Kolovoz 20, 2018, 01:33:50 prijepodneNajnoviji Član: Ctud5

Novi Postovi

Str: [1] 2 3 ... 10
1
Novi u teraristici / Pitanje
« Zadnji post od Ctud5 u Kolovoz 18, 2018, 00:02:55 prijepodne »
Pozdrav, želim nabaviti tarantulu. Trenutno me najviše zanima Chromatopelma cyaneopubescens, čitao sam da je ok za početak. Već par dana gledam oglase po netu ali bez uspjeha, mislio sam nabaviti manju tarantulu od oko 4 cm. Zanima me ima li ovdje na forumu netko od koga mogu kupiti pauka?
2
Vrtna jezerca i ribnjaci / Odg: Ribnjak sa staklenim zidom
« Zadnji post od majstor76 u Kolovoz 17, 2018, 18:09:36 poslijepodne »
Da bubanj filter bi to mogao filtrirati, ali ne zbog samoispiranja nego oni imaju puno finiju mrezicu (60-70 mikrona vs 300 ovog oaseovog)
3
Vaši slatkovodni akvariji / Odg: Moj novi
« Zadnji post od GoranC u Kolovoz 16, 2018, 08:06:03 prijepodne »
Još malo...
@Rybak skimmer do sada uvukao jednu  :dead: ribu
4
Vrtna jezerca i ribnjaci / Odg: moje jezerce
« Zadnji post od max-max u Kolovoz 15, 2018, 20:01:32 poslijepodne »
To sa ribom ti nije nikako mjerilo . Ja sam uzeo tamasabe iz Japana , sve od istog uzgajivača ali različito napreduju a žive u istom ribnjaku i hrane se sa istom hranom . Tu je genetika ključan faktor .
5
« Zadnji post od max-max u Kolovoz 15, 2018, 19:58:10 poslijepodne »
To je presitno da ostane na mrežici jer ona nije toliko gusta da zaustavlja takve stvari . To može zaustaviti bubanj koji ima samoispiranje .
6
Bla-bla / Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Zadnji post od kinggo u Kolovoz 15, 2018, 14:17:33 poslijepodne »
Ako netko treba otrova raznih, PP.
7
« Zadnji post od majstor76 u Kolovoz 15, 2018, 13:10:24 poslijepodne »
Pitam zato jer moram pojacat filtraciju, trenutno sad na vrhuncu sezone (bar sto se tice alge) bi trebao cistiti 2x tjedno a ono sto se skupi u filteru je fini zeleni mulj, vjerovatno fitoplankton cije je stanice UV unistio.. Po ovome sto pises, cini mi se da ne bi mrezica zaustavljala tu vrstu smeca.
8
Trgovine / Odg: trazi se guppy
« Zadnji post od diskusinho u Kolovoz 14, 2018, 08:43:07 prijepodne »
ili mozda crvene..
9
« Zadnji post od melek u Kolovoz 12, 2018, 21:37:19 poslijepodne »
sve ovisi o tebi i tome šta želiš da postigneš , pogledaj na google vidjet ćeš razne podatke , na procenat izmjene utiče i veličina ribnjaka i broj riba i naravno kolko to sve košta na kraju jer nema smisla plaćati velike račune za vodu a neki plaćaju i odlaganje otpadnih voda pa to bude još skuplje  :)

ja sam počeo sa 10 % dnevno  , moje jezero je zapremine oko 7000 litara pa bi to bilo oko 700 litara dnevno  .. znači za 30 dana kroz moje jezero se dilutira oko 20 kubika svježe vode  , vodu ubacujem u filteru u zadnjoj komori tu mi je zračni kamen koji dodatno mješa vodu prije nego što je pumpa izbaci nazad u jezero tako da ribe ne osjete nikakvu naglu promjenu u temperaturi i sl.

nije to sad neko pravilo 10 % dnevno ali je to neki procenat  koji je podnošljiv za mene sad , neko ko ima veće jezero radi dosta manje izmjene ali bitno je da se koliko toliko mjenja voda ..

Ne znam jesam li ovdje postavio sliku ribe koju sam uzeo od Bostjana prošle godine bila je oko 10 cm velika , istu tu ribu sam izvagao 20.7.2018  riba  je teška 1 kg , dužine skoro 35 cm  , dok kod prijatelja koji ne radi redovne izmjene  riba koju sam mu donjeo od Bostjana istog dana kad i svoje ,koja je bila iste veličine kao i moje kod njega  je zapela  na nekih 20 cm i ne vjerujem da ima pola kg u njoj . Tako da ja stvarno vjerujem da ovo mnoogo utiče na razvoj .
10
« Zadnji post od max-max u Kolovoz 12, 2018, 20:42:31 poslijepodne »
O kojoj količini vode govorimo na mjesečnoj bazi ?
 Str: [1] 2 3 ... 10