Travanj 18, 2024, 13:50:23 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Eko-sustav Drava / Plitvica / Bednja  (Posjeta: 18532 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline varazdinec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
    • BBK Ivanščica
Odg: Eko-sustav Drava / Plitvica / Bednja
« Odgovori #100 u: Srpanj 16, 2015, 17:42:06 poslijepodne »
Drvo ti je korjen od vrbe koji je rasel u šljunku, zato je tak "zavojito"... stablo koje je poplava okrenula i korjen je na suhome u zraku.... ima toga dost na sprudovima šljunčanim... a kamen je ko neki plavo crni granit prošaran kalcitom...
Imam i jednu zanimljivu plutajuću biljčicu.... Mjehurasta stupica, osim kaj vrši fotosintezu, hrani se i malim ličinkama, hh, vodena mesožderka...

Offline varazdinec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
    • BBK Ivanščica
Odg: Eko-sustav Drava / Plitvica / Bednja
« Odgovori #101 u: Siječanj 29, 2016, 12:40:03 poslijepodne »
Apdejt...
Crne nerite se počele razmnožavati (od cca 6-7 mjeseja, od kad su u aq), jako sporo, ali čini se da su se počele prilagođavati...
I još jedna zanimljiva stvarčica kaj se tiče Crne čupave... U aq imam očito malo viška fosfata sudeći po algama..., ne gnojim više, osim jako rijetko sa KNO3, ALI skužil sam kak jeftino i brzo uništiti Crnu čupavu, nije trajno rješenje da joj omjerom gnojiva spriječiš uvjete rast, nego čisto fizičko uništavanje.... U kuhalu zaključam vodu, tu kipuču vodu u 20ml špricu i direkt po algi... Alga trenutno promjeni boju u narančastu, nakon dan / dva posivi i nakon toga ju kozice, ancistrusi i gaovice smažu... Pa eto možda kome dobro dođe !