Travanj 23, 2024, 15:24:05 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Tropical zoo Trst - morska akvaristika  (Posjeta: 2002 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline riki_lh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Poreč
Tropical zoo Trst - morska akvaristika
« u: Ožujak 14, 2015, 15:23:25 poslijepodne »
U trst već stvaarno dugo nisam odlazio, niti se tamo baš ide, šopinga kod nas sasvim dovoljno, ali...
... sin htio upisati faks u Trstu pa sam jesenas usput obilazio trgovine koje se tamo nalaze...
Il bestiario di Laura, ne radi već duže vrijeme već sam napominjao negdje ranije u nekoj temi, ali iznenadilo me da trgovina Natura Viva koju sam polazio još pred više od tridesetak godina nakon toliko godina - zatvara vrata...
Gazda rasprodaje sve... nemate tamo što tražiti, od morske mu ostalo neka dva super tiny clarkii i jedna xl thalasoma lunare (no tnx!) i sve djeluje bzvz i tužno.
U zadnjih par godina sam vidio da u Trstu posluje još jedna trgovina koja je imala i nešto izbora za morsku akvaristiku...Tropical zoo, i ta je trgovina propala, ali ostala je u funkciji, sada s novim vlasnikom. Pred mjesec dana sam bio tamo i nije me dojmilo baš, akvariji nisu bili baš, a izbor slab, ali sam za 10 eura uzeo mini cinktusa (3-4 cm) i jednako velikog Synchiropus picturatus onog mandarinca s točkama za 15 eura..
Danas sam kratko prošao sa kolegom iz Pule (feniks pu) i dojam se jako popravio. Svi akvariji su bili uredni, dobio je nešto riba, bilo je lijepih primjeraka show size clownova, juvenile imperator anglefish, flame angle, cijene nisu bagatela, ali to više niko ni ne očekuje. npr. super tiny hepatus je 55, crni ocelaris sa narančastom glavom 45... ali zato možete dobiti 5 chromis viridisa za 40 eura...
Ima dva veeelika show akvarija s korialjima i većim ribama i onu stalažu sa više akvarija (mislim 15) - sve morsko.
U ponudi ima i slatkovodnu akvaristiku, i teraristike ali nisam snimio ništa....
S obzirom da tu više nemamo ni Andreja, ni drugih trgovina, današnji dan mi je def uljepšan posjetom toj trgovini....
><((((º>