Travanj 18, 2024, 18:20:09 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Moj početak  (Posjeta: 2423 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline oldahoe

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Moj početak
« u: Kolovoz 31, 2015, 23:03:58 poslijepodne »
Bok ekipa

Evo i ja sam postao nedavno "zrtva" ovog dragog nam hobija ovo mi je prvi akvarij i uglavnom sam se vodio vasim smjernicama na forumu i dosta sam tlačo akvariste po trgovinama  :nerd: i slozio sam ovaj akvarij od 135L... sve je za sad vise manje uredu stanovnici su:
1 ancistrus albino
3 Corydoras
3 Aymoner
2 Killi Fish "red tail" (muzjak i zenka)
9 Kerri super blue tetra

manji problemi su sto voda dosta brzo postaje zelenkasta mjenjam vodu jednom tjedno samo da je posvijetlim a ne zbog zagadenja no3 i no4 dali je moguce da je filter eheim pick up 2012 na kutiji pise da je za akvarije do 200L (ali pisalo je i na plotu kako bi rekli :P) ipak nedovoljan jer ima u sebi samo neku srednje grubu spuzvu pa neznam koliko se dobro odraduje bioloska filtracija... i drugi problem mi je rasvijeta uz akvarij sam dobio 2x18W T8 daylight sa reflektorima naravno ja bi to malo pojacao ali imam problem di god odem ili imaju istu wattazu ili imaju jacu ali druge duljine pa me zanima dali te lampe se mogu jos di nabaviti osim u ducanima sa akvaristikom tipa zaruljica ili tak nesto i na sto bi trebao paziti ako kupujem kod njih? Hvala Unaprijed :)

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Moj početak
« Odgovori #1 u: Rujan 01, 2015, 12:40:22 poslijepodne »
Filter je dosta mali za 135l a i nemas bas bilja koje bi mu pomoglo filtrirati vodu. Nabavi jos bilja tipa limun i rogolist da ti pomognu startati akvarij.

3 corya su malo,stavi ih jos barem 3-4 da se osjecaju sigurnije.

Ako je prigusnica/konzola 2x18W, samo T8 od 18W mogu ici u nju. Ako zelis pojacati rasvjetu, morati ces staviti jos jednu prigusnicu 2x18W ili ici na T5 u duzini koja ti stane u poklopac. Naravno da ne mozes staviti jace T8  lampe, nejde to tako :)

Offline oldahoe

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: Moj početak
« Odgovori #2 u: Rujan 01, 2015, 17:40:58 poslijepodne »
A da pretpostavljao sam da cu imat komlikacije sa rasvijetom, mislim za sad sve biljke napreduju (jako polako ali napreduju) i jos sam imao tu nesrecu pa kad sam otisao na more digitalni timer koji mi je palio i gasio rasvijetu (dok se akvarij cikliro) mi se resetiro (pretpostavljam zbog pada napona jer iza akvarija imam samo jednu uticnicu pa mi je naponska letva spojena na nju i iz nje vuce struju za filter i svijetlo trenutno a poslje ce i za grijač). Tako da je akvarij bio jedno dva tijedna bez rasvijete, pa se dosta biljaka posusilo  -?

Trenutno cekam da dode posiljka Eusteralis stellata grofice da zamaskiram malo zadnju stranu posto nisam na vrijeme saznao da je puno bolje ako se zaljepi iza pozadina, pa kad sam je naknadno ljepio sam dobio efekt zrcala a ne crnu pozadinu i to je dosta lose zgledalo pa sam bio prisiljen je skinuti  -?

A filter ko filter bojao sam se da je ovaj nedorastao zadatku kad sam vidio rezultate njegova rada ali nada je ta koja uvijek postoji  ;) bojim se da mi nece biti nego do novog kanistarskog filtera sa vise nacina filtracije a mozda kad se voda malo razbistri i vise svjetla dopre do dna i biljke budu malo brze rasle ... ko zna :)

Offline oldahoe

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: Moj početak
« Odgovori #3 u: Rujan 05, 2015, 11:56:39 prijepodne »
E ekipa da vas pitam nocas sam dosao kasno doma i nes sam provijeravao dali je sa akvarijem i ribicama sve uredu i onda sam primjetio neku malu kuglicu promijera mozda 3mm kako se krece po staklu, dijeluje mi kao neki puz i stvarno neznam kako se nasao u akvariju :rolleyes:... vijerovatno je dosao preko bilja ili necega jer dio bilja sam kupovao preko oglasnika a dio u ducanima. Zanima me kaj da delam sa njim? :nerd: Dali je moguce da je to neki bebac algojed ili je to nekakav parazit? odnosno dali da ga pustim da naraste ili da ga odmah odstranim iz akvarija s obzirom da ako je i dosao preko bilja dosao je prije vise od mjesec i pol dana a s obzirom da su sve ribice zive i zdrave vec mjesec dana ocito nije prenio nikakvu bolest....

Isto tako sam nocas primjetio da su mi se stvorile alge ispod razine podloge, uspio sam ih odstraniti sa stakla ali sad su zapele u sredini podloge i nemam bas neku ideu kako ih efikasno izvaditi iz sredine podloge ima ko kakvu ideju? -?

Offline oldahoe

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: Moj početak
« Odgovori #4 u: Rujan 05, 2015, 11:57:00 prijepodne »
E ekipa da vas pitam nocas sam dosao kasno doma i nes sam provijeravao dali je sa akvarijem i ribicama sve uredu i onda sam primjetio neku malu kuglicu promijera mozda 3mm kako se krece po staklu, dijeluje mi kao neki puz i stvarno neznam kako se nasao u akvariju :rolleyes:... vijerovatno je dosao preko bilja ili necega jer dio bilja sam kupovao preko oglasnika a dio u ducanima. Zanima me kaj da delam sa njim? :nerd: Dali je moguce da je to neki bebac algojed ili je to nekakav parazit? odnosno dali da ga pustim da naraste ili da ga odmah odstranim iz akvarija s obzirom da ako je i dosao preko bilja dosao je prije vise od mjesec i pol dana a s obzirom da su sve ribice zive i zdrave vec mjesec dana ocito nije prenio nikakvu bolest....

Isto tako sam nocas primjetio da su mi se stvorile alge ispod razine podloge, uspio sam ih odstraniti sa stakla ali sad su zapele u sredini podloge i nemam bas neku ideu kako ih efikasno izvaditi iz sredine podloge ima ko kakvu ideju? -?

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Moj početak
« Odgovori #5 u: Rujan 05, 2015, 14:52:23 poslijepodne »
Kupis Helena puža i rjesit ces priblem. To su barski puzevi i vremenom ce ih ce nakotiti koliko hoces. Bezopasni sz, al ruzno izgleda, a samim ciscenjem ti nikad to neces istrijebiti... Na 135 litara bar 3 helene kupi. Pozz.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Offline oldahoe

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: Moj početak
« Odgovori #6 u: Rujan 06, 2015, 16:07:18 poslijepodne »
Aha hvala, ali ipak s obzirom da sam vidio samo jednog (i da vise neznam ni di je taj jedan) uzet cu samo jednu helenu da mi se jos one ne nakote jer koje sam srece u startu cu dobit muzjaka i zenku i pocet ce se  :-X  ;)

Offline Ivica07

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 317
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj početak
« Odgovori #7 u: Rujan 07, 2015, 07:49:52 prijepodne »
Aha hvala, ali ipak s obzirom da sam vidio samo jednog (i da vise neznam ni di je taj jedan) uzet cu samo jednu helenu da mi se jos one ne nakote jer koje sam srece u startu cu dobit muzjaka i zenku i pocet ce se  :-X  ;)
Helene ce se mnoziti u slucaju da ima hrane u izobilju... Inace priroda uradi svoje...

Offline Zoran2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
  • Spol: Muški  
Odg: Moj početak
« Odgovori #8 u: Rujan 07, 2015, 21:08:51 poslijepodne »
Najmanje tri helene na ovu litrazu kako bi stigle rijesiti problem na vrijeme

Offline oldahoe

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: Moj početak
« Odgovori #9 u: Rujan 07, 2015, 21:22:45 poslijepodne »
A mislite da se ti barski puzevi negdje skrivaju ispod podloge? I citao sam da helene jedu riblju hranu ali s obzirom da imam coryje kako mogu biti siguran da ako nema vise puzeva da ce one dobiti koji listic prije nego im coryji sve pojedu ipak su oni brzi?  :nerd: