Travanj 19, 2024, 01:20:29 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ideje i savjeti oko novog akvarija  (Posjeta: 1500 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mr. Simoncelli

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Lokacija: Čakovec
Ideje i savjeti oko novog akvarija
« u: Kolovoz 26, 2014, 13:39:31 poslijepodne »
Imam akvarij 54l, unutra ima dost bilja. Vodu koju stavljam u akvarij je iz bunara, najobicniji spuzva filter koji operem u pipovaci i to po potrebi (znaci kad se nabere tolko smeca da je protok skoro nikakav). Usisavanje podloge? Kaj je to? Salim se, ne radim zbog helena... Ribice? Ne sjecam se kad je uginula koja.. Unutra imam i neonke i otocincluse. I svi sretni i zadovolji. Imam jos akvarij 30l (ustvari bratov akva). S njim je dobil ono smece od podnog filtera koje je vecinom nije radilo, e kod tog akvarija sam imal problem sa amonijakom. Tj, znal sam da bu se napravil amonijak kad gupie i kozice hrani kak mutav i ostane dolje hrane, i rekel sam mu nek pocisti al nije, pa sam ja opral podlogu tek kad su i svrdlasti pobjegli iz podloge van... Mijenjanje vode? Ajde da budem tu iskren, znam promijenit ali jako jako jako rijetko. Vecinom nadolijevam samo vodu kak ova ispari. I da, naravno, kad sam kupoval akvarij svi susjedi odjednom strucnjaci, a jedva da gupie imaju, i kupil sam biotopol i algol. To sam stavil sam u 54l, i zal mi je bacenog novca. Vec 2 godine nisu vidli kap kemije. Uvalili mi 2 sijamca u trgovini, sam nisam se raspital za litrazu koja im treba, znam da cete rec da im je ruzno kod mene, al ja se nebi slozil s tim, lijencine sam odmaraju i cekaju hranjenje. I to su ujedno najstariji stanovnici u akvariju (sigurno su tu 3 godine). A kazu da je s vece akvarije puno lakse odrzavat, tak da mi nekad stvarno nejde u glavu kak ljudi mogu imat problema s tim. A sad konkrento pitanje, mislim si, imam 2 akvarija bez problema, a kak se prica da je vece lakse odrzavat u planu je jedan od cca. 250 litara u zidu. Visok bu oko 70cm, i ko bu tu sad usisaval podlogu? Sad pitanje, dal bi mogel Haqos EXPRO1500 kvalitetno to odrzavat? Jer ko ce sa akvarija 70cm visokog i oko 30 cm sirokog usisavat podlogu? Mislim da bi coriji i ancitrusi to odrzavali kak spada... U planu imam skalare, al neznam do kolko bum uspel navuci sirinu akvarija. Na sredini akvarija bi bila kao zavjesa od vallisnerie cisto da se ne vidi preko u drugu prostoriju i naprijed neke manje sporotastuce biljke... Ajmo sad da cujem ideje kaj bi sve moglo zivjet unutra? Znaci akvarij bi bil 150*(27?)*60+, bilo bi odlicno da mogu skalari, al mi se nekak cini preusko. Prema nekim informacijama mogli bu skalari bez problema, dok neki kazu da je preusko. Pa sad ako ko ima skalare nek mi kaze duzinu (od glave do kraja repa) odraslog primjerka... Ako bi prosli skalari, koje ribice s njima? Ako nebi prosli skalari, kaj bi jos moglo? Da cujem vasa misljenja:D