Travanj 19, 2024, 01:30:27 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Uradi sam - Zeovit reaktor  (Posjeta: 1810 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Uradi sam - Zeovit reaktor
« u: Travanj 10, 2012, 12:59:04 poslijepodne »

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Uradi sam - Zeovit reaktor
« Odgovori #1 u: Travanj 10, 2012, 14:33:23 poslijepodne »
Članak je dobar... sam DIY projekt je isto dobar... samo 204kn, vrlo pohvalno!  :up: (primaš li naruđbe? :D ;) )
Ono što ja (kao korisnik ZEO metode) mogu nadodati jest da bi sam DIY reaktor bio vidno bolji da ima cijev u cijevi (vis-a-vie lakšeg baratanja) te da ima izlaz sa koljenom umjesto vode koja se preljeva preko ruba same plexi cijevi.

Takav dizajn (koji načelno preferira i sam KZ) nam omogućava PUNO lakše miješanje ZEO kamenčića. Isto tako omogućava nam i bolje pozicioniranje samog reaktora unutar sump-a. Uzmite u obzir da sam ZEO reaktor nebi smio biti u istoj komori gdje je i skimmer, a često nemamo gdje postaviti sam reaktor nego baš u toj komori - zbog skučenog prostora.
Kada imate napravljen izlaz iz reaktora, jednostavnim navođenjem cijevi lako možemo manipulirati u koju komoru ćemo izbacivati bakterijski "mulm" sa ZEO kamenčića.

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: Uradi sam - Zeovit reaktor
« Odgovori #2 u: Travanj 11, 2012, 01:20:00 prijepodne »
Pozdrav Stina i hvala na komentaru.Slažem se s tvojim napomenama, ali i u članku je napisano da je ovo jedna od najjednostvanijih verzija.

Ovaj reaktor i je rađen po naruđbi i to prije jedno 2 godine (toliko je i članak visio u uredništvu  :punch: )
Naglasak u ovom članku je na jednostavnosti i jeftinoći izrade. Cijene originala su apsurdno visoke, s obzirom na nekompliciran princip rada ovog reaktora.


Za sebe osobno bi radio nešto slično Zeomaticu 2 od FM-a.