Travanj 25, 2024, 01:03:32 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Leđenje povrća za bradatu agamu?  (Posjeta: 1958 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Leđenje povrća za bradatu agamu?
« u: Studeni 10, 2013, 12:25:50 poslijepodne »
Pozdrav,

Palo mi je napamet kad je u pitanju biljna hrana za bradate agame zasto se nebi pomjesalo razno povrce u jednu masu, rasporedilo po porcijama i zaledilo tako da se moze odlediti za svako hranjenje?
Koliko sam ja upoznat zaleđena hrana ima iste hranjive vrijednosti kao i svijeza, a ova metoda bi me ustdjela puno vremena i novaca, a i daje mi priliku da svojoj agami dajem raznoliku prehranu.

Znaimaju me miljena strucnijih. zasto da ili ne?

Lp, Ivor  :)
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: Leđenje povrća za bradatu agamu?
« Odgovori #1 u: Studeni 11, 2013, 17:27:31 poslijepodne »
nitko?  -?
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline Bruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Podsused
  • ex MrBrunooo http://www.akvarij.net/forum/index
Odg: Leđenje povrća za bradatu agamu?
« Odgovori #2 u: Studeni 11, 2013, 21:21:57 poslijepodne »
nisam strucan al kolko znam zaledena hrana sadrzava sve zdrave sastojke i ne gubi nista tako da zasto ne ?  :up:

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Leđenje povrća za bradatu agamu?
« Odgovori #3 u: Studeni 12, 2013, 08:14:11 prijepodne »
Kod procesa odmrzavanja zelenog lisnatog povrća dolazi do pucanja staničnih stijenki i otpuštanja vode/biljnog soka tako da ćeš imati problema s konzistencijom (odmrznuto povrće će biti kao rijetko blato). Možeš npr. koristiti odmrznute zelene mahune i grašak u umjerenim količinama, ali lisnato povrće je bolje koristiti svježe. Na tržnicama tijekom cijele zime možeš naći raštiku i endiviju/cikoriju, kao i kupus i kelj (ne pretjerivati s ovim zadnjim). Od proljeća do jeseni imaš samoniklog bilja u izobilju (maslačak, trputac, i sl.).

Offline Pscydad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 134
  • Spol: Muški   Dob: 59
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: Leđenje povrća za bradatu agamu?
« Odgovori #4 u: Studeni 12, 2013, 08:36:16 prijepodne »
Apsolutno ne. Na placu je dovoljno svega. Ako je problem dnevna priprema probaj ovak. U subotu kupiš na placu friško zelenje (cikorija, endivija, raštika, radič, mahune...), natrgaš na komade, opereš i ocijediš (najbolje u onoj ručnoj centrifugi), rasporediš na porcije, staviš u vrećice za zamrzavanje i vakumiraš. Pospremiš to u frižider u pretinac za povrće (nikako ne na led). Traje sigurno do druge subote, za silu i koji dan duže. Provjereno, moj bradonja doživio je duboku starost i nikad nije odbio takvu hranu. Kad prođe zima, isto možeš raditi i sa maslačkom, stolisnikom, trpucem, djetelinom...

Offline šištro

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 175
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: zgb
Odg: Leđenje povrća za bradatu agamu?
« Odgovori #5 u: Studeni 12, 2013, 18:51:43 poslijepodne »
ii ja se slazem sa odgovorima jel znam iz iskustva da nemre bit svjeza salata ista ko i smrznuta...a i nadjes si neku baku na placu i trazis je na kraju dana da ti ostavi salate i imas tjedan dana..operes i uvijek iz fridja svijeze stavljas...  :)
my dragon in my <3