Ožujak 28, 2024, 15:13:08 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: SKRADIN - nano reef okupljanje  (Posjeta: 6820 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
SKRADIN - nano reef okupljanje
« u: Srpanj 09, 2015, 00:09:43 prijepodne »
Malo (nano) okupljanje dogodilo se danas u Skradinu. Na njemu su nazočili: ja, Pamook i naš domaćin Pletko.

Samo par fotkica s početka druženja .... nisam htio da svi vide koliko smo mesine u sebe utrpali.

Pamook se, unatoč našem žestokom protivljenju, opet prvi uhvatio roštilja!


Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: SKRADIN - nano reef okupljanje
« Odgovori #1 u: Srpanj 09, 2015, 00:14:31 prijepodne »
A ovo je ... kad je alkohol već uzeo maha:




Offline pletko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 432
Odg: SKRADIN - nano reef okupljanje
« Odgovori #2 u: Srpanj 09, 2015, 11:12:04 prijepodne »
a zbog slabe nosivosti konopa (i čelićnih sidrišta) pamuk  je odustao od predviđene vježbe kojom smo planirali potrošiti puste makrobiotičke kalorije  :D

Offline pletko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 432
Odg: SKRADIN - nano reef okupljanje
« Odgovori #3 u: Srpanj 09, 2015, 11:14:36 prijepodne »
i da zaboravih reći okupljanje je bilo nano jedino po broju članova a ako bi se mjerilo u kubicima bilo je tu  :zagrljaj: dobrano

Offline Kizo 2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 342
  • Spol: Muški   Dob: 61
  • Lokacija: N.Zagreb
Odg: SKRADIN - nano reef okupljanje
« Odgovori #4 u: Srpanj 09, 2015, 13:01:27 poslijepodne »
Tko je vidio da se roštilja SRIJEDOM. To planiraju samo oni koji ne žele slučajne prolaznike za stolom.
Ovim putem poručujem meštru od roštilja da je odmorišna stanica Zagreb do daljnjeg zatvorena.
 :up: :punch: ;) :D

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: SKRADIN - nano reef okupljanje
« Odgovori #5 u: Srpanj 09, 2015, 13:13:49 poslijepodne »
Tko je vidio da se roštilja SRIJEDOM. To planiraju samo oni koji ne žele slučajne prolaznike za stolom.
Ovim putem poručujem meštru od roštilja da je odmorišna stanica Zagreb do daljnjeg zatvorena.
 :up: :punch: ;) :D

Pusti Kizo, nek dođe ak smije...
A nosi sponzorsku majcu i slika se po drugim forumima..

nego..pamook i nano.. jesam ja lud ili ?  :punch: :D
diy-audio.com.hr

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: SKRADIN - nano reef okupljanje
« Odgovori #6 u: Srpanj 19, 2015, 16:03:45 poslijepodne »
 :rolleyes: ne znam kako sam previdio ovu temu, a jos sam se uhvatio špotat Pletka da di su slike  :D :klap: :klap:

nego.... Kizo.... umjesto grintanja, fino se ukažeš na nenadano... pa onda mi stihijski nabacimo novo druženje uz roštilj...

nakon ove ugodno provedene srijede, nedjelja je bila isto tako upotrebljiva, samo je roštilj bio postavljen na puno bolje mjesto, lokacija istog je dobro promišljena  :clown: :clown:

i to u Vodicama...

a odmorišna stanica Vinkovci je, unatoč Vašem provokativnom tonu, za Vas uvijek otvorena  :harhar1: ... a i Kaufland je dovoljno blizu da se sitna drva tek razgore dok se vratim sa ugljenom i mesom po izboru  8)

Skradin je bio baš fino "sjeo" u GO, svakako ne bih propustio priliku, ali to što me Pletko nije htio voditi na sajam u Benkovac, e to mu je već mrlja u karijeri  -? :D :D
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline amici

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 259
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split
    • http://www.akvarij.net
Odg: SKRADIN - nano reef okupljanje
« Odgovori #7 u: Srpanj 27, 2015, 20:57:49 poslijepodne »
Grofe!!A di je bukara??
SPLIT (ŠINE)-HRVATSKA

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Odg: SKRADIN - nano reef okupljanje
« Odgovori #8 u: Kolovoz 02, 2015, 23:53:03 poslijepodne »
Jebote odkad nisam Pletka vidio, čovjek se pretvorio se u spidermana! :D :D

Pamook, šta je ovo na roštilju na zadnjim slikama?
Split / Hrvatska

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: SKRADIN - nano reef okupljanje
« Odgovori #9 u: Kolovoz 16, 2015, 21:17:31 poslijepodne »
Strippy mladiću  :D

ono su komadi(ne) svinjskih rebara i potrbusine ("carsko") koje zadnje vrime cesto bude na akcijama po trgovackim lancima, onda obicno stavim u marinadu preko noci, sutradan nalozim malo bolju vatru (obicno u ovom slucaju briket jer dugo drzi a treba) i prvo jedno 30-40 min pecem u komadu (ili komadima kao na slici) okrecuci da ne zagori a da uhvati sa svih strana, a onda zamotam u alu foliju i pecem jos pol sata - sat (zavisi od velicine i debljine komada) okrecuci komade u foliji svakih 10ak minuta... bude fantasticno socno, ima miris dima a opet nije komad vratine ili batak...

u marinadu obicno natrpam:

suhi dio:

sol, biber, kajenski "papar"  :roll:, smedji secer, granulirani cesnjak i mljeveni kim, sve u omjeru 1:1:1:.... osim sto soli ide duplo (ako ne, bude bljutavo), i kim je opak pa obicno stavim pola "mjere"....

mokri dio je iscjedjeni limun, ketchup, maslinovo ulje, senf (onaj crveni Lidlov winarom ili tako nekako je fantastican za ovo)

sve uvaljas u suhi pa u mokri dio i zamotas u plasticnu foliju i da odstoji

sutradan na grill, to sto ce pocrnit vizualno nista ne znaci jer na kraju taj dio ne bude gorak nego  :zagrljaj:

uglavnom, meni je to bilo otkrice nakon godina i godina grilanja tanašnih komadića do konzistencije frizbija ("jer je inace sirovo, pa neces valjda to jesti")  :P

jedini je zaeeb sto nije "brzo" pa treba uzet brikete da drze vatru, i trazi pred-pripremu (marinada - osobito limun - ubije onaj miris "krmetine" koji zna biti zestoko tezak, a znajuci kvalitetu mesa koju nam serviraju, nije ni cudo)...

jesam li spomenuo da imam 115 kg  :D :D :D

 :clown:

« Zadnja izmjena: Kolovoz 16, 2015, 21:20:34 poslijepodne od Pamook »
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Odg: SKRADIN - nano reef okupljanje
« Odgovori #10 u: Kolovoz 17, 2015, 00:42:13 prijepodne »
Strippy mladiću  :D

ono su komadi(ne) svinjskih rebara i potrbusine ("carsko") koje zadnje vrime cesto bude na akcijama po trgovackim lancima, onda obicno stavim u marinadu preko noci, sutradan nalozim malo bolju vatru (obicno u ovom slucaju briket jer dugo drzi a treba) i prvo jedno 30-40 min pecem u komadu (ili komadima kao na slici) okrecuci da ne zagori a da uhvati sa svih strana, a onda zamotam u alu foliju i pecem jos pol sata - sat (zavisi od velicine i debljine komada) okrecuci komade u foliji svakih 10ak minuta... bude fantasticno socno, ima miris dima a opet nije komad vratine ili batak...

u marinadu obicno natrpam:

suhi dio:

sol, biber, kajenski "papar"  :roll:, smedji secer, granulirani cesnjak i mljeveni kim, sve u omjeru 1:1:1:.... osim sto soli ide duplo (ako ne, bude bljutavo), i kim je opak pa obicno stavim pola "mjere"....

mokri dio je iscjedjeni limun, ketchup, maslinovo ulje, senf (onaj crveni Lidlov winarom ili tako nekako je fantastican za ovo)

sve uvaljas u suhi pa u mokri dio i zamotas u plasticnu foliju i da odstoji

sutradan na grill, to sto ce pocrnit vizualno nista ne znaci jer na kraju taj dio ne bude gorak nego  :zagrljaj:

uglavnom, meni je to bilo otkrice nakon godina i godina grilanja tanašnih komadića do konzistencije frizbija ("jer je inace sirovo, pa neces valjda to jesti")  :P

jedini je zaeeb sto nije "brzo" pa treba uzet brikete da drze vatru, i trazi pred-pripremu (marinada - osobito limun - ubije onaj miris "krmetine" koji zna biti zestoko tezak, a znajuci kvalitetu mesa koju nam serviraju, nije ni cudo)...

jesam li spomenuo da imam 115 kg  :D :D :D

 :clown:

E takve edukativne postove volim! Prosirio si mi vidike...  :zagrljaj:
Split / Hrvatska

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: SKRADIN - nano reef okupljanje
« Odgovori #11 u: Kolovoz 17, 2015, 08:20:43 prijepodne »
vidi se da su ova dvojica sa prvih gornjih slika Slavonci :D :D

Offline Kizo 2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 342
  • Spol: Muški   Dob: 61
  • Lokacija: N.Zagreb
Odg: SKRADIN - nano reef okupljanje
« Odgovori #12 u: Kolovoz 29, 2015, 22:58:39 poslijepodne »
Recept isproban sa ne baš svim začinima ali što se tiče sočnosti mesa prva liga.
Na početku roštilja obradio carsko i dok su bili gotovi pil. ražnjići, kobase¸čevapi i
lignje (da malo zasmrde ) folija se mogla otvoriti i još minutu samo malo posušio.
Još jednom hvala na ideji i da vidite da se roštilja i izvan Skradina. :zagrljaj: :zagrljaj: