Travanj 19, 2024, 13:37:21 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Guppy kids jungle  (Posjeta: 23246 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Martina Oscar

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 353
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #25 u: Siječanj 20, 2014, 14:03:05 poslijepodne »
Svaka čast :up:

Lijepo napreduje...

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #26 u: Siječanj 27, 2014, 20:22:31 poslijepodne »
Vidi se da imaš dara i da si poslušao pametne savjete. Tako sam i ja krenuo sa istim akvarijem i nakon cca godinu dana sad imam i Juwel od 180l, ali na žalost  :'((ili sreću :P), nemam više mjesta u kući, pa sam odlučio prodati kuću i napraviti novu i u projekt ubaciti mjesto za malo više akvarija i većih (ako uspijem prodat kuću u ovoj našoj banana državi), jer virus me definitivno zel. Želim reći, ako imaš podršku svih bitnih u kući, ŠTA SE ČEKA SA VEĆOM LITRAŽOM!!  :zagrljaj:

:-) Kao što je netko na forumu jednom napisao: "nemam dovoljno ravnih ploha u stanu za još jedan akvarij"  ;)
Idealno je što ćeš odmah u projektu kuće napraviti sve potrebno za akvarij! Ja se pripremam štemati zidove da dovedem svu struju podžbukno tj. da se riješim produžnih letvi iz ormara ispod akvarija.
 
Kod mene je problem što bi zbog flore i faune morao bar neko vrijeme imati dva akvarija tj. dok se veći ne zaciklira. Taj veći bi mora doći na mjesto sadašnjega, jer je pozicija idealna (najmirniji kut dnevnog boravka), a akvarij pun vode baš i nije pametno micati. Ideja mi je razmjestiti cijeli dnevni boravak, ali to zahtjeva farbanje zidova :'( Tako je sve prolongirano do proljeća:-(

Ideja mi je i sinovima u sobu staviti po jedan nano akvarij od 20-30l sa po 2-3 muška gupića i malo nezahtjevnog bilja...  uf, poznavajući sebe, neću stati dok cijeli stan ne bude jedan veliki akvarij :D

Offline brukva

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 140
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb , Markuševec
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #27 u: Siječanj 27, 2014, 20:44:18 poslijepodne »
Prekrasan setup, svaka čast!

Offline mljakze

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: U centru grada Dugog Sela
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #28 u: Siječanj 27, 2014, 20:49:22 poslijepodne »
Buš bil ko Gustav.:D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

"Kupite cvijeće voljenoj ženi, ali ne zaboravite ni na vlastitu."

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #29 u: Siječanj 29, 2014, 03:16:19 prijepodne »
Napokon sam uhvatio vremena i skinuo foto tapetu sa stakla :klap:
Malo sam se slomio, jer je akvarij svega par cm od zida, a tu moji prstići kao hrenovke ne prolaze >:(

Uglavnom, nakon vijećanja kućnog vijeća, od ponuđenih im 5 boja hamera, odluka je pala na modri.
Evo par fotografija kako to sada izgleda:

an face:


desni plan:


lijevi plan:


detalj sa manekenima, rasvjeta smanjena, uključen moonlight radi ugođaja:


detalj, rasvjeta smanjena, uključen moonlight radi ugođaja:


detalj - još jedan, rasvjeta smanjena, uključen moonlight radi ugođaja:


detalj - neobičan kut, rasvjeta smanjena, uključen moonlight radi ugođaja:


Sa smanjenim osvjetljenjem i saturacijom boja sam pokušao dočarati kolorit i šarenilo flore i faune u tanku.
Nažalost, fotografije su opet nastale mobitelom, pa ih ni Lightroom nije uspio spasiti, ali se vidi bar napredak zbog zamjene foto tapete.

Akvarij je dobio i službeno ime: "Rio Orinoco" i himnu (Enya - Orinoco flow)  :klap: :klap: :klap:
 
Idemo dalje...
« Zadnja izmjena: Siječanj 29, 2014, 03:24:49 prijepodne od Luciano »

Offline brzi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zadar
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #30 u: Siječanj 29, 2014, 11:32:48 prijepodne »
Pozadina je pun pogodak :klap:
Svaka čast :up:

Offline Martina Oscar

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 353
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #31 u: Siječanj 29, 2014, 12:55:30 poslijepodne »
Ma bravo :klap: :klap:

Offline _linnark

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #32 u: Siječanj 30, 2014, 14:56:13 poslijepodne »
Osobno ne volim plave pozdaine jer mi nekako uvije lažno izgledaju. Ali čini mi se prema ovoj frontalnoj slici da je ovdje postignut dobar efekt dubine zahvaljujući bilju. Lijepo. ;)

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #33 u: Siječanj 30, 2014, 17:19:14 poslijepodne »
Osobno ne volim plave pozdaine jer mi nekako uvije lažno izgledaju. Ali čini mi se prema ovoj frontalnoj slici da je ovdje postignut dobar efekt dubine zahvaljujući bilju. Lijepo. ;)

Podloga je zapravo tamno modra, ali sam sa plavim (moonlight) LED-icama uz stražnje staklo za potrebe fotografiranja dodano pojačao plavu boju. Inače, kad su LED-ice ugašene, tek istrenirano oko skuži da je podloga modra, a ne crna. Uz to, voda je blago žućkasta od mopana, pa plava podloga ima zanimljiv, prirodniji ton.

Nakon brojnih varijacija na temu, svjetlija plava je djelovala kako kažeš lažno, crna je bila po meni depresivna i neprirodna, a ovako je dobiven dojam prirodne dubine, pa za sada ostajemo na tome. Glavno da su klinci zadovoljni i da ne plaću za foto tapetom:-))   

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #34 u: Siječanj 30, 2014, 18:12:43 poslijepodne »
Odličan komtrast. Jako ljiepo. :up:

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #35 u: Veljača 11, 2014, 04:03:02 prijepodne »
Hvala svima na pohvalama :zagrljaj: Akvarij zvan Rio Orinoco je totalno poludio :D

Što biljke više šišam, one brže rastu?! Valisnerija je provukla korijenje po supstratu i izbija nasumice po cijelom akvariju... Alternantheru Reineckii precvikam, sutra iz izrezanog djela 3 listića, pa svakih par dana jedna grana izraste iznad površine vode.
Čak i Anubias baca nove listove kao lud, a prije 2 mjeseca sam ga htio proglasiti mrtvim i baciti ga.
Rotala Rotundifolia također izbija iz supstrata kao luda, a šišao sam izdanke dužine i preko 50cm jer su plutajući po površini totalno blokirale svjetlo. O mahovini i rogolistu neću ni govoriti.
S obzirom da još nije uveden CO2, nego samo dodajem EasyCarbo, rezultat je neočekivan... posebno što je rasvjeta više nego jadna (0,3W/l). Od prihrane za biljke dodajem samo ProFito.

Inače, svi parametri vode su u redu, voda se mijenja ziheraški jednom tjedno ~30% uz usisavanje.

Pitanje: treba li napraviti generalno / veliko šišanje, ili je bolje kao što sad radim, svaki 2-3 dana pimplati pincetom i škarama? Meni se džunglica sviđa, a vidim da i gupićima paše
BTW, 20 gupića ide na udomljavanje, jer su se namnožili kao ludi.

I jedna "panoramska" mobitelom, od jučer:



« Zadnja izmjena: Veljača 11, 2014, 04:07:20 prijepodne od Luciano »

Offline ent

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 592
  • Spol: Muški   Lokacija: Našice
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #36 u: Veljača 11, 2014, 10:07:23 prijepodne »
Ja tu nebi ništa previše dirao,ovako super izgleda i još ako gupačima paše,di češ bolje  :up:

Offline Desiderata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 172
  • Spol: Ženski   Dob: 53
  • Lokacija: Jadranovo
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #37 u: Veljača 11, 2014, 10:45:36 prijepodne »
Super ti je akvarij, kad sam ovo vidjela odmah me optimizam udario da ima nade i za mene. Pokusavam pohvatat koje si biljke stavljao (gledam ono sto si napisao jer ja to ne raspoznajem) jer je i kod mene rasvjeta otprilike kao tvoja. Ja sam za sada tek pokrenula sistem, panj pliva jer ga nisam imala u cemu skuhat (u ves lonac koji sam posudila od frenda nije prosao po sirini) i ni sama ne znam da li bi mu pomoglo da ga jos koji put zalijem u kaseti s velikom kolicinom kipuce vode. A tako sam bila happy kad sam ga uocila u pet centru jer do sada kad god sam gledala i trazila nije bilo bas nesto sto mi se svidja. Dok god on pliva nemam sanse za biljke jer bi im i on sjenu radio.
U svakom slucaju  :122:

Offline pericasubasic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 304
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Čapljina
  • uvik kontra!!!
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #38 u: Veljača 11, 2014, 12:04:28 poslijepodne »
Lijepo lijepo...ne volim bas plave pozadine,ali ovdje moze proc...samo ne bi reko da tu ima 60 ribica :p bit ce da su to jos mali plivaci.

Uvijek je suncano u Hercegovini..


Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #39 u: Veljača 11, 2014, 14:14:18 poslijepodne »
Ja tu nebi ništa previše dirao,ovako super izgleda i još ako gupačima paše,di češ bolje  :up:

Zapravo me jedino strah da kao početnik ne preopteretim akvarij :o Zbog velikog broja ribica sad svaka 2 dana sa malim DIY usisivačem usisavam dno, cca. 2l vode.
Naime, u dva dana se sakupi doslovno lopata ribljeg izmeta, pa me strah da ne skoče nitiriti i amonijak. Kako je akvarij prepun biljaka, izmet se zavuče doslovno svugdje :'(

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #40 u: Veljača 11, 2014, 14:27:48 poslijepodne »
Super ti je akvarij, kad sam ovo vidjela odmah me optimizam udario da ima nade i za mene. Pokusavam pohvatat koje si biljke stavljao (gledam ono sto si napisao jer ja to ne raspoznajem) jer je i kod mene rasvjeta otprilike kao tvoja. Ja sam za sada tek pokrenula sistem, panj pliva jer ga nisam imala u cemu skuhat (u ves lonac koji sam posudila od frenda nije prosao po sirini) i ni sama ne znam da li bi mu pomoglo da ga jos koji put zalijem u kaseti s velikom kolicinom kipuce vode. A tako sam bila happy kad sam ga uocila u pet centru jer do sada kad god sam gledala i trazila nije bilo bas nesto sto mi se svidja. Dok god on pliva nemam sanse za biljke jer bi im i on sjenu radio.
U svakom slucaju  :122:

Drago mi je da ti se sviđa!
Bez brige, pogledaj prve slike akvarija u ovoj temi i sve će ti biti jasno :D 2 kamena, panj i anubias zaboden u šljunak po sredini akvarija :roll:
Naprosto sam bio ljubomoran kad bi vidio sve one divne akvarije po forumu :'(

Treba samo strpljivo, izdvojiti nešto slobodnog vremena za učenje, krstarenje forumom i pimplanje po akvariju. Kad sam sadio prve biljke, to je bilo nalik na crtić "A je to" :D Zabodem biljku, onda ispliva... i tako po 4-5 puta >:( Par puta sam došao u iskušenje sve pobacati >:(

Panj ti je najbolje šokirati postupkom toplo-hladno... znači, držiš ga u hladnoj vodi, izvučeš i preliješ kipućom vodom, pa opet u ledenu vodu... pa tako nekoliko puta.
Kad se samo sjetim kako me žena čudno gledala kad sam cijelo popodne pa do ranih jutarnjih sati kuhao mopan ;) Kako nije mogao stati ni u najveći lonac, kuhao sam ga parcijalno tj. okretao.

Biljke uzmi nezahtjevne (imaš popis takvih biljaka na početku teme), jer bez CO2 i adekvatne rasvjete (1w/l), nema potrebe tlačiti se i frustrirati sa zahtjevnim biljem.
Naoružaj se dugom pincetom za sadnju biljaka, puno strpljenja i živaca.

Evo i nešto početničke literature koju sam skupio sa neta:
http://www.illuminato.eu/aqua

Sretno!

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #41 u: Veljača 11, 2014, 14:34:29 poslijepodne »
Lijepo lijepo...ne volim bas plave pozadine,ali ovdje moze proc...samo ne bi reko da tu ima 60 ribica :p bit ce da su to jos mali plivaci.
Uvijek je suncano u Hercegovini..

 :up: E nije plava, nego tamno modra ;) Ali imam 6 clear water plavih LED-ica (DIY moon light) koje sa mreškanjem vode stvaraju zanimljive uzorke po modrom hameru.
Moram staviti jedan video na jubitu, izgleda skroz zanimljivo.

BTW, evo kako izgleda podloga bez tih LED-ica... i pokušaj prebrojati ribice :D (namamljene hranom):


Prednost dobro zabiljenog akvarija je što nikad ne izgleda gužvovito, jer se ribice skrivaju svugdje... dok ne dođe vrijeme hranjenja :D

Offline Desiderata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 172
  • Spol: Ženski   Dob: 53
  • Lokacija: Jadranovo
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #42 u: Veljača 11, 2014, 16:06:20 poslijepodne »
Ta literatura mi je vec sva na desktopu. Skinula sam je prije cim sam vidjela tvoj link. Kako to biva, sto vise citam, sve sam vise zbunjena. Nadam se da moji guppiji nece bas tako podivljat s razmnozavanjem (nada je ku*va). Sreca da u kuci nemam malu djecu zbog koje bi trebalo izmisljat kotilicu i sl. pa cemo sve prepustit prirodnoj selekciji.

Offline ivanzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: zagreb
  • zagreb/dubrava
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #43 u: Veljača 11, 2014, 16:07:35 poslijepodne »
Super si to slozio svaka cast  :up:

Offline pericasubasic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 304
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Čapljina
  • uvik kontra!!!
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #44 u: Veljača 11, 2014, 17:08:03 poslijepodne »
Gadno je sad naci rjesenje za ovoliki broj guppya...barem bi meni bilo...ja cu svoje pustit do odredjene granice,a onda cemo probat to rijesit ili skalarima ili barbusima tako da bas ne podivljaju previse jer cu onda imat problem sa udomljavanjem.

Uvijek je suncano u Hercegovini..


Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #45 u: Veljača 11, 2014, 17:51:18 poslijepodne »
Ta literatura mi je vec sva na desktopu. Skinula sam je prije cim sam vidjela tvoj link. Kako to biva, sto vise citam, sve sam vise zbunjena. Nadam se da moji guppiji nece bas tako podivljat s razmnozavanjem (nada je ku*va). Sreca da u kuci nemam malu djecu zbog koje bi trebalo izmisljat kotilicu i sl. pa cemo sve prepustit prirodnoj selekciji.

Ta zbunjenost je sasvim normalna... meni je jedno 2-3 mjeseca sve bilo u nekoj "magli" :D Te neki NO3, NO2, CO2, pa makro i mikro elementi, aeracija, filtracija, pa sve neki latinski nazivi biljaka :'( Osjećao sam se kao totalni blento, pa nije bilo neobično da dočekam jutro prelistavajući stare postove po forumu.
Danas mislim da sam pohvatao neke osnovne konce, ali još tu treba puno učenja i godine iskustva.

Inače, samo prvih 5 gupića sam njegovao u kotilici, ove ostale (2.,3.,4.  i 5. okot) je spasio rogolist -?

Super si to slozio svaka cast  :up:

 :up: Hvala!

Gadno je sad naci rjesenje za ovoliki broj guppya...barem bi meni bilo...ja cu svoje pustit do odredjene granice,a onda cemo probat to rijesit ili skalarima ili barbusima tako da bas ne podivljaju previse jer cu onda imat problem sa udomljavanjem.

Imam dojam da se ti gupići množe geometrijskom progresijom. Problem kod udomljavanja je što nitko ne želi gupiće, posebno ne sive i neugledne ženke  :(
« Zadnja izmjena: Veljača 11, 2014, 17:56:14 poslijepodne od Luciano »

Offline Desiderata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 172
  • Spol: Ženski   Dob: 53
  • Lokacija: Jadranovo
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #46 u: Veljača 11, 2014, 21:04:08 poslijepodne »
a ti ih ko i trgovci uvjeri da su to muski i da ce im se rep kasnije razvit u nesto predivno  ;)

Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #47 u: Veljača 12, 2014, 01:27:20 prijepodne »
Super je. :)

Kao mogucnost poboljsanja, grupiraj sve biljne vrste koje mogu stvoriti šumu u - šumu. :)

Dakle ako imas po dva-tri primjerka neke biljke koja sporo raste, postavi ih kao fokusne tocke. Npr anubias.

A sve sto brzo raste i moze stvoriti grm ili sumarak, kao npr rogolist ili rotalu, smjesti ih tako da tvore vizualno odvojene, grmove, sumarke ili zavjese. Efekt ce biti slican onome sto se radi u dutch stilu.

I ja u svom akvariju pokusavam to napraviti od jednog do drugog presadjivanja, ali za sad mi se uvijek pomijesaju kad narastu... :)

Malo mi je tesko razmjestiti tih 20-tak biljnih vrsta u 50l, a da se ne pomijesaju. :D

Offline Japanke

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Garešnica
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #48 u: Veljača 12, 2014, 08:26:12 prijepodne »
Sviđa mi se džunglica, tako nešto bih volio i kod sebe napravit.

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #49 u: Veljača 12, 2014, 09:23:37 prijepodne »
Ta literatura mi je vec sva na desktopu. Skinula sam je prije cim sam vidjela tvoj link. Kako to biva, sto vise citam, sve sam vise zbunjena. Nadam se da moji guppiji nece bas tako podivljat s razmnozavanjem (nada je ku*va). Sreca da u kuci nemam malu djecu zbog koje bi trebalo izmisljat kotilicu i sl. pa cemo sve prepustit prirodnoj selekciji.

da se mene pita ... ( a ne pita naravno ) svaki početnik bi se trebao samo dobo upoznati sa procesom cikliranja i to je to ... sve ostalo dolazi s vremenom bez obzira koliko puno čitao i koliko se puno informirao ..

bukvalno svaki akvarij je priča za sebe i traži jedinstveni način održavanja ... jedino zajedničko svim akvarijima je to da ne mogu biti bez vode .. ;)
uvijek dostupan na [email protected]