Travanj 19, 2024, 15:39:57 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Nova praksa u ZOO Viliju  (Posjeta: 3507 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Nova praksa u ZOO Viliju
« u: Siječanj 29, 2004, 08:10:00 prijepodne »


Prekjučer ja kupovao ribu (što nije ništa novo) , a Sine u vrećicu skup sa vodom -štrc- Aquasafe iz prigodnog dozera (što jest novo) . Ukoliko se ne varam ova praksa do sad još nije bila primjenjivana na našim prostorima (ispravite me ako griješim) . U svakom slučaju hvale vrijedna ideja koja podosta povećava kvalitetu kupovine riba. AquaSAFE je sredstvo za pripremu vode ALI i protiv stresa prilikom transporta i zaštitu riblje sluznice što je opet jako bitno za sprečavanje određenih bolesti koje stres zbog transporta i novog akvarija najčešće izaziva (bijele točkice)...


Sve u svemu



Offline zmadaric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
    • http://gameroom.com/h2o
Nova praksa u ZOO Viliju
« Odgovori #1 u: Siječanj 29, 2004, 08:37:00 prijepodne »
Svaka čast
Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu....

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
Nova praksa u ZOO Viliju
« Odgovori #2 u: Siječanj 29, 2004, 09:19:00 prijepodne »
Ja jucer u Viliju kupio Badise (i nisu 12 nego 21kn), i nista od aquasafe-a. Al me pito hocu kisik u vrecicu-to je ok.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Nova praksa u ZOO Viliju
« Odgovori #3 u: Siječanj 29, 2004, 10:01:00 prijepodne »


okrenule mi se brojke u glavi,12-21 skoro pa isto ...


čuj, treba i njima neko vrijeme da se rutiniraju ...ja sam pol čuke brbljal sa Sinetom pa se je moral sjetit...

Offline Dilurekba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 518
  • Lokacija: Zagreb
Nova praksa u ZOO Viliju
« Odgovori #4 u: Siječanj 30, 2004, 01:40:00 prijepodne »


Ako pricamo o Sinkeu onda je sve jasno jer Sinke je zakon. Bas sam danas spizdio 600kn tamo i nije mi zao (mozda malo jer sam morao mobitel prodat ali tu je drugi :D)


Uglavno sve 5 o Viliju i Sinkeu naspram onih idiota u Pet Shopu u Drvinju


Uzeo 2 biljke u viliju a sinke stavio 4, zakon! Uz to nije mu bilo objasnit neke stvari kroz kojih 30-ak minuta jer se pitanja nakupilo a piskarat tolko po forumu mi se bas i neda.

Offline Zoran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1307
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Nova praksa u ZOO Viliju
« Odgovori #5 u: Siječanj 30, 2004, 12:06:00 poslijepodne »
hm vec bi bilo vrjeme da vilija vidimo i kako izgleda bar ko neko guru il tako nesto sastrane pod mozda pocasni clan u slikama il tako nesto
Rijeka/Hrvatska

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Nova praksa u ZOO Viliju
« Odgovori #6 u: Siječanj 30, 2004, 17:14:00 poslijepodne »
Lik ti nema vremena niti za sebe a kamoli još za forum!
Ako će biti prilika i volje sa njegove strane možda ga i uslikamo!!!

Offline darac_zg

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Nova praksa u ZOO Viliju
« Odgovori #7 u: Ožujak 25, 2004, 16:59:00 poslijepodne »
u pet centru daju i kisik i aqusaf vec duze vrijeme tak da to i nije bas nekaj novo
 

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Nova praksa u ZOO Viliju
« Odgovori #8 u: Ožujak 25, 2004, 20:02:00 poslijepodne »
Evo što idem dalje čitati tvoje odgovore sve me je više strah da otvorim temu Pet-centar i ostali
Nikad,ali nikad nisi dobio kisik i aquasaf sa ribama do sada,možda je ta praksa počela nedavno koji mjesec unazad zato ne balj....j!
Uostalom ta tvoja tvrdnja pokazuje od kada se baviš akvaristikom ili si Ti BAŠ taj sretnik koji uvijek dobije sve ono što nitko do sada nije dobijao!!!
Kamo sreće da je to tako kao što ti kažeš jer onda možemo računati na bolje sutra za akvaristiku u Hrvata!!!

Offline shadow_x

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1156
    • http://www.google.com
Nova praksa u ZOO Viliju
« Odgovori #9 u: Ožujak 25, 2004, 20:42:00 poslijepodne »
Citat: Vedran



...što je opet jako bitno za spreèavanje određenih bolesti koje stres zbog transporta i novog akvarija najèešæe izaziva (bijele toèkice)...





Sto se tice tih bijelih tockica, ja sam neki dan kupio ribe i kad sam ih dofuro doma drugi sam dan primjetio sitne bijele tockice na perajama - nije ona poznata plijesan pa me zanima sto je to, kakvi su simptomi, kako se lijeci i dali je to uopce bolestEdited by: shadow_x
 

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Nova praksa u ZOO Viliju
« Odgovori #10 u: Ožujak 25, 2004, 21:06:00 poslijepodne »


ja kupio također ribe u viliju (lorikarija, pa cory panda , pa peckoltia vitatta) i niš od aquasafe-a, neću reć da mi lorikarija svaki dan sve gore i gore izgleda, al ja joj nedam da ode u vječna loviša...


(i da mi niko nije reko da sam ju pre naglo stavio u akvarij jel sam picajzla u tom slucaju)!


meni je vili dobar(najbolja ponuda nema što) ali... ma dobro sad i ja serem, nemrem očekivat isti tretman ko i vi svi kojiste dugo več redoviti kupci!

Offline schox

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 735
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: ZAGREB
Nova praksa u ZOO Viliju
« Odgovori #11 u: Ožujak 25, 2004, 21:18:00 poslijepodne »


Reći ču vam ja gdje se razilazimo oko vilija. Ja sam kupovao u samoboru i tamo je kao što je vedran napisao obavljen cijeli tretman , aqua safe, kisik, novine, ali budući da su mi utrine bliže,češće kupujem tamo i tamo niš od toga. Tako da ja mislim da svi pričamo o istom viliju, ali o različitim adresama.


No međutim bez obzira draži mi je vili jer tamo dečki uvijek imaju vremena da malo i popričaju s kupcem što je meni kao početniku dosta važno.


Eto toliko



Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Nova praksa u ZOO Viliju
« Odgovori #12 u: Ožujak 26, 2004, 14:22:00 poslijepodne »


heheehehe...da....te kantice za aquasafe je Krešo iz Zoo Vilija koliko sam čuo dosta dugo tražio, konačno našao, da bi nakon jako malo vremena u Utrinama jedna pala kao žrtva neoprezne mušterije i razbila se u previše komada da bi se zalijepila...možda bi bilo bolje da sljedeći put nađe plastičnu štrcaljku...








Sto se tice tih bijelih tockica, ja sam neki dan kupio ribe i kad sam ih dofuro doma drugi sam dan primjetio sitne bijele tockice na perajama - nije ona poznata plijesan pa me zanima sto je to, kakvi su simptomi, kako se lijeci i dali je to uopce bolest


moguće da je ihtioftiriaza...liječi se povišenjem temperature i dodavanjem lijeka ( sera costapur npr) uglavnom je "potakne" šok uslijed transporta i novog akvarija