ako se odlucim na stavljanje jos jedne neonke koju da stavim uz sun-glo i aqua-glo!I dali postoje zarulje (navidaju se na obicno grlo)napravljene u ovu svrhu?I gledajuci ekonomicnost i ucinkovitost sta bi ti napravio?
 

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Alge
« Odgovori #15 u: Siječanj 10, 2004, 15:26:00 poslijepodne »


stavio bi osram floru...


obične žarulje ne...


ekonom i učink---reflektori--2 lampe manje za kupit, 1 prigušnica, nosači, nemoraš svakih 6-7 mjeseci mijenjat 4 nego samo 2 lampe....

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Alge
« Odgovori #16 u: Siječanj 11, 2004, 19:33:00 poslijepodne »
[QUO


 nemoj često čistiti i mjenjati vodu![/QUOTE]

Može li mi tko ovo objasniti ???

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Alge
« Odgovori #17 u: Siječanj 11, 2004, 19:41:00 poslijepodne »
tu bi ti se mogao pojaviti i problem sa zelenim algama nakon povećanja količine svjetla ali to rješavaju algojedi[/QUOTE]

Ako se mogu nadovezati na ovo mijšljenje; ako se i počnu pojavljivati zelene alge nakon što pojačaš intezitet svijetla ti uvjek možeš smanjiti vremensko razdoblje tj.koliko dugo će ti goriti lampe (smanjiš sa 10h.-na 9h.i tako dok ti se ne pojavi ono što je za tvoj akvarij najbolje)
Btw. dali vi koji imate problema sa zelenim algama razmišljate koliko tokom dana imate direktne sunčeve svijetlosti na staklo od vašeg akvarija!?

Offline kukurjek2002

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1872
    • http://www.geocities.com/lighters_nice/
Alge
« Odgovori #18 u: Siječanj 11, 2004, 19:49:00 poslijepodne »


Može li mi tko ovo objasniti ???


dubravko ja cu pokusati ja sam dugo stvarno dugo sa akvarijumima ali uvijek sam bio sam sa svojom ljubavi skoro sve sto znam sam skontao iz iskustva tj posmatranja tek sam odnedavno ovdje pa vidim sta nisam radio po knjizi a vjeruj mi da u akvarijumu ribe ne ugibaju ako im se ne mjenja voda po godinu dana nego samo dosipa sto se ispari vjerovao ili ne (poceo sam ija da mjenjam vodu ali oko 15% sedmicno)
Oh sto te volim joj

Offline sanja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
Alge
« Odgovori #19 u: Siječanj 12, 2004, 13:43:00 poslijepodne »
Ja sam smanjila vremensko razdoblje - sad mi gore nekih 9 sati, al jos uvijek ima zelenih algi. Doduse, dosta manje,al ih ima. Vodu mijenjam tjedno, filter cistim redovno.
 

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Alge
« Odgovori #20 u: Siječanj 12, 2004, 13:52:00 poslijepodne »
ljudi- ne previše smanjivati razdoblje osvjetljenja- biljke moraju imati period osvjetljenja od oko 11-13 sati za fotosintezu, inače prestaju rast , ne troše nitrate i opet imate alge.... Edited by: Vedran

Offline sax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 426
Alge
« Odgovori #21 u: Siječanj 12, 2004, 16:17:00 poslijepodne »
Citat: Vedran
ljudi- ne previše smanjivati razdoblje osvjetljenja- biljke moraju imati period osvjetljenja od oko 11-13 sati za fotosintezu, inače prestaju rast , ne troše nitrate i opet imate alge....


Meni je svjetlo upaljeno 12 sati ali neki imaju ljepe zelene akvarije a svjetlo im je upaljeno samo 9-10 sati (Takashi Amano).
 

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Alge
« Odgovori #22 u: Siječanj 12, 2004, 19:42:00 poslijepodne »
Ovaj sistem sa samo dolijevanjem vode ne odobravam, to je za mene "mina iznenađenja"!
Granica između dobrih i štetnih parametra vode se sve više približuje jedna drugoj i dovoljno je samo malo da situacija dođe do kritičnog stanja i onda dobijemo pitanje na forum: " Voda mi je bila bistra,ribice vesele,svijetla dovoljno i drugo jutro nemam više niti jedne žive- zašto? Help!!"
Nemožete me uvjeriti da se hlapljenjem vode rješavate svih negativnih sastojaka koji se skupljaju u vodi,a da sa doljevanjem friške vode neutralizirate sve negativne sastojke! Ta teorija ne drži vodu - kao ni šuplji akvarij!!!

Offline kukurjek2002

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1872
    • http://www.geocities.com/lighters_nice/
Alge
« Odgovori #23 u: Siječanj 12, 2004, 20:10:00 poslijepodne »
znam znam ali tako je to kad ne znas sta i kako ok forum ljudi razmijenjuju misljenja mnogo se nauci ali bez foruma tako ti je to i imam par ljudi na poslu sa akvarijumima nedaju ni spomenuti mijenjanje vode vidis ja bar nisam tvrdoglav toliko pa ne 30% ali 15% mijenjamEdited by: kukurjek2002
Oh sto te volim joj

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Alge
« Odgovori #24 u: Siječanj 12, 2004, 20:42:00 poslijepodne »
Zato postoji forum,više ljudi više zna!
Pokušaj uvjerit frendove,to ti je kao da u garažu punu dima dodaš samo malo friškoga zraka,a motor od auta i dalje radi!