Travanj 24, 2024, 10:25:01 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Otklanjanje Aiptasia  (Posjeta: 21486 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #25 u: Prosinac 15, 2012, 10:06:41 prijepodne »
Moguce ove moje su vec prosle mnogo bitaka samnom tako da su komandosi , najace rijesenje je jos uvjek da ju zabetoniras i amen

2-3 pepermint shrimpa + aiptasia x za veće komade i stvar je riješena...

Offline Šule

  • Trade Count: (-1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #26 u: Prosinac 15, 2012, 14:51:47 poslijepodne »
Di nabavit pepermintove i kako se krece cijena , moze i na pp
 

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #27 u: Prosinac 15, 2012, 17:19:54 poslijepodne »
Di nabavit pepermintove i kako se krece cijena , moze i na pp

Uvatit ga u moru...  ;)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #28 u: Prosinac 15, 2012, 17:55:09 poslijepodne »
Postoje jadranski da, ima negdje po našim forumima potvrda da jedu aiptasie....a ove tropske imaš u Sloveniji, Austriji, Srbiji....

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #29 u: Prosinac 15, 2012, 21:42:41 poslijepodne »
Ajmo onda neka grupna narudđba...ja bi dva-tri kom. ovisi o cijeni :)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Šule

  • Trade Count: (-1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #30 u: Prosinac 16, 2012, 14:20:55 poslijepodne »
Ako ce se narucivati onda valjda jedino iz Srbje za ovo ostalo treba voziti do tamo
 

Offline acabgd

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
  • Spol: Muški   Lokacija: Beograd
Odg: Re: Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #31 u: Prosinac 16, 2012, 16:50:02 poslijepodne »
Ako ce se narucivati onda valjda jedino iz Srbje za ovo ostalo treba voziti do tamo
Ma dzaba ti narucivanje, evo ja imam Aiptasia-X i pitao sam za laser jer je po meni to jedino dobro resenje. Sa Aip-X moras da budes brz i precizan a ako su jako male onda ti ni to ne pomaze. Tu bi laser bio majka....

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #32 u: Prosinac 16, 2012, 17:38:08 poslijepodne »
miza misli za narucivanje pepermint koza koliko sam shvatio..ak grijesim ispricavam se.. Nego ako ih ima u nasem moru, onda radije neka ih netko nahvata tamo a mi koji bi ih uzimali, covjeku platimo za komad.. Meni je neko nudio ih s mora al se nemogu sjetit tko..
Uspio sam ubiti dvije naj vece aiptasije u tanku, al manje teze rjesavam sa kipucom vodom..

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #33 u: Prosinac 16, 2012, 19:20:14 poslijepodne »
miza misli za narucivanje pepermint koza koliko sam shvatio..ak grijesim ispricavam se.. Nego ako ih ima u nasem moru, onda radije neka ih netko nahvata tamo a mi koji bi ih uzimali, covjeku platimo za komad.. Meni je neko nudio ih s mora al se nemogu sjetit tko..
Uspio sam ubiti dvije naj vece aiptasije u tanku, al manje teze rjesavam sa kipucom vodom..

Mogu ja pogledat kad budem iša ronit jel ih ima još u plitkom pa javim, a vi vidite koliko komada bi vam trebalo...
« Zadnja izmjena: Prosinac 16, 2012, 20:36:21 poslijepodne od Daimyo »

Offline Šule

  • Trade Count: (-1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #34 u: Prosinac 16, 2012, 20:58:00 poslijepodne »
Ja bi koji komad svakako ako ulovis
 

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #35 u: Prosinac 16, 2012, 22:20:34 poslijepodne »
miza misli za narucivanje pepermint koza koliko sam shvatio..ak grijesim ispricavam se.. Nego ako ih ima u nasem moru, onda radije neka ih netko nahvata tamo a mi koji bi ih uzimali, covjeku platimo za komad.. Meni je neko nudio ih s mora al se nemogu sjetit tko..
Uspio sam ubiti dvije naj vece aiptasije u tanku, al manje teze rjesavam sa kipucom vodom..

Tako je ja sam uvijek za biološko oružje :D,dapače podupirem domaču proizvodnju(ulov) :)

Meni dva -tri komada :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #36 u: Prosinac 16, 2012, 22:22:50 poslijepodne »
Ja bi koji komad svakako ako ulovis

ja se također biljezim za koju, jer imam pun kufer hrane za njih u akvariju, mislim na aiptasije  :D

 :up:

Offline white

  • Trade Count: (-1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 285
  • Spol: Muški   Lokacija: ZAGREB
  • 095/742-0003
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #37 u: Prosinac 16, 2012, 23:52:20 poslijepodne »
ja se takodjer biljezim za 2-3 komada  :up:

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #38 u: Prosinac 16, 2012, 23:55:45 poslijepodne »
Neznam sad jel mislite na klasicne prozirne jadranske kozice ili crvene jadranske kozice (lysmata seticaudata)?

Ove prve se moze jos uvijek uhvatiti uz mule medju travom, uzet špurtil, spustit i povuc, i bit ce kozica. Pogotovo suncanim danom. A ove druge, crvene, mislim da ce biti teze to nabaviti, jer ja sam ih vidjao samo s bocama kada ronim ito iskljucivo ispod 10-15metara. Tako da Daimyo neznam jesi mislija ronit ovako ili na dah. Generalno moze se i na dah toliko spustiti ali su dosta plasljive, tako da treba se spustiti, smiriti se, i pomalo ih hvatati. Ako neko zna drugi nacin kako hvatati crvene jadrankse kozice neka shera tehniku :) Isto tako kada se i uhvate, nebi ih trebalo stavljati odmah u tank jer ce ih 80% crknut jer nisu aklimatizirane na tu temperaturu. Ovo mislim na crvene jer su na 10-15m dubine gdje je 16-18 stupnjeva temperatura, a prozirne su ok jer su oni uz povrsinu i naucene su se aklimatizirati na preko 25stupnjeva jer preko ljeta temperatura mora bude debelo iznad 25 stupnjev. A za ove crvene razlika je sigurno nekih 10tak stupnjeva izmedju mora i tanka tako da bi ih trebalo aklimatizirati polagano u nekom malom tankicu pa tek onda ih staviti u tank.
« Zadnja izmjena: Prosinac 17, 2012, 00:00:23 prijepodne od Vipko »

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #39 u: Prosinac 17, 2012, 10:07:59 prijepodne »
Neznam sad jel mislite na klasicne prozirne jadranske kozice ili crvene jadranske kozice (lysmata seticaudata)?

Ove prve se moze jos uvijek uhvatiti uz mule medju travom, uzet špurtil, spustit i povuc, i bit ce kozica. Pogotovo suncanim danom. A ove druge, crvene, mislim da ce biti teze to nabaviti, jer ja sam ih vidjao samo s bocama kada ronim ito iskljucivo ispod 10-15metara. Tako da Daimyo neznam jesi mislija ronit ovako ili na dah. Generalno moze se i na dah toliko spustiti ali su dosta plasljive, tako da treba se spustiti, smiriti se, i pomalo ih hvatati. Ako neko zna drugi nacin kako hvatati crvene jadrankse kozice neka shera tehniku :) Isto tako kada se i uhvate, nebi ih trebalo stavljati odmah u tank jer ce ih 80% crknut jer nisu aklimatizirane na tu temperaturu. Ovo mislim na crvene jer su na 10-15m dubine gdje je 16-18 stupnjeva temperatura, a prozirne su ok jer su oni uz povrsinu i naucene su se aklimatizirati na preko 25stupnjeva jer preko ljeta temperatura mora bude debelo iznad 25 stupnjev. A za ove crvene razlika je sigurno nekih 10tak stupnjeva izmedju mora i tanka tako da bi ih trebalo aklimatizirati polagano u nekom malom tankicu pa tek onda ih staviti u tank.

Govorimo o crvenim jadranskim kozicama, ne onim običnim.  :up:

Ja ću ih pokušati uloviti za naravno novčanu kompenzaciju ukoliko vas zanima.  :)

Inače ronim samo na dah, i znam par mjesta gdje ih ima, sad je samo pitanje da li ih ima i u ovo doba na toj dubini ili su dublje pa ih je onda i teže uloviti. O tome ovisi i cijena po komadu.  ;)

Ako ih ulovim, ne mislim ih slati svakom posebno nego bi se trebali dogovorit da ih jedan preuzme, a ostali da uzmu od njega.  :up:

Aklimatizaciju naravno prepuštam "krajnjem korisniku"  :)

Meni su inače uredno živjele do 27 stupnjeva, za dalje neznam

Uglavnom, poći ću za koji dan roniti, pogledat kakvo je stanje, reći vam cijenu pa vi odlučite da li da ih lovim ili ne.
« Zadnja izmjena: Prosinac 17, 2012, 10:15:15 prijepodne od Daimyo »

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #40 u: Prosinac 17, 2012, 11:42:40 prijepodne »
miza misli za narucivanje pepermint koza koliko sam shvatio..ak grijesim ispricavam se.. Nego ako ih ima u nasem moru, onda radije neka ih netko nahvata tamo a mi koji bi ih uzimali, covjeku platimo za komad.. Meni je neko nudio ih s mora al se nemogu sjetit tko..
Uspio sam ubiti dvije naj vece aiptasije u tanku, al manje teze rjesavam sa kipucom vodom..

Mogu ja pogledat kad budem iša ronit jel ih ima još u plitkom pa javim, a vi vidite koliko komada bi vam trebalo...

Ja kad sam vata jadranske kozice nisam nikad uvatia pepermint kozicu tako da neznam. Čitao sam da su ih vatali u Jadranu samo di to neznam. I ja bi uzeo par komada da ih netko ulovi...

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #41 u: Prosinac 17, 2012, 12:09:35 poslijepodne »
Lysmata seticaudata , tkz Monako shrimp iz Jadrana je vrlo česta i ima je svugdje, ne vidi se jer je noćna životinja, ima ih svugdje ali izlaze po noći, najednostavniji način lova je da uzmete jaku bateriju i dugačku mrežicu te po noći prošećite uz rivu, lako ih je loviti po rivama jer su rive ravne površine te ih je lako poklopiti sa mrežicom i izvuci van, pogotovo što ih jaka svijetlost baterije zaslijepi i ne znaju gdje su. Uz rivu samo svijetlite po moru tj uz kamene dijelove i vidjecete stotine očiju, to su kozice, ima ih raznih vrsta ukljucujuci i gigantske kozice te stotine vrsta malih, kada se spraksirate za jendu noć možete uloviti jako puno kozica ukljucujuci i seticaudatu.
 

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #42 u: Prosinac 17, 2012, 12:20:28 poslijepodne »
Lysmata seticaudata , tkz Monako shrimp iz Jadrana je vrlo česta i ima je svugdje, ne vidi se jer je noćna životinja, ima ih svugdje ali izlaze po noći, najednostavniji način lova je da uzmete jaku bateriju i dugačku mrežicu te po noći prošećite uz rivu, lako ih je loviti po rivama jer su rive ravne površine te ih je lako poklopiti sa mrežicom i izvuci van, pogotovo što ih jaka svijetlost baterije zaslijepi i ne znaju gdje su. Uz rivu samo svijetlite po moru tj uz kamene dijelove i vidjecete stotine očiju, to su kozice, ima ih raznih vrsta ukljucujuci i gigantske kozice te stotine vrsta malih, kada se spraksirate za jendu noć možete uloviti jako puno kozica ukljucujuci i seticaudatu.

THNX blue idem ja na Bene probat lovit kozice :)

Offline penzic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Lokacija: Zgb
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #43 u: Prosinac 17, 2012, 13:01:02 poslijepodne »
Nadam se, da će ovaj put biti nekog dogovora i realizacije.
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=58301.0;all

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #44 u: Prosinac 17, 2012, 23:41:22 poslijepodne »
Ja stojim iza narudžbe Daimyo,samo nemoj preduboko roniti,da cijena ne skoči u nebesa  :D,pokušaj onako ne da se previše smočiš,onako ....
moramo malo zeke ubaciti, inače ćemo ozbiljno nadrapati sa ciframa :)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #45 u: Prosinac 18, 2012, 00:51:29 prijepodne »
Stari lisac Miza je odmah namirisao bankrot u vezi kozica. :D :D     e moj Miza što dublje to skuplje.... :D :D

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #46 u: Prosinac 18, 2012, 09:30:31 prijepodne »
Ja stojim iza narudžbe Daimyo,samo nemoj preduboko roniti,da cijena ne skoči u nebesa  :D,pokušaj onako ne da se previše smočiš,onako ....
moramo malo zeke ubaciti, inače ćemo ozbiljno nadrapati sa ciframa :)

Bilo bi najbolje da nam svima Bkaradza uhvati kozice na Benama pa da se ne moram 6 sati smrzavati u moru i potrošiti 200 kn goriva...  :) :) :up:

Ja ću rado kupiti od njega.  :) :) ;)

Jebi ga, kad je umra oni ko je dava mukte, a i nema džabe ni u stare babe.  :) :) :)

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #47 u: Prosinac 18, 2012, 09:35:59 prijepodne »
Ma kontaktirajte Gorana -  https://www.akvarij.net/forum/index.php?action=profile;u=6885

On će vam ih nalovit i poslati kome god treba.


Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #48 u: Prosinac 18, 2012, 10:12:00 prijepodne »
Ja stojim iza narudžbe Daimyo,samo nemoj preduboko roniti,da cijena ne skoči u nebesa  :D,pokušaj onako ne da se previše smočiš,onako ....
moramo malo zeke ubaciti, inače ćemo ozbiljno nadrapati sa ciframa :)

Bilo bi najbolje da nam svima Bkaradza uhvati kozice na Benama pa da se ne moruam 6 sati smrzavati u moru i potrošiti 200 kn goriva...  :) :) :up:

Ja ću rado kupiti od njega.  :) :) ;)

Jebi ga, kad je umra oni ko je dava mukte, a i nema džabe ni u stare babe.  :) :) :)
A koliko tražiš za jednu kozicu? I ja bi uzeo 4-5 komada ako cijena ne bude previsoka

Offline profi23

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1568
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek
    • Panonsko more 2
Odg: Otklanjanje Aiptasia
« Odgovori #49 u: Prosinac 18, 2012, 10:47:59 prijepodne »
I ja sam zainteresiran