Travanj 27, 2024, 02:13:43 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: HITNO!!! - Iguana  (Posjeta: 15049 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cile

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: sarajevo
HITNO!!! - Iguana
« u: Kolovoz 03, 2008, 10:31:48 prijepodne »
prije svega pozdrav... novi sam ovdje...

naime, prije 4 dana sam dobio iguanu i ima slomljen vrh repa... taj isti vrh je promjenio boju... studiram veterinu i znam prepoznati nekrozu sto se je kod nje pojavilo (pocetni stadij) i negdje sam procitao da im se to treba amputirati a opet sam negdje, davno, procitao da im se to samo moze zamjeniti (kao kod ostalih gustera - iako sumnjam jer im nije ista gradja repa)... sta da radim??? imate li vi iskustva o tome kako iguane podnose operacije???

btw. jos jedno pitanje: s obzirom da nemam  iskustva sa njima ne znam ni da li je muzijak ili zenka (iako mislim da je muzijak - ima gusu i vece bodlje na vratu), kako cu prepoznati?? i jos nesto... nekako sporo jede... jos nije pojeo/la hranu koju sam mu/joj jucer dao... vidim da nedostaje toga ali sam mislio da oni "zasjednu" i jedu... do sad sam mu dao svjeze paprike, mrkvu, radic, latice ruze, jabuku i sve je to isjeckano...

opet btw. tamo gdje je bio nisu vodili racuna o vlagi tako da nije potpuno i fino promjenio kozu... imao je zaostataka iznad oka i na prednjoj nozi... ja sam ga poceo prskati stajacom vodom, to iznad oka mu se je skinulo... nadam se da sam dobro postupio?! (on se ne buni :) )
« Zadnja izmjena: Kolovoz 03, 2008, 13:27:32 poslijepodne od skorpac »
"Sto vise upoznajem ljude, sve vise volim zivotinje"

http://vbg2.4rumer.com/forum.htm

Offline ERŽIKA

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: šuma
Odg: HITNO!!!
« Odgovori #1 u: Kolovoz 03, 2008, 10:34:50 prijepodne »
Pozdrav cile!
Dobro nam došel!  ;)

Nadam se da ti budu iguanomajstori dali brzi odgovor!

Offline cile

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: sarajevo
Odg: HITNO!!!
« Odgovori #2 u: Kolovoz 03, 2008, 13:14:08 poslijepodne »
hvala na dobrodoslici...
"Sto vise upoznajem ljude, sve vise volim zivotinje"

http://vbg2.4rumer.com/forum.htm

Offline cile

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: sarajevo
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #3 u: Kolovoz 03, 2008, 13:34:13 poslijepodne »
evo nekih njegovih/njenih slika...





"Sto vise upoznajem ljude, sve vise volim zivotinje"

http://vbg2.4rumer.com/forum.htm

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #4 u: Kolovoz 03, 2008, 21:16:53 poslijepodne »
..vadi ovu piljevinu van! Stavi treset, ako ga ne možeš nabaviti, onda nemoj staviti ništa. Koliko je veliki taj kavez u kojem se nalazi? Stavi neku granu i policu da iguana može ležati na povišenom.

Što se tiće repa, ukoliko je slomljen taj komad će otpasti i narasti će novi komad... biti će siv ali će narasti. Imaš na početnoj strani članak o iguanama. Pročitaj ga!

http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&task=view&id=218&Itemid=176

https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline cile

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: sarajevo
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #5 u: Kolovoz 04, 2008, 01:18:26 prijepodne »
ok... hvala... piljevinu odmah vadim.... zamolio sam jednog prijatelja koji se bavi pravljenjem ukrasa od drveta da mi nadje neko fino drvo da moze na tome da boravi... hvala za info za rep...

btw. kavez je sto se tice duzine sad za sad "taman" za njega ali je visina problem... narucio sam, takodjer, terarij koji ce biti od drveta visine 2 m i naprijed staklo ili pleksiglas (odlucicu se) pa bi uskoro trebalo biti gotovo (to je usluga od prijatelja pa mu se ne zuri)...

jedini razlog zasto je u "losim" uslovima je sto sam je uzeo nespreman... bio je zapusten, bez vlage, sa obicnom neonkom i u manjem terarijumu (samo malo visociji)... bilo mi ga je zao i cim sam saznao da ga poklanjaju uzeo sam ga sebi, samo cim su me nazvali htjeli su da odmah dodjem po njega tako da nisam imao vremena da nabavim sve potrebno... bio je u jednom restoranu... i jedan info od mene: poceo je da skida zaostalu kozu od prethodnog mjenjanja  :up: svaki dan ga prskam vodom...

hvala jos jednom na informacijama i nadam se da su opravdani razlozi za ovakvo drzanja...
« Zadnja izmjena: Kolovoz 04, 2008, 01:23:30 prijepodne od cile »
"Sto vise upoznajem ljude, sve vise volim zivotinje"

http://vbg2.4rumer.com/forum.htm

Offline cile

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: sarajevo
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #6 u: Kolovoz 04, 2008, 01:27:33 prijepodne »
i jos nesta: sad za sad sam mu nabavio i postavio samo neonku sa UVA i UVB zracenjem i posto sam pokazao o kakvom se terarijumu radi reklli su mu da za sad (posto su vrucine i posto se nalazi u toplom) ne moram kupovati spot sijalicu (do zime) i da takodjer ne moram kupovati grijace (jer je terarij od drveta)... ljudi prodaju egzoticne zivotinje i imaju puno iskustva sa iguanama i ostalim gusterima (cak sad pokusavaju da legu iguane) pa im prema tome vjerujem...
"Sto vise upoznajem ljude, sve vise volim zivotinje"

http://vbg2.4rumer.com/forum.htm

Offline RomanC

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški  
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #7 u: Kolovoz 04, 2008, 10:48:59 prijepodne »
ljudi prodaju egzoticne zivotinje i imaju puno iskustva sa iguanama i ostalim gusterima (cak sad pokusavaju da legu iguane) pa im prema tome vjerujem...

To kaj ih prodaju ti niš ne znači. Ljudi u pet shopovima nemaju blage veze kaj rade i nisu zaposleni duže od godine dana (ili dobe otkaz ili sami odu).
Mali savjeet - u RH vjeruj samo uzgajivačima koji se time bave, a idealno bi bilo da ih i sam poznaš!!! Ljudi it pet shopa  :down: :down: :down:
A ljudi u ZOO-u se usude zmije dirat samo ovak :a030: (ni ja ne bi vjerovao da nisam vidio vlastitim očima)
Naši "stručnjaci" znaju manje od terarista hobista...
Lampropeltis p. pyromelana, Elaphe schrenckii, Ahaetulla prasina (grey), Trimeresurus albolabris, Cerastes cerastes, Crotalus adamanteus, Agkistrodon taylori, Aspidelaps l. infuscatus, Acanthophis rugosus, Vipera a. ammodytes, Bitis arietans, Naja n. naja, Agkistrodon c. laticinctus

Offline cile

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: sarajevo
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #8 u: Kolovoz 04, 2008, 18:54:40 poslijepodne »
vejrujem u to da neki "strucnjaci" znaju manje od hobista.... ovi likovi vec 10-ak godina imaju svoju prodavnicu i bave se uzgojem raznih zivotinja (ne znam tacno kojih) a samim tim prije nekoliko mjeseci su poceli pripremati iguane za parenje... imaju svoje ljubimce a imaju i one koje se prodaju... stvarno se dobro brinu o njima, daju sve moguce savjete i iguane su im u super zdravstvenoj formi... pa im zato vjerujem jer nisu tipicni prodavaci vec se stvarno trude a to im i uspjeva...
"Sto vise upoznajem ljude, sve vise volim zivotinje"

http://vbg2.4rumer.com/forum.htm

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #9 u: Kolovoz 05, 2008, 13:45:42 poslijepodne »
reklli su mu da za sad (posto su vrucine i posto se nalazi u toplom) ne moram kupovati spot sijalicu (do zime) i da takodjer ne moram kupovati grijace (jer je terarij od drveta)... ljudi prodaju egzoticne zivotinje i imaju puno iskustva sa iguanama i ostalim gusterima (cak sad pokusavaju da legu iguane) pa im prema tome vjerujem...
spotica odnosno spot zarulja mora uvijek biti prisutna u terariju bez obzira na temperaturu u prostoriji,a prema potrebi stavis zarulju od (bubam) 100, 75 ili neku slabiju, takodjer vrijedi i za UVA i UVB  neonke koje uvijewk moraju biti prisutne.. ostali grijaci kao sto su podni ili kamen koji se prodaju u trgovinama za kucne ljubimce, ne samo da nisu potrebni nego mogu biti i opasni pogotovo kad se radi o iguanama jer mogu izazvati opekline ili pregrijavanje posto se iguana spusta na tlo trazeci hladnije mjesto ili pak dok boravi na tlu hraneci se... sve ostalo pise ti u clanku.
ako ti je ista potrebno od savjeta, pitaj tu na forumu ili ako poznajes nekog hobista koji se bavi tim. strucnost prodavaca iz trgovine ljubimcima mene su osobno kostale bradate agame prije par godina i mjesec dana pogresne skrbi o iguani. zato s trgovcima oprez. bez obzira koliko ti djeluju strucno i simpaticno.
pozdrav i sretno.
of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline cile

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: sarajevo
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #10 u: Kolovoz 06, 2008, 10:56:57 prijepodne »
hvala vam puno na savjetima... bicu oprezan.... nadam se da ce sve biti u redu dok se malo ne ustelim... :)

jos jedan info: ne sjecam se jesam li vec napisao kako su mi ovi ljudi sto je iguana bila kod njih rekli da nece da jede... e pa kod mene super jede, cak sta vise postala je halapljiva...

sta mislite ima li sanse da je pripitomim jer je bas agresivan?, a iskreno vec sam primjetio da se pomalo pocela opustati kad prolazim pored terarija, kad stavljam hranu, samo sto ne da da idem sa necim (zdjelom za hranu) direktno na nju... jucer sam joj ubrao listove radica i kad sam pokusao staviti da jede malo sam je cesao sa njim po vratu i godilo joj je... zaspala je... :)
« Zadnja izmjena: Kolovoz 06, 2008, 14:27:05 poslijepodne od cile »
"Sto vise upoznajem ljude, sve vise volim zivotinje"

http://vbg2.4rumer.com/forum.htm

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #11 u: Kolovoz 07, 2008, 14:45:52 poslijepodne »
to je dobar znak, pricekaj malo dok se prilagodi na novi prostor i okolinu i s vremenom ce se smiriti pa ce i samo hendlanje i rad oko nje biti puno jednostavniji.
pozz
of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline cile

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: sarajevo
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #12 u: Kolovoz 07, 2008, 15:18:10 poslijepodne »
hvala na utjehama... danas sam je malo mazio poslije kvasenja vodom tako da dok sam je kvasio zaspala je pa sam onda polako prisao i cesao je i nije se bunila... pogledala me je i opet zaspala pa sam je onda uzeo i cesao nekih 20-ak minuta te je vratio u terarij... bila je potpuno mirna...  :D

sa njom radim svaki drugi dan (za pocetak) jer necu da joj brzo dosadim....
"Sto vise upoznajem ljude, sve vise volim zivotinje"

http://vbg2.4rumer.com/forum.htm

Offline cile

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: sarajevo
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #13 u: Kolovoz 08, 2008, 19:31:33 poslijepodne »
jedno pitanje: ono sto sam vam govorio kod moje iguane, kako nisu vodili racuna o stepenu vlaznosti, pa je zaostala koza... pogotovo na prednjoj lijevoj nozi... maloprije sam radio sa njom i kad sam je uzeo u ruke i smirio (a brzo se smirila :) ) primjetio sam da joj jos nije otpala sva koza, sta vise pomalo ima neugodan miris... ali da me ne razumijete pogresno: miris je tipa kad nesta dugo stoji pa se malo usmrdi, dakle nije se zagnojilo a nije jos ni jak smrad... samo kad sam prinio nos osjetio sam... na toj nozi se je koza samo na jednom dijelu ogulila ali ispod nije fina zelena boja "nove" koze vec je malo mutna... hoce li biti u redu???? sta mislite  -? ??
"Sto vise upoznajem ljude, sve vise volim zivotinje"

http://vbg2.4rumer.com/forum.htm

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #14 u: Kolovoz 08, 2008, 23:04:00 poslijepodne »
ako je ta stara koza kako ti kazes mutna i ako vidis da se polako odvaja i da je ispod zdrava mlada koza, samo osiguraj dovoljnu vlagu u terariju. Mozes joj napraviti kupku s toplom vodom (pazi da nije pre topla) i s vremenom ce se skinuti sama. Nemoj guliti ili povlaciti daj dio koze ako vidis da se nije potpuno odvojila.
glede mirisa....da li samo taj dio tako "mirise" ili cijeli guster?
koza na toj nozi bi trebala biti svijetle boje.
Moj savjet je da povisis vlagu i jednom dnevno napravis kupku za iguanu. Kad ju stavis u vodu nikada ju ne ostavljaj bez nadzora ni na sekundu.
ajde pa javi kako je.
poz
of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline cile

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: sarajevo
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #15 u: Kolovoz 08, 2008, 23:41:57 poslijepodne »
hvala na odgovoru... ovako: neugodnog mirisa je samo taj dio gdje je zaostala koza na toj nozi, ostalo je ok...tako da je to najvjerovatnije jer ta koza dugo stoji... sto se tice mjenjanja, dakle otpao joj je jedan poveci dio nadlaktice a sad ta nova koza je mutna kao da ce i ona otpasti, samo se nije odvojila... kao da par proslih presvlacenja nije proslo kako treba... isto kao da je bilo dva sloja toga... vidjecu kad se to skine kakva je koza ispod... i da, nisam namjeravao skidati staru kozu... ipak hvala... obavjestavacu vas....
"Sto vise upoznajem ljude, sve vise volim zivotinje"

http://vbg2.4rumer.com/forum.htm

Offline cile

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: sarajevo
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #16 u: Kolovoz 10, 2008, 00:44:36 prijepodne »
jedno pitanje... negdje sam procitao da je spot sijalica ustvari obicna sijalica odredene jacine... jel' to tacno?? ja imam jednu prikladnu od 75W, 230-240 V i da li nju mogu koristiti??? malo je zamucena pa fino razbacuje svjetlost i toplotu...
"Sto vise upoznajem ljude, sve vise volim zivotinje"

http://vbg2.4rumer.com/forum.htm

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #17 u: Kolovoz 10, 2008, 00:58:26 prijepodne »
spotica moze biti obicna zarulja,a mozes kupiti i spoticu dizajniranu za reptile mada te dodje na isto jedina razlika je sto obicna kosta 4,50kn, a ta iz zooshopa kosta 55,00kn.spotica je u redu ako s njom postignes temperaturu koja je potrebna ispod spotice. ono sto ne smijes izostaviti su lampe s UVA i UVB.Obavezno stavi zastitu na spoticu (mozes kupiti ili improvizirati) jer se cesto dogodi da se guster sprzi na nju ili ako si vec pegula kao i ja  zarulja jednostavno padne iz grla.Ne pitaj kako jer ne znam, sreca da iguana nije bila u terariju u to vrijeme jer bi bilo svega.
ovo sa neugodnim mirisom na nozi mi je malo cudno.....kod presvlacenja ne bi trebali biti prisutni nikakvi mirisi.
of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline cile

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: sarajevo
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #18 u: Kolovoz 10, 2008, 12:17:56 poslijepodne »
sto se tice mirisa mene jedino "tjesi" to sto je samo na ovoj nozi na kojoj je zaostala koza i maloprije sam gledao fino se je odvojila koza od noge a ispod ima jos jedan sloj koji se je poceo odvajati sto znaci da zadnja dva puta nije bila vlaznost kako treba...

sijalica koju imam nije ona obicna okrugla vec je ona pljosnata... tako da mi je ona bas prikladna za to... UV lampu sam joj kupio prvi dan kad je dosla...

a sad opet nesto o ishrani: da li vi praktikujete i koliko je to dobro - napraviti mjesavinu i staviti u neku vecu posudu i drzati u frizideru te uzimati kad se hrani iguana...?? razmisljao sam o tome a za sad jos uvijek sastavljam skroz svjezi obrok... dakle, neposredno prije hranjenja isjeckam povrce...
"Sto vise upoznajem ljude, sve vise volim zivotinje"

http://vbg2.4rumer.com/forum.htm

Offline cile

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: sarajevo
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #19 u: Kolovoz 10, 2008, 12:21:40 poslijepodne »
i jos nesto... jel' ima neko pravilo kako postaviti spot sijalicu u odnosu na UV lampu, itd.?
"Sto vise upoznajem ljude, sve vise volim zivotinje"

http://vbg2.4rumer.com/forum.htm

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #20 u: Kolovoz 10, 2008, 12:58:32 poslijepodne »
glede ishrane- mozes nasjeckati vecu kolicinu pa staviti u frizider, ali nije dobro da ta hrana stoji vise od jednog dana u frizideru, jer povrce izbacuje vodu,a voce se susi i trune, tako da mozes ovisi kako ti je lakse ujutro isjeckati hranu pa je upotrijebiti u toku dana.

glede spotice- ja sam ju stavila u blizini UV neonki iz tog razloga sto kad je spotica udaljena od njih, iguana se sunca samo ispod spotice a spektar neonki ne dopire do nje.


of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline cile

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: sarajevo
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #21 u: Kolovoz 10, 2008, 13:28:42 poslijepodne »
e supre hvala ti... razlog zasto nisam dosad pripremao hranu u velikoj kolicini je upravo to sto pustaju te sokove i ne znam kako bi bilo i privlacno za iguanu kad se sve to pomjesa... uglavnom hvala....
"Sto vise upoznajem ljude, sve vise volim zivotinje"

http://vbg2.4rumer.com/forum.htm

Offline cile

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: sarajevo
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #22 u: Kolovoz 11, 2008, 10:48:33 prijepodne »
sta mislite o ovom: (zvuci dobro... preuzeto sa  www.gekkogecko.co.yu/Ishrana%20iguane.html )
Sastojci bazične salate:
- pola šolje sveže ili zamrznute zelene boranije (Ona je bitnija od žute boranije. U slučaju da je zamrznuta potrebno je dodati B1 vitamin ili pivarski kvasac koliko se zahvati prstima i ravnomerno posoli)
- trećina šolje sveže ili zamrznute žute boranije (u slučaju da je zamrznuta potrebno je dodati  B1 vitamin ili pivarski kvasac koliko se zahvati prstima i ravnomerno posoli)
- četvrtina šolje naseckane banane ili rendane tikve (obratite pažnju na nutricijsku listu o kvalitetu tikve, povremeno tikva može da se zameni sa šargarepom)
- četvrtina do trećina šolje narendannog paškanata (povremeno zameniti celerom ili peršunom. Može da ostane paškanat a da se gorenavedeni sastojci dodaju)
- četvrtina sezonskog voća mešano i naseckano (najbolje je koristiti sveže voće koje je dostupno na pijaci. Obratite pažnju na NUTRICIJSKU vrednost hrane i odnos Ca:P)
- Alfa alfa (Za odraslu iguanu potrebno je oko ½ šolje zečije hrane, ¼ sušene lucerke ili jedna supena kašika luerke u prahu-mlevena*) 
bazičnu salatu dobro promešati kako bi se mineralno-vitaminski suplementi, kalcijum i alfa alfa sjedinili sa narendanim i naseckanim povrćem i voćem.
Suplementi kalcijuma i multivitamniskog praška se dodaju po principu: *
Kod mladih iguana kalcijum 5 do 7 puta nedeljno a multivitamini 3 puta.
Kod odraslih iguana kalcijum 3 puta nedeljno multivitamini jednom nedeljno.
Ovako izbalansiran obrok čini 1 1/3 šolje.

Sastojci zelene salate:
- maslačak, zeleni vrhovi šargarepe, sveža alfa alfa(lucerka), endivija, listovi celera, lišće repe.
- obratiti pažnju na hranu koja se preporučuje  sa liste NUTRICIJA. Tu dolazi u obzir blitva, listovi rotkvice, luk, kupus, salata(jako retko i po malo), tikvice, paprika i ostalo obojeno povrće i voće. Ovo povrće i voće može da se dodaje u bazičnu ili zelenu salatu po potrebi.
Vreme hranjenja i količina
Iguanu treba hraniti svaki dan i ne treba joj ograničavati oborke. Treba joj dozvoliti da jede koliko god želi. Jako je bitno da iguana do 8h ujutru ima prvu činiju hrane, zatim popodne i nekoliko sati pre gašenja svetla. Iguane su kasno jutarnji ili rano popodnevni konzumatori hrane, zato je najbitnije da u tom perijodu imaju svoj obrok.
"Sto vise upoznajem ljude, sve vise volim zivotinje"

http://vbg2.4rumer.com/forum.htm

Offline cile

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: sarajevo
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #23 u: Kolovoz 11, 2008, 12:16:02 poslijepodne »
jel' mi neko moze reci da li se ova biljka moze davati iguani...?? izrasla mi je u basti... to je neko povrce ali ne znam koje.... mislio sam davati samo lisce pa prvo da provjerim...





"Sto vise upoznajem ljude, sve vise volim zivotinje"

http://vbg2.4rumer.com/forum.htm

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: HITNO!!! - Iguana
« Odgovori #24 u: Kolovoz 11, 2008, 13:12:23 poslijepodne »
meni izgleda kao rotkva, ali samo izgleda  :-[... no, ne znam dal ju iguana smije jesti...
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.