Ožujak 29, 2024, 02:12:40 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: malawi 400L  (Posjeta: 28700 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: malawi 400L
« Odgovori #50 u: Prosinac 10, 2009, 23:45:28 poslijepodne »
neznam meni su rekli da par dana prije nego dođu ribe da promjenim 50 posto, a lakše ti je spojit na pipu gdje imaš i toplu vodu nego se  patiti sa kantama, i kakva je sad voda jel bistra
Virovitica - Brezovica

Offline dori

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 221
Odg: malawi 400L
« Odgovori #51 u: Prosinac 10, 2009, 23:47:41 poslijepodne »
neznam  zašto ti mjenjaš vodu, a aq još nije zacikliran meni su rekli prije ubacivanja ribica da promjenim 50 posto
ček malo, ne kužim.. rečeno ti je da prije ubacivanja ribica promijeniš 50% vode, ti si nakon 7 dana ubacio ribice. jeste zbog bržeg cikliranja, ali ako mene pitaš to je bezveze za ribe, koristiti ih za nešto što može i jednostavnije (mada duže), je ne bi ribe stavila nakon 7 dana cikliranja jer se tek počnu stvarati uvjeti za razvoj pozitivnih bakterija. no, nemoj me krivo shvatit, samo mislim da si mogao poštediti ribe i dodavat malo po malo hrane.. ali pošto nisam nikakav stručnjak -? nek komentiraju znalci. sretno s akvarijem, setup mi je predobar :up:
 

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: malawi 400L
« Odgovori #52 u: Prosinac 10, 2009, 23:57:31 poslijepodne »
kakva ti je voda sada jel bistra, pa ubacio sam samo 4 carleusa da malo ubrzam a i to su mi neki ljudi na drugim forumima preporučili
Virovitica - Brezovica

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: malawi 400L
« Odgovori #53 u: Prosinac 11, 2009, 00:15:23 prijepodne »
istina je to sa ubacivanjem manjeg broja riba, ali je isto istina da su izlozene vecem riziku od trovanja...

ja stavljam mlaku vodu direkt iz bojler/pipa, pod prst priblizno iste temp kao u AQ, samo preko ljeta stavljam direktno hladnu vodu...

Offline dori

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 221
Odg: malawi 400L
« Odgovori #54 u: Prosinac 11, 2009, 08:58:33 prijepodne »
kakva ti je voda sada jel bistra, pa ubacio sam samo 4 carleusa da malo ubrzam a i to su mi neki ljudi na drugim forumima preporučili
voda je sad čist ok. ma sve u redu, samo bi mi bilo žao ribeka ako se razbole/uginu, kad postoji drugi, bezopasan način.
 

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: malawi 400L
« Odgovori #55 u: Prosinac 11, 2009, 09:11:13 prijepodne »

voda je sad čist ok. ma sve u redu, samo bi mi bilo žao ribeka ako se razbole/uginu, kad postoji drugi, bezopasan način.
[/quote]

za sada se ponašaju sasvim u redu več su 3 dana unutra i nevidim neke nuspojave
Virovitica - Brezovica

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Odg: malawi 400L
« Odgovori #56 u: Prosinac 11, 2009, 10:39:03 prijepodne »
neznam  zašto ti mjenjaš vodu, a aq još nije zacikliran meni su rekli prije ubacivanja ribica da promjenim 50 posto, naravno da nečeš smjeti puštati ledenu vodu to bi bio šok za ribe pokrepale bi najvjerojatnije, spoji taj šlauf na neku pipu gdje imaš toplu vodu pa ju miješaj da nejde samo ledena voda, barem ja mislim da bi tako trebalo biti več če ti neko iskusniji  reči.
ja sam sebi to ovako zamislio ja spajam crijevo u kuhinji jer mi je to najbliža pipa do akvarija (on je u d.boravku) drugi dio stavljam u aq a negdje meter i pol od izlaza u akvarij ču si ugraditi jedan termometar tako da znam koliko je temperatura vode koja utječe u aq
Kad budu ribe u akvariju, obavezno treba biti voda iste temperature.
I ima da se kupi nastavak za pipu.Odvrneš mrežicu sa slavine, staviš taj priključak i šlauf i onda to ide.

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: malawi 400L
« Odgovori #57 u: Prosinac 12, 2009, 17:23:59 poslijepodne »
dori ajmo slike tanka i riba, vjerojatno več pilivaJU  ;) :up: :up: :up: :up: :up: :up:
Virovitica - Brezovica

Offline dori

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 221
Odg: malawi 400L
« Odgovori #58 u: Prosinac 13, 2009, 08:58:26 prijepodne »
Da, prve plivaju, i to kako plivaju :a040:
Dodala sam ffm pa se nije još razbistrilo, ali eto prve fotke. Danas idem po još ribica..
Estherae su vesele i brzo proučavaju akvarij. Otkrile su sve proreze i otvore u stijeni i taman vidiš kako s jedne strane akv. uđe, s druge izađe. Dominantni dečko je već zauzeo jednu špilju :P. Strašne su, najprije plivaju lijevo-desno 10-ak min, onda uz rub akvarija gore-dolje, onda se zavlače oko kamenja i stijene, ma super, prva liga :D :D
Hvala Boro, sve su ribice sretne i dobro se snašle :P
 

Offline dori

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 221
Odg: malawi 400L
« Odgovori #59 u: Prosinac 13, 2009, 09:02:52 prijepodne »
ovdje se malo bolje vide ribe, mada je slikano kratko nakon ffm-a pa je mutno.. prebrze su, ne miruju ni sekundu..
 

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Odg: malawi 400L
« Odgovori #60 u: Prosinac 13, 2009, 09:19:47 prijepodne »
Dobro izgleda :)

Offline dori

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 221
Odg: malawi 400L
« Odgovori #61 u: Prosinac 13, 2009, 09:26:06 prijepodne »
još jedna..
 

Offline dori

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 221
Odg: malawi 400L
« Odgovori #62 u: Prosinac 16, 2009, 19:19:11 poslijepodne »
evo jedna fotka cijelog akvarija i novih stanovnika..
 

Offline Ja,Boro

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 455
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
Odg: malawi 400L
« Odgovori #63 u: Prosinac 16, 2009, 20:00:23 poslijepodne »
super je tank :klap:..a i veselo društvance :)...vidim snašle se estherae....a koje su ono prugaste ribice??pozdrav
..imao sam puno riba...al samo je jedna-Ciklid riba!!:)

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: malawi 400L
« Odgovori #64 u: Prosinac 16, 2009, 20:22:51 poslijepodne »
super izgleda samo da još staviš naprijed kamenja da se imaju gdje zavlačiti i skrivati znam da ima mjesta iza pozadine ali kemenje bi još diglo taj aq na jedan viši nivo  :up: :up:
Virovitica - Brezovica

Offline dori

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 221
Odg: malawi 400L
« Odgovori #65 u: Prosinac 16, 2009, 20:35:30 poslijepodne »
super je tank :klap:..a i veselo društvance :)...vidim snašle se estherae....a koje su ono prugaste ribice??pozdrav
hvala Boro, estherae su zakon, ni sekunde mira, fenomenalne su. dečki svako malo poprime tamne pruge kad jure okolo, baš ih je fora vidjet te promjene boje:)
e prugaste, ček malo, moram šalabahter pogledat, Zeljkoc zna:) fuj sram me bilo, ne znam ni kaj imam u vlastitom domu :down: a još mi je Zeljkoc napisao fino da znam, jer ja sam samo zinutih usta gledala i divila im se. Zeljkoc, pomoć??
 

Offline dori

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 221
Odg: malawi 400L
« Odgovori #66 u: Prosinac 16, 2009, 20:43:34 poslijepodne »
super izgleda samo da još staviš naprijed kamenja da se imaju gdje zavlačiti i skrivati znam da ima mjesta iza pozadine ali kemenje bi još diglo taj aq na jedan viši nivo  :up: :up:
thanks! kamenja bude ziher još pa će biti bolje :-[
ne vidi se na slikama dobro, ali stijena je posložena tak da ima masu prolaza i trenutno im je to najzanimljivije, non stop plivaju kroz tunele. ispod jednog kamena su si već malo razrovale i uvijek jedna esthera patronira, fora:)
ne smijem se približiti staklu već se sve skupe i gledaju me, imam feeling da bi najrađe progovorile :rolleyes:
 

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: malawi 400L
« Odgovori #67 u: Prosinac 16, 2009, 21:40:41 poslijepodne »
Prugaste su Melanochromis lepidiadaptes, ako sam dobro skontao na koje Boro misli!

Offline Ja,Boro

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 455
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
Odg: malawi 400L
« Odgovori #68 u: Prosinac 17, 2009, 00:29:09 prijepodne »
Prugaste su Melanochromis lepidiadaptes, ako sam dobro skontao na koje Boro misli!
jesi Željko :up:...kod tebe uvijek malawi egzotike ;)
..imao sam puno riba...al samo je jedna-Ciklid riba!!:)

Offline dori

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 221
malawi u 400L
« Odgovori #69 u: Prosinac 19, 2009, 18:34:06 poslijepodne »
evo, konačno se voda razbistrila  :smile:, akvarij je star mjesec i nešto sitno dana. ribe ne mogu kvalitetno poslikat jer ne miruju uopće, a i nisam baš vješta u fotografiranju.
 

Offline dori

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 221
Odg: malawi 400L
« Odgovori #70 u: Prosinac 28, 2009, 10:22:36 prijepodne »
Bok društvo,

na stijenama se u akvariju pojavila smeđa alga. Planiram danas mijenjat 30% vode, a prije toga ju četkom skinut sa stijene. NO3 i NO2 su malo povišeni, pretpostavljam da je to razlog zbog pojave smeđe alge?? Akvarij je sada star skoro 2 mjeseca. Ribe djeluju zadovoljno i porasle su. Hranim ih 2x dnevno u količini koju potamane u ca. pola minute (biljna hrana Tetraphyll). Imam feeling da bi pojele puno više :D

Može savjeti glede smeđe alge? Tnx, pozz


« Zadnja izmjena: Prosinac 28, 2009, 10:42:03 prijepodne od dori »
 

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: malawi 400L
« Odgovori #71 u: Prosinac 28, 2009, 11:40:29 prijepodne »
Kod mene se za te početne alge (a i one kasnije) brinu Ancistrusi! Malo ga je jedino rizik ubacivati jer zna navodno donesti neke boleštinice, ali meni se još tako što nije desilo, ali sam čuo iz provjerenog izvora (JZH) da se može desiti!
Poz!

Offline dori

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 221
Odg: malawi 400L
« Odgovori #72 u: Prosinac 29, 2009, 08:59:52 prijepodne »
skinula sam alge (četkom za čišćenje baby-boćica) i promijenila ca. 30% vode i dodala ffm. ujutro je voda bistra :) usput sam malo presložila kamenje i napravila 3 nova prolaza-špiljice. vidim da im se sviđa :) samo je teško slikat male vražićke jer nikad ne miruju. a kad got dođem blizu akv. odmah se svi priljepe uz prednje staklo, valjda misle da će dobit klopu..
hvala za savjet Zeljkoc!
 

Offline dori

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 221
Odg: malawi 400L
« Odgovori #73 u: Prosinac 30, 2009, 10:27:02 prijepodne »
evo još jedne..
 

Offline dori

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 221
Odg: malawi 400L
« Odgovori #74 u: Siječanj 03, 2010, 11:10:22 prijepodne »
ljudi bok!
imam problem.. akvarij mi napada smeđa alga. najviše je ima po stijenama (tanki smeđi sloj na više mjesta) i po kamenju (smeđe točke). malo sam surfala netom i često se spominje da je smeđa alga česta pojava kod mladih akvarija zbog nezrelog filtera. parametri vode su ok, malce povišeni nitrit, ali u dozvoljenom odstupanju.
savjeti, mišljenja??? please, I'm  :-X