Travanj 18, 2024, 05:28:10 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Morska bonaca  (Posjeta: 4846 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Morska bonaca
« u: Kolovoz 31, 2015, 15:49:44 poslijepodne »
Prije svega tema nije da flame ikoga samo iznosim svoje misljenje. Dugo vec ali mozda i predugo nitko nista ne stavlja na morske teme. Vidim da se dosta prodaje oprema, koralji, livestock opcenito. Da li je ovo odraz novcanih teskoca svih nas ili mozda entuzijazma ili neceg treceg ne znam ali cinjenica je da je dosta morskih islo u slatko ( moj nekakav uvid u trenutno stanje jadranskih i reef tankova ). Da li je ovo znak da je reef akvaristika u Hrvata umrla ? Nadam se da ne jer ima toliko dobrih starih tema ali nema javljanja vlasnika istih. Zbilja razloga vjerovatno ima sto ali bilo bi lipo ponovo citati o reef sceni u domovini Hrvata a i sire. Propalih pokusaja ima ali se vlasnici srame ili boje ili nemaju volje nista postat na forum. Vjerujem da nitko ne bi nista ruzno mislija da su i stavili razlog gasenja tankova da sljedece generacije imaju iz cega uciti.

Ma ne znam ni sam zasto ovo pisem  :) ali zbilja steta da moram pratit akvarije od nekoga Johna s Floride a ne Jure iz Vinkovaca ( nisam nista lose mislija s Vinkovcima  ;) ).

Anyway nadam se da ce scena zivnit moze bit da je radi temperature vani ali nekako mi ove pauze pre dugo traju.

Zivili  :zagrljaj:

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Morska bonaca
« Odgovori #1 u: Kolovoz 31, 2015, 18:33:51 poslijepodne »
A sta reci,sve si reka i sam.dosta njih je probalo kupit puno koralja pa malo prodavati da dobije koju kunu nazad,ali su vidili da je to polaki proces rasta koralja ili riba.a ima i puno njih kojih nezanima forum ili imaju sada svoj krug ljudi za druzenje.nitko ne zeli staviti slike jer se cijana ili zelene nemoze rijesiti pa da ne slusa jedno te isto,neznam ljudi se zasitili svega :up:

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Morska bonaca
« Odgovori #2 u: Kolovoz 31, 2015, 22:55:41 poslijepodne »
Mene strah staviti slike cijana preko zelene alge koje se ne zelim rijesiti :)

Offline Rybak

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Jarun
Odg: Morska bonaca
« Odgovori #3 u: Kolovoz 31, 2015, 23:01:42 poslijepodne »
Mene strah staviti slike cijana preko zelene alge koje se ne zelim rijesiti :)

Sorry na Offu jel otisao akvarij?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Morska bonaca
« Odgovori #4 u: Rujan 01, 2015, 08:01:12 prijepodne »
Osobno mislim da je malo sve "umrlo" duuugim i toplim ljetom pa smo svi malo više okrenuti vanjskim aktivnostima, godišnjim odmorima i sl. dok smo malo "zapostavili" morske teme i forum. A kaj se tiče slika, vjerojatno nikome neide stalno bajno pa s tim i slike slabije stižu...

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Morska bonaca
« Odgovori #5 u: Rujan 01, 2015, 10:02:12 prijepodne »
Mene strah staviti slike cijana preko zelene alge koje se ne zelim rijesiti :)

Sorry na Offu jel otisao akvarij?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Je, otisao je...

Offline Rybak

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Jarun
Odg: Morska bonaca
« Odgovori #6 u: Rujan 01, 2015, 10:07:14 prijepodne »
Mene strah staviti slike cijana preko zelene alge koje se ne zelim rijesiti :)

Sorry na Offu jel otisao akvarij?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Je, otisao je...

Steta :(

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Morska bonaca
« Odgovori #7 u: Rujan 01, 2015, 10:20:20 prijepodne »
Poz ekipa, dugo sam tu, u slatkoj pa u slatkoj i morskoj, od kozica, gupija, do malawaca i morskih nemani  :D :D :D a mogu reci da je ovo sasvim prirodna pojava svake godine kad je vrijeme ljeta.
Ljudi su vani, na moru, spucaju pare na sladoled, ležaljke, hotele i nema se para za hobi do 10-11.mjeseca. Sve ce opet živnuti kad se opet svi vrate u normalu i kad vani malo zahladi.
Osobno ja nisam svoje tankove dugo slikao iz jednog jednostavnog razloga, jer ih nemam kome poslikati  :D :D :D
Stavim 10 slika mora, jedan odgovor, pitanje...tak da nemam onda iskreno ni ja volje gubiti vrijeme na fotkanje jer uvijek su tu jedna dvije osobe i to najčešće iste koje pitaju nesšto.
A da imam alge, imam, imam i cijano ali sve u granicama normale, nista puno, nista strašno, slikam sve, kao sto se vidi i u mojem oglasu s koraljima, tak kak je je! Nema tanka bez algi!
:heart: alge!  :D :D :D

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: Morska bonaca
« Odgovori #8 u: Rujan 01, 2015, 10:51:31 prijepodne »
Ma nije to zbog ljeta i godišnjih.Kao da je zimi bolje.Dobro si Igore rekao,staviš slike, dobiješ jedan odgovor.Reci cu vam ja što je a procitao sam sve teme od prve do zadnje u morskoj.Vec dugo se kroz morski forum provlaci recenica" čitaj proučavaj i nemoj puno pitati" Ej ljudi što nije bit foruma da daje odgovore na pitanja pa makar bila i naivna i glupa.Pogledajte slatkovodne,stalno pitanja ...što je cikliranje...može li dva skalara u 20litara...glupo da ali je forum aktivan i živ.Istina,velika je razlika u broju slatkovodnih i morskih akvarista ali to ne opravdava bonacu na forumu.Malo se i navike mjenjaju,fejs je povukao dosta ljudi i  teme poput 'Nase malo kucno more' i masu drugih  mada su meni datoteke foruma nezamjenjive. Eto moje viđenje ;-) nadam se da griješim i da je razlog samo ljeto,godišnji....

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Morska bonaca
« Odgovori #9 u: Rujan 01, 2015, 11:26:13 prijepodne »
Moj primjer: Od kad je ljeto, stalno sam po vani tako da ne stignem pratiti (buljiti i prati ruke) u akvarij. Sve se svede na čekiranje, voda, hrana, skimmer i uh čudne su boje ribe, a da, treba staklo očistiti...
Rezultat: akvarij ok

Offline Istefano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 108
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagrebancija!!!
Odg: Morska bonaca
« Odgovori #10 u: Rujan 01, 2015, 18:57:04 poslijepodne »
Ej ljudi što nije bit foruma da daje odgovore na pitanja pa makar bila i naivna i glupa.
ne postoje glupa pitanja, samo glupi odgovori ...
I da se nadivezem ja sam nov u ovom sportu ali slatkovodnom i fakat se bojim ikaj pitat kad vidim takve odgovore...

Offline Vlado

  • Osnivač
  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 474
    • http://www.akvarij.net
Odg: Morska bonaca
« Odgovori #11 u: Rujan 01, 2015, 21:15:57 poslijepodne »
Ljeto definitivno nije vrijeme za akvaristiku  :'(
Nekako mi se čini da kraći dani donose više akvarijskog svijetla u domove.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Morska bonaca
« Odgovori #12 u: Rujan 02, 2015, 18:29:21 poslijepodne »
Ej ljudi što nije bit foruma da daje odgovore na pitanja pa makar bila i naivna i glupa.
ne postoje glupa pitanja, samo glupi odgovori ...
I da se nadivezem ja sam nov u ovom sportu ali slatkovodnom i fakat se bojim ikaj pitat kad vidim takve odgovore...

Bez straha pitaj ime ovde i dobrih ljudi bar te nitko ne moze zveknit preko neta  :D

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Morska bonaca
« Odgovori #13 u: Rujan 02, 2015, 18:44:17 poslijepodne »
Poz ekipa, dugo sam tu, u slatkoj pa u slatkoj i morskoj, od kozica, gupija, do malawaca i morskih nemani  :D :D :D a mogu reci da je ovo sasvim prirodna pojava svake godine kad je vrijeme ljeta.
Ljudi su vani, na moru, spucaju pare na sladoled, ležaljke, hotele i nema se para za hobi do 10-11.mjeseca. Sve ce opet živnuti kad se opet svi vrate u normalu i kad vani malo zahladi.
Osobno ja nisam svoje tankove dugo slikao iz jednog jednostavnog razloga, jer ih nemam kome poslikati  :D :D :D
Stavim 10 slika mora, jedan odgovor, pitanje...tak da nemam onda iskreno ni ja volje gubiti vrijeme na fotkanje jer uvijek su tu jedna dvije osobe i to najčešće iste koje pitaju nesšto.
A da imam alge, imam, imam i cijano ali sve u granicama normale, nista puno, nista strašno, slikam sve, kao sto se vidi i u mojem oglasu s koraljima, tak kak je je! Nema tanka bez algi!
:heart: alge!  :D :D :D

Igore razumin te u potpunosti. Trudis se slikat i onda ocekujes bar da netko replaya ali ja to gledam s druge strane. Forum kao forum je mjesto razmjenjivanja misljenja i davanja savjeta. Uz to meni sluzi kao nekakav album di mogu pogledat stare slike i prisjetit se svega od pocetka. A takoder mi je drago kada "novi" ljudi dolaze i mogu vidit iz nasih primjera gdje su se greske javljale i kako smo s nosili s istima. Meni je puno pomoglo kada sam gledao tude tankove a vjeruj mi da sam pogledao sve na ovom forumu i uvidio neke greske i samim time izbjegao neke od problema koje su pojedinci bili voljni podijeliti s nama. I dalje ucim iz dana u dan ali da budem iskren rade bi da ucim od svoga nego od stranca.

Dakle bez ustrucavanja pokazite tankove i osvjezite teme jer kao sta si reka a i ja sam trenutno bolujem od iste bolesti zvane zelena alga ( btw borba ide u moju korist ) pa se ne ustrucavam nista pokazat. Takoder imao sam ich i velvet koji sam takoder pokaza ( nakon toga uspostavija karantenu koju sam isto pokaza za sve buduce generacije reefera ) i kako sam se nosija s time. Sve neka lipo bude evidentirano da sljedeci koji imaju iste proleme ( neda bog nikome  ;) ) moze pronaci u nekoj od nasih tema i BEZ USTRUCAVANJA pitati ja cu drage volje pomoci pa cak i ako su pitanja ( koja svi mrze  :D ) kako se ciklira tank i tako to.

Zivili dragi ljudi i zaljubljenici u ovaj prekrasan hobi koji je svaki dan za mene sve velicanstveniji.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Morska bonaca
« Odgovori #14 u: Rujan 02, 2015, 19:04:12 poslijepodne »
Netko bi rekao - na morskom dijelu foruma se pise onda kad se ima sto pametnog napisati. Odnosno, ako nema nista pametno, nitko nista ni ne pise.

Netko drugi bi rekao nesto drugo.

Ja cu reci nesto trece, i posto znam da nema teorije ni sanse da me netko krivo ne skuzi, necu se ni truditi.... :D :D :D Citate na vlastitu odgovornost, nista ja nisam mislio, na nikoga i nicega... :D :D :D :D Ja ni neznam o cemu se ovdje radi...  :D :D :D

Postoji nevjerovatna slicnost, frapantna, morskog dijela foruma, i svih tema, s jednim....organom. Muskim organom. Mozemo ga radno za potrebe teme nazvati - polni organ.  :D

Akvarij, oprema, ribe, koralji....to mora biti veliko. dugacko. debelo i siroko. Jer, ako imas mali - to ne valja. Moze funkcionirati savrseno, ali ne pruza uzitak. Ali, na pojavu velikog - to je tema koja se prati, komentira, uvijek neko ima nesto za pitati, pohvaliti, predloziti, ili samo se javiti, da se vidi da i on prati veliki. Akvarij. Naravno.

Sjecam se tema, kad su se pisali hvalospjevi i ovacije na 2-3 stranice, gdje je autor samo napisao - pravim akvarij od 248763 litara, evo probusio sam rupu u komadu drveta - i neobjasnjivo, svima je to super, i svima je to tema koja se mora pratiti.

Sindrom velikog, sto reci.

Jbt, postaje opasno uopce i sudjelovati u temi s malima, valjda se boje da i njih ne kvalificiraju kao osobe s malim, pa svi mudro sute. :D :D

Sto da slikam, kad nitko nece odgovoriti..... ispravak, nitko nece pisati hvalospjeve, pa sve onda nekako i gubi smisao, jer, cemu pokazivanje (velikog), ako nitko ne pravi spjevove i hvalospjeve o istom, zar ne?

Ovo naravno ne ide na racun kolege Igora, koji je odlicno postavio dijagnozu - ogromna kolicina egoizma, egocentrizma, a vjerovatno bi se tu nasao i jos koji -izam se nekako uvukao u ovaj dio foruma.

Citam rado stare teme, i gledam, neka druga vremena, kad su danasnji opcepriznati morski znalci i iskusni akvaristi, postavljali ista pitanja tipa "imam asterinu na staklu, hoce li mi progristi staklo", ili "a sto je ovo", cudili se i radovali svakom bezvezom komadicu koji je izvirio iz kamena.... ne vjerujem da su zaboravili ta vremena, samo ih sada odusevljava nesto drugo, vjerovatno.

Njima bas i nije imao tko pomoci, ucili su sami, na tezi nacin. Danasnjim novim...ima tko pomoci. Iz nekog razloga, malo tko to cini. Posebice ovima s malim. Akvarijem, logicno.

Da citiram uvazenog forumasa i iskusnog akvaristu, koji je u sali i dobronamjerno rekao - prije godinu dana nisi znao razliku izmedju bubble koralja i bubble alge, a sad ti kao nesto savjetujes..... pa, netko mora, kad nece onaj koji sigurno zna, mozda smijemo i mi koji nista neznamo, i to je nekako bolje od ignoriranja, a ignoriranje je kljucna rijec onoga sto je trenutni trend u ovim vodama.


Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Morska bonaca
« Odgovori #15 u: Rujan 03, 2015, 07:39:00 prijepodne »
@Damir_Sl;  :up: jedan dobar kritički osvrt na morsku akvaristiku, malo off topic (bez ljutnje) no dobar prikaz. To ti je kao i kad roštiljaš. pripremaš-pališ-gori-uživancija-žar-pečeš-i onda lagano žar slabi i ..... ;)

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Morska bonaca
« Odgovori #16 u: Rujan 04, 2015, 00:17:34 prijepodne »
Po temema se uglavnom piše, nagurao sam nove koralje, stigle nove ribe, smajliči, palac gore, bla bla.....
Lijepo bi bilo kada bi ljudi više pisali o problemima na koje su naišli, te na koji način su probleme uspjeli ili pokušavaju riješiti.
I da se tada uključe iskusniji akvaristi (znam da se nikom neda pisati). Ali sa par riječi, link+evo tu si pročitaj, nebudu nikome prsti otpali
Frustrirajuče je kada digneš temu u bolestima, naljepiš fotku, opišeš i čekaš tjednima odgovor, a ono 235 klikova, a niti jedan odgovor.
Iskreno me ne zanima fotka, tamo nekog tanga od 250Eura, nego što mislite zašto su kod jednog anemone baloni, a kod drugog rezanci, spojeve iverice ormariča zasilikonirati i takve stvari.