Ožujak 28, 2024, 17:44:36 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: PC napajanje u svijetu akvarijske rasvjete  (Posjeta: 25051 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SandmanRI

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1668
  • Spol: Muški   Dob: 47
Odg: PC napajanje u svijetu akvarijske rasvjete
« Odgovori #125 u: Rujan 10, 2017, 17:48:01 poslijepodne »
da malo oživim temu...

Dakle, pitanje se odnosi za hipotetsku (zasad) situaciju: 24 komada 3W LED želim spojiti na PC napajanje. Napajanje daje (među ostalim) 3.3 V / 20 A i 12V / 15 A. Dali bi bilo pametnije sve LEDice spojiti paralelno na 3.3 V (24 * 0,7 A= 16,8 A) ili podijeliti opterećenje između 3,3 V i 12 V? Recimo 12 komada na 3.3 V i 12. komada na 12V, naravno po tri u seriji?

Pitanje br. 2 - hlađenje, odnosno grijanje LEDica. Dali je dovoljno samo ih pričvrstiti na ALU profil (uz upotrebu termo paste) ili bi ih trebalo prisilno hladiti nekakvim ventilatorom.

Radi se o JUWEL Vision 180, kojem bi uz postojeće T5 lampe dodao još svjetla, a imam neka PC napajanja sa strane pa da ih nekako upogonim...
Rijeka / Hrvatska
><((((º> - previše ljudi premalo misli - <º))))><

Offline Histri

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 49
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
Odg: PC napajanje u svijetu akvarijske rasvjete
« Odgovori #126 u: Rujan 11, 2017, 09:11:12 prijepodne »
Pozdrav, Evo ja sam koristio PC napajanje od 350W na svom DIY akvariju od 200 L. koristio sam LED-ice od 12V 10W  5 komada što znači ukupno 50W. spojene su bile paralelno što je i normalno s obzirom na (V). Postavljene su bile na alu.profil od 50x3mm na udaljenosti od 200mm.
Sve skupa su bile spojene preko dimmera sa kojim sam kontrolirao snagu LED-ica. Na maximalnoj snazi nisu mogle raditi (neznam zašto napajanje se odmah gasilo) ,ali kad je radilo na 2/3 radilo je kao urica. Aluprofil se grijao do 52C u blizini LED-ice nisam koristio ventilatore za hlađenje.
Pozdrav i sretno.

Offline kerbi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: PC napajanje u svijetu akvarijske rasvjete
« Odgovori #127 u: Rujan 23, 2018, 12:06:50 poslijepodne »
Mali zakašnjeli dodatak temi. Ako je neko brenditano napajanje boje su smrdane. Pa je kod Lenova npr pobuda na bijeloj žici a ne zelenoj. Uglvnom četvrti pin s lijeva na strani kod kopće. Crna je nula ali je crvena 12V a ne žuta. Ona je 5V

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk