Travanj 24, 2024, 19:08:05 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Sera raffy I  (Posjeta: 818 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bojan.c

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 720
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Bjelovar
  • No bike - No life
Sera raffy I
« u: Prosinac 15, 2010, 19:42:22 poslijepodne »
Kupio sam pred tjedan dana hranu Sera raffy I (inače hrana za kornjače i guštere) i nakon tjedan i nesto primjetio sam da su mi ribe puuuno jače "obojane". Ribe hranim sa Sera granulice za ciklide i navecer sa Raffyem.  Sastav hrane je gammarus, inčuni i račići. Ako to nije samo moj subjektivan osjećaj onda je to zbilja dobro uloženih 13 kn.
« Zadnja izmjena: Prosinac 15, 2010, 19:46:56 poslijepodne od catevs »
Znam da alkohol škodi, al' u vodi utjehe nema!
Sve dobre stvari dolaze u paru: 2 sise i V2

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Sera raffy I
« Odgovori #1 u: Prosinac 15, 2010, 21:08:45 poslijepodne »
2 crvenouhe mi žive s ribicama (1 algojed, 4 macracanthe, 5 ancistrusa, 2 siva šverta, nešto endlera i 15 molija koji su NJIjini samo su kod mene na čuvanju).

Od hrane za reptile su mi sve ribe u tih 300 L hiperaktivne-

Dajana Repti Immun, Aqudene Turtle pellet (za tim su molike toliko lude da kornjačama uletavaju u usta i kradu im) i Friskies Multigran kojeg kornjače neće jesti (pljuju) ali zato anciji obožavaju. Uz Serin Vipan i Tetrin Wafer Mix ništa nije toliko dobro kao maznuti cijelog inćuna (JBL Energy) kornjačama ispred nosa! Valjda hrana za ribice nema toliko dobar okus. ;)  Logičnije mi je da se više truda ulaže u hranu za reptile. Samo algojed i botije vole wafer mix, a otići u drugom akvariju jedu samo one zelene wafere iz mixa koji imaju više spiruline (ili farbe pa im izgleda da imaju više spiruline).

Molika je stvarno cijelog inćuna strpala u usta. Ne znam kak' joj je to uspjelo.  :D :D :D


BTW pastrve se većinu godine u divljini hrane upravo s gammarusima, ali i oni i inćuni mojim su kornjačama samo grickalice (nisu baš hranjivi)- svejedno im treba prava hrana, koju naravno dobiju i ribice: pravo meso, pofureno povrće... Ribice još imaju i mikrocrve i uspjela sam uzgojiti vodenbuhe koje su samo 1x bile na "testiranju" endlerima (nemam ih još dovoljno da ih hranim s njima ali su ih ganjali po akvaču cijeli dan).