Travanj 26, 2024, 20:00:04 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Sve o kameleonima  (Posjeta: 20587 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline exotic_m

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
Sve o kameleonima
« u: Prosinac 29, 2006, 01:29:00 prijepodne »


pozdrav svima, vijerojatno svi znate da sam trezio kejeg bi gmaza kupio, ia pam se i odlucio kupio sam kameleona, nadam se da je to dobar izbor bio, nisam znao mnogo o toj zivotinji, znao sam kao i 90% ljudi da imaju migucnost mimikrije (mijenjanje boja), i da sa ovima mogu gledati u razlicitim smijerovima, ali nasam sam mnogo korisnih stvari na internetu, a i malo sam se raspitivao, kameleona sam kupio kod papaya-e cure iz slovenije koju mi je dosta ljudi preporucilo, i maleni mi dolazi sutra, skoro cijeli dan sam proveo sredujuci terarij, i napokon sam zavrsio, pa molim sve ljude da koji imaju neku korisnu informaciju, tipa koliko koje hrane i u kojim razmacima treba davati jesti, i temp i vlagi, i neke osnovne savijete, osobito bi volio znati kakav je kemelon kao kucni ljubimac, tj kada se uzima u ruke kako se hvata, i dali se uopce smije uzimati u rike kao i iguana, kolika im je zivotna dob. Tako se radujem sutrasnjem danu jer ce moj dom biti bogatiji za jos jednu prelijepu exoticnu zivotinju, i naravno za jos jednu brigu koja je popracena radoscu i lijepim trenucima, hvala vam svima koji ste mi davali savijete, i pomogli mi u odluci kojeg ja uopce gmaza zelim, i pozdravio bih sve clanove akvarij neta, i zazelio ima da samo tako nastave.....


pozdrav svima mate-exotic m


Big hy from Zadar!!!!!!!

Offline exotic_m

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
Sve o kameleonima
« Odgovori #1 u: Prosinac 29, 2006, 01:31:00 prijepodne »
Dali mi moze neko obijasniti kako se uzgajaju crvi brasnjari!!!
Big hy from Zadar!!!!!!!

Offline (Goc)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
    • http://akvarij.net
Sve o kameleonima
« Odgovori #2 u: Prosinac 29, 2006, 01:43:00 prijepodne »
imas na naslovnoj stranici pod teraristika pa pod hrana,imas tam i za fobase i cvrcke i drugu zivinu kaj sluzi ko hrana!Inace su ti puno bolja hrana od brasnara fobasi i cvrčci koje je isto lako uzgojiti!

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
Sve o kameleonima
« Odgovori #3 u: Prosinac 29, 2006, 07:41:00 prijepodne »


kako mozes uzeti neku zivotinju a da neznas kakva je!!?!??!??!??!


osnovno pravilo je da prvo saznas kakva je to zivotinja,njeno ponasanje,hranjenje,kakvi su joj uvijeti potrebni i tek onda ici nabavljati zivotinju.


 Edited by: skorpac
Osijek.....

Offline Zluf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški  
    • flertanje
Sve o kameleonima
« Odgovori #4 u: Prosinac 29, 2006, 08:05:00 prijepodne »
Daj   ,ovo je mjesto već očito poznato da se napada čovjeka.Ok trebao si se prije to sve raspitati,al nikad nije kasno..

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Sve o kameleonima
« Odgovori #5 u: Prosinac 29, 2006, 08:44:00 prijepodne »
Gle. što je je... ovo je glupo što radiš! Da li za njega imaš složeni terarij, ako nemaš , nemoj mučiti životinju... odi po njega tjedan dana kasnije i stavi ga u već gotov terarij. BTW.. Ka ddođeš do Papaye.. lijepo je zamoli da ti sve kaže i napiše o držanju istog.
Inaće Papaya uzgaka i insekte, pa ujedno za početak možeš kupiti nešto hrane i od nje.. aj pamet u glavu... To su životinje koje se ne vole dirati i koje ne vole biti na prometnome mjestu.


.... nego da li i se čini ili ije nigdje navedeno kojeg kameleona uzimaš?!
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
Sve o kameleonima
« Odgovori #6 u: Prosinac 29, 2006, 08:45:00 prijepodne »
dolazi iz podruchja Jemena i Saudijske arabije.muzhjak naraste 30-47cm,imaju vechi raspon boja u odnosu na zhenke.

TERARIJ:
Za odraslog cammya min dimenzije 65x45x65cm (DXSXV)
Zhica grijacha treba biti ispod chvrste podlooge (tepih karton...) a za podlogu koristi onu visoke granulacije da cammy sa hranom ne pojede podlogu..

TEMP.
temperatura nochu ne smije pasti ispod 15 a dnevna treba biti izmedju 27 i 32

HRANA
Kuchni cvrchak,zoophobasi,crvi brashnari (nadopuna preh),skakavci muhe..
voda mora biti svakodnevno svjezha,poprskaj lishche u terariju da ga cammy licka kad je zhedan

of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
Sve o kameleonima
« Odgovori #7 u: Prosinac 29, 2006, 08:46:00 prijepodne »
skorpac: jamenski cammy
of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline exotic_m

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
Sve o kameleonima
« Odgovori #8 u: Prosinac 29, 2006, 09:01:00 prijepodne »
PAPAYA veliki pozdrav, kameleon je predivan, i nadam se da ce mu biti ok kod mene,......,
Big hy from Zadar!!!!!!!

Offline icek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1373
    • http://free-zg.htnet.hr/gusteri/
Sve o kameleonima
« Odgovori #9 u: Prosinac 29, 2006, 11:47:00 prijepodne »
pozdrav

sad malo čitam ovaj tvoj post i razmišljam što' "stariji iskusniji hobisti, rade krivo"

jel' uglavnom i sam dnevno dobivam dosta pitanja kojeg gmaza da nabavim;
((tako da nisi izolirani slučaj))

to je skroz krivi pristup' (mislim sa strane početnika) no nitko ti nije rekao da je to loše imaš' želju i ne znaš' što bi', razumijem takav stav, čak mislim da je to normalno kad se ljudi nalaze u određenom "životnom dobu"...
dok' se traže, kak' da se izrazim "profiliraju".

ono što je kod ovog stava; "nabavio bi gmaza" loše je; je da ne "specificiraš'" pitanje znači ne možeš' se odrediti prema nečemu ako to nisi nikada vidio u živo.


Zato mislim da je potrebno održavati izložbe gmazova i općenito kućnih ljubimaca... očito je da ima upita koji su toliko ne definirani da ...

Kako ćeš' znati da ti se sviđa određena vrsta "gmaza" (recimo guštera)
po slikam možeš' vidjeti samo njihovu boju' i izgled'
a nitko ne garantira da će ti se nešto svidjeti'...

Pa tako kasnije slušam "razočarane" početnike';
meni se gušter uopće ne miće cijeli dan stoji na grani i gleda baš' bezveze.
ili nabavio sam nekog noćnog guštera i uopće ga ne vidim stalno je u spilji ili u nekom ćošku" terarija izgleda ko' da je terarij prazan'.
ili najgore kad se netko razočara jel' mu gušter ne dolazi kad ga zove ili se neda (ne voli) držati u rukama . . . .

svatko je individua i preferira nešto što se nekome drugome ne mora svidjeti.
pa ni ja osobno ne preferiram neke guštere jednostavno mi nisu THE ... ne znam
ne odgovaraju mojem profilu' (da se tak izrazim)
isto mislim da bi se svaki novi Hobist trebao naći (identificirati) sa zahtjevima izgledom i ponašanjem neke vrste guštera.
osobno mislim da bi to uvelike "pomoglo" pri "prvom inicijalnom"odabiru'.

ispričavam se ekipi na off topic

pozdrav icek

nadam se da nisam (opet) pre' duboko "zabrijao"


Teraristika nije hobi niti zanimanje, to je dijagnoza.

Offline dora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
Sve o kameleonima
« Odgovori #10 u: Prosinac 29, 2006, 13:06:00 poslijepodne »
Citat: exotic_m



pozdrav svima, vijerojatno svi znate da sam trezio kejeg bi gmaza kupio, ia pam se i odlucio kupio sam kameleona, nadam se da je to dobar izbor bio, nisam znao mnogo o toj zivotinji, znao sam kao i 90% ljudi da imaju migucnost mimikrije (mijenjanje boja), i da sa ovima mogu gledati u razlicitim smijerovima, ali nasam sam mnogo korisnih stvari na internetu, a i malo sam se raspitivao, kameleona sam kupio kod papaya-e cure iz slovenije koju mi je dosta ljudi preporucilo, i maleni mi dolazi sutra, skoro cijeli dan sam proveo sredujuci terarij, i napokon sam zavrsio, pa molim sve ljude da koji imaju neku korisnu informaciju, tipa koliko koje hrane i u kojim razmacima treba davati jesti, i temp i vlagi, i neke osnovne savijete, osobito bi volio znati kakav je kemelon kao kucni ljubimac, tj kada se uzima u ruke kako se hvata, i dali se uopce smije uzimati u rike kao i iguana, kolika im je zivotna dob. Tako se radujem sutrasnjem danu jer ce moj dom biti bogatiji za jos jednu prelijepu exoticnu zivotinju, i naravno za jos jednu brigu koja je popracena radoscu i lijepim trenucima, hvala vam svima koji ste mi davali savijete, i pomogli mi u odluci kojeg ja uopce gmaza zelim, i pozdravio bih sve clanove akvarij neta, i zazelio ima da samo tako nastave.....


pozdrav svima mate-exotic m











Bar na ovom, forumu dosta ekipe ima kameleone... Leemoon, gumi, skorpac, mislim Nik, icek... imas tone tema o njima (brijem da su uz bradate agame jedni od najpopularnijih gustera). Tak da tema ima... ima i o hrani (kak se uzgaja i brasnri i fobasi i cvrcci), pa onda nekom nije htio jest, pa jedan se ne da dirat, pa drugi bjeziod covjeka i skriva se... sve u svemu, malo cackaj po forumu, naci ces. Naci ces i teme o terarijima, izradi, lampama, temperaturi... ma svega vraga imas ovdje


Meni je kameleon onak fora guster i htjela sam ga svojvremeno kupit, al citajuc malo o njemu, posebno na ovom forumu, ne bi ga imala doma ni da mi svaki dan neko placa . Em se nedaju bas dirat, zapravo vecina bas nije fascinirana da ih se pipka, em jedu bube, kojih cesto nema u ducanima pa moras sam uzgajat (a nekad ne uspije uzgoje - bar meni ;)), pa treba lampa cudo jedno i tak, meni se cini, kad sam sve to zbrojila, da je za mene, prezahtjevan (previse para a premalo muzike ).


Brijem da ces se snac u hodu, da to tak velim, almisim da si ipak prije trebo pribavit klopu i te ''tekuce'' stvari, pa tek ondakameleona, isprobat terarij i tako to.
Zagreb


Offline papaya

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
Sve o kameleonima
« Odgovori #11 u: Prosinac 29, 2006, 13:44:00 poslijepodne »
pozdrav

najprije exotic_m: vesela sam, da je kamelon sretno stigao do tebe.

trebas uv lampu i grijalno lampu (sa toplotnim izvorom), treba ti puno biljka (ficus benjamin i ostale neotrovane) i treba ti drva (puno njih) po kojim moze hodati. pazi da ne more u blizinu grijalne lampe da se ne opece.
trebas ga skropiti sa vodom (iz pumpice) triputa dnevno (mi tako radimo), da moze piti vodu (pije tako, da lize vodne kapljice sa lista i sa stakla).
hrani ga svaki dan sa razlicno hrano-najbolji so cvrcki, zohari, grilli.fobasi samo jednom na tjedan (!!!!to je vrlo pomembno jer fobasi niso dobra hrana, previse masni i premalo koristnih stvari za kameleona).

i stvarno precitaj sve teme koje se nanasju na jemenske kamelone, da dobijes dojam kako ide sa stavrima, sta se moze desiti, kakve temperature ljudi najvise priporocuji itd.

ako imas jos kakvo pitanje za mene pa mozes na mail ili zs.

puno srece sa njim i da bude zdrav

 

Offline exotic_m

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
Sve o kameleonima
« Odgovori #12 u: Prosinac 29, 2006, 13:44:00 poslijepodne »
pozdrav svima, evo dosao mi je kameleon, vec me je prvi dan fascinirao, nije bio u shoku od transporta, cak je i jeo, trenutni spava, i tako, uzeo sam mu zohare i brasnjare, probati cu mi i skakavce nabaviti, i imam jedno piranje, s obzirom da ja imam kucu na selu, koja je izolirana od cesta i tvornica itd..... pa me zanima dali mu se mogu dati kukci iz prirode i koji jer na selu na proljece ima jako puno malih skakavaca,,,,
Big hy from Zadar!!!!!!!

Offline papaya

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
Sve o kameleonima
« Odgovori #13 u: Prosinac 29, 2006, 13:48:00 poslijepodne »
ako mu sam naberes hranu to mu je najbolja hrana koju mu mores dati. samo budi preprican da se tamo nije skropilo sa nekima insekticidima
 

Offline exotic_m

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
Sve o kameleonima
« Odgovori #14 u: Prosinac 29, 2006, 13:49:00 poslijepodne »
bog papaya, malom sam sve nabavio, osmi uv lampe, koju cu nabaviti u ponedijeljak, temperatura mu je normalna, jos mu mislim skakavce nabaviti, tj naruciti u pet shopu, cujemo se....
Big hy from Zadar!!!!!!!

Offline papaya

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
Sve o kameleonima
« Odgovori #15 u: Prosinac 29, 2006, 14:07:00 poslijepodne »
ja temperatura je normalna...sto to znaci

oko 25 stupnjeva bili bi fino da ima

 

Offline exotic_m

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
Sve o kameleonima
« Odgovori #16 u: Prosinac 29, 2006, 14:12:00 poslijepodne »
27 stupnjeva
Big hy from Zadar!!!!!!!

Offline papaya

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
Sve o kameleonima
« Odgovori #17 u: Prosinac 29, 2006, 14:21:00 poslijepodne »
jos bolje
 

Offline icek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1373
    • http://free-zg.htnet.hr/gusteri/
Sve o kameleonima
« Odgovori #18 u: Prosinac 29, 2006, 14:48:00 poslijepodne »

Hesus

upravo o tome govorim...
...zašto???

smiren sam i razuman ali....

ne razumijem imaš' doma kameleona na "NORMALNOJ" temperaturi' sad...
sad sam i ja dobio temperaturu "normalnu"...

pa daj malo ozbiljnosti ....imaš' doma full stresnu životinju koja zahtjeva prije svega čitanje i razumjevanje problematike...
iduci mjesec stavljam članak' o kameleonima do onda koristi
http://free-zg.htnet.hr/gusteri/vrste/kameleon.htm

neka od kompleksnost shvaćanja temperature ....daj malo poradi na tome'

gle nitko se nije s tim znanjem rodio svi smo to negdje pročitali ili čuli ali ovako se ne treba razgovarati'...

još' proučiti;
[url]http://www.akvarij.net/default.asp?id=63&ACT=5&conte nt=374&mnu=63[/url]

http://www.akvarij.net/default.asp?id=62&mnu=62

http://www.akvarij.net/default.asp?id=60&mnu=60

i kak' spava ???
hu' .... vidim da ništa nisi pročitao
i ako stvari pođu krivo' što ti vrijedi 700kn za "GMAZA"
...
ak' ovak' nastavim dobit ću čir na žalucu'

...
pa već mi je muka pisati ovakave stvari uvijek sam ja neki bad guy i ovjek sam pre strog prema novim hobistima'
ali kako da ti objasnim...

ne znam zašto, ali uvijek moram spuštati "zapaljenu" ekipu
ali to je s razlogom...
nabaviš' i da ti ugine, onda smo svi na gubitku' tebi se hobi ne
svidi
(jel' je kao' full osjetljivo) a mi ostanemo bez još' jednog
potencijalno dobrog hobista od kojeg bi mogli posuđivati hranu ili
"repro materjal" zato ti djelujem da sam tak' strog'...nadam se da
uviđaš' problematiku'. . . .
dakle
nemoj se žuriti nikud ti ništa neće pobjeći i za mene su najbolji
hobisti početnici koji doma imaju samo "prazan" uređen terarij . . . .

čak' i naši stari imaju poslovicu "prvo štalica a onda kravica"
ovo sve radiš' zbrda zdola'

ne znam kaj da velim ....
najgore je što niti nisam razočaran ovakve postove treba zakucati na prvu stranicu' da je svi koji se logiraju na forum vide....


ali opet ce netko doci s pitanjem;
 imam kameleona s čime da ga hranim ne jede govedinu'??

pa će mi doći stray-cat iz Nizozemske i pitati da kome prodajemo svoje životinjice... ???
[url]https://www.akvarij.net/forum/forum_posts.asp?TID=20276&P N=1[/url]
i kaj da joj odgovorim na takvo "legitimno" pitanje'??

i onda ja opet odgovaram i pišem članke' "BESPLATNO" (nitko ne čita) i koji je onda smisao i zašto se uopće trudim'...???

pa
dođe mi da poludim'... ali moderatori moraju biti smireni i imati razumijevanja za sve'..,..... .eto smiren sam uopće ne uključujem emocije...
i kak' da čovjek vidi neku svijetlu točku time čime se bavi' kad me tu si vrijeđaju.

pozdrav icek







Edited by: icek
Teraristika nije hobi niti zanimanje, to je dijagnoza.

Offline icek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1373
    • http://free-zg.htnet.hr/gusteri/
Sve o kameleonima
« Odgovori #19 u: Prosinac 29, 2006, 15:02:00 poslijepodne »
- sjetim se zadnjeg razgovora na temu kameleona,

sa prijateljima koji ih drže i načina na koji su me popljuvali da zašto pišem da su kameleoni jedni od najtežih' (najzahtjevnijih) vrsta guštera'....

evo zašto!

i koliko god meni ili njima izgledalo da se lagano drže,
za tebe su apsolutno najteži i najkompleksniji gušteri....

pozdrav icek

Teraristika nije hobi niti zanimanje, to je dijagnoza.

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Sve o kameleonima
« Odgovori #20 u: Prosinac 29, 2006, 15:03:00 poslijepodne »
 
Citat: babydoll2
 odraslog cammya min dimenzije 65x45x65cm (DXSXV)
 

 
Ove navedene dimenzije su skroz na skroz premale.

Evo možda još i danas navečer stavim opis kameleona C.calyptratus na svoj web pa vam stavim link.

Lijepi pozdrav.  
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline gumi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1196
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
  • Gmazoljubac
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=589874489
Sve o kameleonima
« Odgovori #21 u: Prosinac 29, 2006, 15:19:00 poslijepodne »


Evo ovako,nebi smio spavat u 13 sati popodne!Veličina terarija 65x45x65 je definitivno mala za odraslog kamija.Ja imam 60x50 90(dšv) pa ću ga najvjerovatnije povečat.Moraš stavit neonku podhitno i pazi da ima oznaku 5.0(postotak zračenja UVB zraka).Uz to ti predlažem još jednu neonku za povečanje inteziteta svjetla,zatim reflektoricu za grijanje i ja još imam običnu žarulju od 65w.Što se hrane tiće,najbolje ti je uzgajat žohare,cvrčke i fobse.Brašnare izbjegaji,pogotovo dok je mali.


E a nisi napisa koliko je star kameleon i jel muško ili žensko?


Za piće ga probaj naviknit da pije iz pojilice za glodavce.Dok je mali 2-3 puta dnevno mu sa pojilicom kapaj par cemtimetara ispred usta.To radi desetak dan i nakon toga mu stavi pojilicu u terarij i riješija si problem prskanja.


Ajde može i koja slika!!!


E i napiši odakle si pa se možda možeš nać sa nekim ko ima kameleona pa da popričaš s nekim u 4 oka.


Pozdrav!
Grmi Facebook
SPLIT/SPINUT
Animal respect

Offline exotic_m

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
Sve o kameleonima
« Odgovori #22 u: Prosinac 29, 2006, 16:42:00 poslijepodne »
icek st bi htio da ti kazem, ja priznajem da sam nepromisljen, ali je sebe nemogu promijeniti, nezelim glumiti da me ekipa na akvarij netu zavoli, ja samo trazim ozbiljne savijete, priznajem da dan prije nego li je kameleon dosao nisam ni pripremio ni terarij, ali sam zato sijelu noc bio budan sredujuci ga, i nisam ni isao spavati do jutra kada je dosao od uzbudenja, i priznajem da nikada nisam kameleona drzao u ruci, i svejedno ga kupio, i priznajem da nisam pozalio, jer nakon svega sto sam cuo kakvih problema ljudi imaju s njima, bio sam sretan sto moj kemeleon nakon nakvog stresnog putovanja je htio jesti, i priznajem da nisam znao koja je temperatura dovoljna, a to sam doznao tek kad sam donio gustera, i slucajno sam pogodio, ali ja nezelim da vi svi u meni vidite nekoga tko zanemaruje svoje ljubimce, ja kada sam kupio iguanu znao sam da je biljojed, i kupio neke osnovne stvarcice, i svejedno sam uspio, ali nezelim pricati o tome, ja vama nemogu dokazati koliko su meni grage te zivotinje, zavrsio sam za veterinarskog tehnicara jer sam ih oduvijek volio, ali ja tebe razumijem ti imas mnogo vise iskustva, i znas u cemu ljudi grijese, i ja ti iskreno zahvaljujem na savijetu, ali se vise nemogu dokazati boljim nego sto jesam, tko zna za mene kazu to je onaj sto je od sobe napravija djunglu, i to je istina, soba je puna exoticnih bilja i zivotinja, jer to je dio mene, je neidem na putovanja dulja od 2 dana jer nemogu zamisliti to vrijeme provedeno bez moje iguane, ali da se ja netrudim, htio bi i dati par primijedbi, ljudi su me optuzivali za neke stvari koje ja nisam rekao, tj iz konteksta su izmisljali recenice, optuzili su me da nisam pripremio hranu, i to nije istina, pitajte papaya-u cim me je nazvala pitao sam ju dali mi moze poslati hrae malo jer moja stize za 6 dana, ali s obzirom da ja to nisam naveo ljudi su me odma optuzili, da ju ja nisam mislio nabaviti nego pustiti kameleona da izgladnjuje, itakoder su me optuzili da nisam spremio terarij, sto takoder nije istina, ja sam ga imao spremnog samo ne uredenog, o tome sam raspravio, a sto se tice mojih pitanja, na koja sam dobio odgovore u kojima se ne naleze oogovori o temi u pitanju, nego samo primjedbe, ja sam ih postavljao jer sam se nadao da se mi biti bolje cuti neke stvari od ljudi koji imaju iskustva, nego bezveze prckati po internetu, ali sam se i tu prevario, no ja sve smireno pisem iako me je mnogo stvari povrijedilo i razbijesnilo, i mogao bi i ja dobiti cir na zeludcu, ali neci ni o tome, i kao sto isek kaze, da se nebi puno raspiso, najbolje bi bilo da stanem, pozdrav svima koji me razumu a vama ostalima, isto pozdrav, i sretno s nalazenjem zrtava za............
Big hy from Zadar!!!!!!!

Offline geminivg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
Sve o kameleonima
« Odgovori #23 u: Prosinac 29, 2006, 16:48:00 poslijepodne »
 
Citat: exotic_m
 pozdrav svima, evo dosao mi je kameleon, vec me je prvi dan fascinirao, nije bio u shoku od transporta, cak je i jeo, trenutni spava, i tako, uzeo sam mu zohare i brasnjare, probati cu mi i skakavce nabaviti, i imam jedno piranje, s obzirom da ja imam kucu na selu, koja je izolirana od cesta i tvornica itd..... pa me zanima dali mu se mogu dati kukci iz prirode i koji jer na selu na proljece ima jako puno malih skakavaca,,,,
spava

ja mislim da moji nikad nisu spavali u to vrijeme ( 13 i nesto kad je poruka poslana).... jel kamiji upće spavaju preko dana ili samo moji rade krugove po terariju po cjele dane....
geminivg

Offline exotic_m

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
Sve o kameleonima
« Odgovori #24 u: Prosinac 29, 2006, 16:52:00 poslijepodne »
Nije spavao nego samo mirno stajao na grani,.... tako je izgledalo....
Big hy from Zadar!!!!!!!