Travanj 23, 2024, 11:18:59 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Salifert Ca Test uputstva  (Posjeta: 3090 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Salifert Ca Test uputstva
« u: Srpanj 01, 2007, 11:33:00 prijepodne »
Skinuo sam sa koralinog sajta uputsva ali mi steka slovenski pa molim ako je netko skuzio da mi pomogne neide mi 6 korak.

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Salifert Ca Test uputstva
« Odgovori #1 u: Srpanj 01, 2007, 11:56:00 prijepodne »
1) uzmeš 2ml vode u posudicu (za skraćenu verziju 1ml)

2) 1 ravna žlićica praha Ca-1 (otprilike pola za skraćenu verziju)

3) 8 kapljica reagensa Ca-2 (skraćena 4 kapljice), tresi, lagano promješaj kružnim pokretima ruke

4) Ca-3 reagens, napuni inekciju od 1ml do crnog ruba!

5) kapaj kap po kap recimo iz desne ruke, dok u ljevoj lagano kružnim pokretima vrtiš posudicu... radi to u 1sec intervalu... bolje je!

6) kad ti iz pinky boje u posudici sve dobije baby blue boju, onda staneš - ODMA, uzmeš inekciju i vidiš koliko ti je ostalo reagensa Ca-3 u inekciji... onda očitaš u tablici...

Mislim da je simple, probaj 2-3 normalna testiranja, a onda savjetujem da se prebaciš na "skraćenu" verziju... sam test ti traje puno duže, učinak je isti ako si precizan i smiren!

Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Salifert Ca Test uputstva
« Odgovori #2 u: Srpanj 01, 2007, 13:22:00 poslijepodne »
hvala na pomoci znaci da sam dobro shvatio ali sam ili ja smotan ili je nesto trulo, naime tek kad ulijem 1,2 ml reagensa 3 poplavi uzorak sto bi reklo da imam 0 bodova od kalcija u tanku kako je to moguce kad montice imaju sve bijele vrhove i spojio sam kalcij reaktor

Offline Profa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 594
Salifert Ca Test uputstva
« Odgovori #3 u: Srpanj 01, 2007, 15:27:00 poslijepodne »


You stupid woman!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ako si potrošio 1.2 ml reagensa 3 znači da imaš 600 mg Ca/L.


Dakle, imaš graduiranu špricu od 1 ml. U zadnjem koraku dodaješ kap po kap reagensa 3 u uzorak koji imaš. Kako dodaješ, tako ti klip šprice ide prema manjim vrijednostima: 1 - 0.9 - 0.8 - 0.7 -.....- 0.1 - 0.09 - 0.08....ml. Recimo da ti je promjena boje nastupila kada ti je klip došao do 0.02 ml. Ti očitavaš tih 0.02 mL (A NE 0.98 KOLIKO SI REALNO POTROŠIO) i gledaš u tablicu - iz tablice je vidljivo da 0.02 PREOSTALOG reagensa znači da je konc. kalcija 490 mg/L.


E sad, ako si ti zbilja potrošio 1.2 ml reagensa, uz malo matematike dolazimo do toga da ti je konc. Ca 600 mg/L. Ako je to točno (????), onda je to previše, treba biti 400-500 mg/L.


Pozdrav
Novi Zagreb

Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Salifert Ca Test uputstva
« Odgovori #4 u: Srpanj 02, 2007, 00:43:00 prijepodne »


glup ko stup sta ces zato pitamne valja piti i ujutro testirati kalcij