Travanj 23, 2024, 17:49:23 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: pijesak u akvariju?  (Posjeta: 1038 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alleszusammen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 649
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
pijesak u akvariju?
« u: Travanj 25, 2010, 19:27:03 poslijepodne »
e ovak: stigao je novi rio 300 i sad, budući da mi vrag ne da mira, ja bi kao podlogu stavila pijesak.
imam ga već u kornjačinom akvariju, puno ga je lakše čistiti, ne štopa mi filter i super izgleda. samo što kod kornjače nema biljaka, a ja bi tu posadila ehinodorus i neke kripte (ostatak su anubiasi i mahovina na panjevima i lozi i plutajuće bilje).
palo mi je na pamet da napravim jedan dio sa šljunkom (1-3mm) i ogradim ga kamenjem da se ne miješa sa pijeskom pa da tu posadim to što imam, ali to vjerovatno bolje izgleda u mojoj glavi nego u stvarnosti, kompliciram si život, a i ne bi vjerovatno dugo trajalo. :D imate kakve ideje?

dal se isplati stavljati sloj vulkanita ispodjednog dijela pijeska uopće (od rovača imam kulije i botije)?

čitala sam da sloj pijeska ne smije biti deblji od 3 cm da ne bi došlo do nakupljanja  plinova u šupljinama, koju količinu bi onda trebala kupiti otprilike (dno je 120*50)?

smeta li pijesak nekim ribama? imam trichogastere, kulije, botie histrionice, microgeophagus altispinose, sijamske algojede i anciće, vjerovatno će ići još jedno jato nekih tetri unutra.

uglavnom, helpajte, hvala unaprijed :)
zg centar