Travanj 25, 2024, 18:57:02 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pomoc molim !  (Posjeta: 1543 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline The Blue Lily

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Ženski  
Pomoc molim !
« u: Studeni 29, 2014, 14:52:46 poslijepodne »
Imam dvije ribice jedna je zlatna a druga sarena,tu sarenu imam vec 4 mj i neki dan sam primjetila sa joj se na tijelu u gornjem djelu pojavila neka kvrzica koja je svaki dan sve bijelija.normalno se ponasa i normalno jede.sta da radim,sta je to i dali je izljecivo?u akvariju je od 40l.hvala

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pomoc molim !
« Odgovori #1 u: Studeni 29, 2014, 17:33:18 poslijepodne »
vecina problema uz zlatne se javlja zbog neodgovarajuce kvalitete vode kojoj je uzrok to sto vecina pocetnika drzi rube u premalim akvarijima.
Tvojih 40l bi mozda bilo dosta za jednu uz neki stvarno dobar filter. Mozda. Obzirom da ne znam koji je filter u pitanju ali praksa je pokazala da kod vecine pocetnika to obicnu bude nesto najjeftinije sto ima u ducanu (jer trgovac je tamo da proda a ne da educira) pretpostavljam da je i tvoj iz te kategorije.
Za dvije zlatne trebas 100l akvarij i neki vanjski filter za akvarije od 200l jer zlatne puno prljaju i u premalim akvarijima sa neodgovarajucom filtracijom voda nikad nije dovoljno kvalitetna da bi one opstale na duze vrijeme.
Uglavnom, bez obzira sto zlatna+20l staklo+neki mali filter kombinacija koji trgovci uvaljuju kosta relativno malo, to ne valja i to nije to. Hladnovodne ribe bez obzira sto ne treba bilje, gnojivo, CO2 i dosta svjetla nisu jeftine kao pocetak bavljenja akvaristikom jer traze puno prostora i skupe filtere.

Offline The Blue Lily

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Ženski  
Odg: Pomoc molim !
« Odgovori #2 u: Studeni 30, 2014, 12:27:11 poslijepodne »
Zlana Lily (koja je u stvari muško) star je nekih 9mj pun energije i vesel jako ,tako i šarena zvana Pončo koji je stara nekih 4mj.Pošto je Lily veća i jača uglavnom Ponču ganja,ja to gledam kao neku igru i mora prva krenit sa jelom :) nisam nikad imala nekih problema s njima i znam da treba vec i bolji akvariji.sve navedeno je točno,puno sam čitala i znam da je malo 40l za njih tako i sa filterom,je jeftin je ,al gledam na to da kupim veće i bolje.samo me mučilo zašto je Pončo dobio malu bijelu kvržicu na gornjem dijelu tijela,koja je prvo bila boje njegova tijela i što je bila veća to je bila bjelija i kao da je neke crne točkice imala u sredini.Inače im bar jednom mjesečno kuham grašak,tako sam i jučer napravila.Ponču sam odvojila i skuhala mu grašak,u roku nekih sat vremena kvržica se smanjila.Ne znam šta bi moglo biti,čitajući neke postove ...možda se radi o dobroćudnoj cisti,ne znam al nadam se da će ozdraviti jer je tako mirna i njezna,plus dok sam je kupovala prodavaću je ispala iz ruke i ima slomljenu donju peraju al bez obzira na to pliva ko prava :).

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pomoc molim !
« Odgovori #3 u: Studeni 30, 2014, 14:45:56 poslijepodne »
ne znam, nisam bas na ti sa hladnovodnim ili bolestima ali isto kao i toplovodnim, losi uvjeti prije ili kasnije uzrokuju probleme.

Offline The Blue Lily

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Ženski  
Odg: Pomoc molim !
« Odgovori #4 u: Prosinac 01, 2014, 11:03:11 prijepodne »
sto se tice vode i kvalitete pazim a i hrane.vidim da pise da je to normalno kod tih riba te ciste ,tumori...samo ne kuzim ovu stranicu da mi se bas niko ne javlja osim vas?!