Ožujak 28, 2024, 23:03:27 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: C. Calyptratus - Feanor  (Posjeta: 15926 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #50 u: Kolovoz 10, 2006, 21:57:00 poslijepodne »
jos uvijek nema promjene, ne jede, kutiji sa pjeskom se ne priblizava i za sada nema namjeru kopati...sad sam vec ful zabrinut, koliko moze izdrzat da ne jede?, ne kuzim, uvjeti su odlicni, do sad je bilo sve mrak, jela je, rasla,sve pet, i odjednom sranje... ne znam sta da radim....
 

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #51 u: Kolovoz 10, 2006, 22:03:00 poslijepodne »
Jer vrši nuždu?
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #52 u: Kolovoz 11, 2006, 11:12:00 prijepodne »
ne, kak ce kada nista ne jede, vidio sam da jede lisce samo, nudio sam joj i leptire, skakavce, 3 vrste zohara, muhe, apsolutno sve jel sam brijao da strajka gladu jel je hranim samo cinereama i fobasima i opet nece...sad vec osam dana nista nije jela, neznam vise sta da radim       ...jedino kaj je neobicno puno aktivna, stalno stura okolo...i skuzio sam da cim ostavim malo otvorena vrata od terarija ona pokusa izac...imam osjecaj nekako da je ona guster koji se nikako ne moze prilagodit na zivot u zarobljenistvu i na ljude, jako je podlozna stresu, ne trpi nasu prisutnost uopce...  
 

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #53 u: Kolovoz 11, 2006, 11:30:00 prijepodne »
Opusti se i pusti da vrijeme čini svoje. Zasad svi simptomi koje si opisao upućuju na lažnu trudnoću. Na žalost, ti sad ne možeš učiniti ništa više od onoga što već činiš...

Offline gumi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1196
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
  • Gmazoljubac
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=589874489
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #54 u: Kolovoz 11, 2006, 11:42:00 prijepodne »
Drži se stari,strpljenje je vrlina!!!!
Grmi Facebook
SPLIT/SPINUT
Animal respect

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #55 u: Kolovoz 11, 2006, 14:11:00 poslijepodne »
Možda nije lažna trudnoća, možda je zaštopana.... znaš to me jako podsjeća kada je matijina zmija bila zaštopana! Nije jela, a čep pred nečisnicom se povečavao... ne znam... koliko dugo ne jede?... ako je to dosta duži period ja bi je dao poslikati.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline icek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1373
    • http://free-zg.htnet.hr/gusteri/
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #56 u: Kolovoz 11, 2006, 14:36:00 poslijepodne »


a kad poslikaš' onda te slikemožeš' spremiti jel' kod nas mislim da nitko nije dovoljno lud sa opremom i znanjem koje nema ta crijeva "otpetljavat" rađe reci koju podlogu imaš' na dnu ???

a i kod završnog dijela trudnoće obično se dešava da ženka ne jede'.
ako misliš' da ima jaja ((mislim da to ne možeš' pogrješiti))

ovo što si napisao da je jela listove scindapsusa mi je dosta indikativno da bi se stvarno moglo raditi o nekoj vrsti zatvora.

pokušaj pogledati sam' završetak' crijeva kod korjena repa, jednom mi je promaklo ali Phelsuma M Grandis mi je uginula pretpostavljam od zatvora, komad crijeva s nekim stranim predmetom je visio na kraju....probavnog trakta, tako da možda bi mogao razmisliti o nekim laksativima, ne znam ...

reci koju podlogu imaš'???


pozdrav icek
Teraristika nije hobi niti zanimanje, to je dijagnoza.

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #57 u: Kolovoz 11, 2006, 21:22:00 poslijepodne »
tepison naravno, nema apsolutno nista u terariju sta je slucajno mogla pojesti, zemlja u tegli je prekrivena vecim kamenjem...nema nikakvih komadica
 

Offline papaya

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #58 u: Kolovoz 12, 2006, 21:00:00 poslijepodne »

bok
sada smo sve prečitali i vidjeli problem.
najverovatneje je zenka breja (trudna),  zadnji tedan prije izleže jaja ponavadi ništa ne jede i neumorno traži prostor kdje če moči izlešti jaja. v večini primerov ne ideju same od sebe u posodo koju nastaviš u terarij.
ako je hitno ne stavite u jedno posodu sa vlaznim peskom ili vlazno zemljo bo umrla. v posodi mora biti 20 cm duboka zemlja ili pesek, treba biti vlažna ali ne mokra, tako da tunel kojeg iskopa ne padne na nju. posoda mora biti takva da zenka ne ide van. na početku bo silila van ali ce se navaditi i bit če hvaležna da moze izleči jaja.
 

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #59 u: Kolovoz 13, 2006, 00:15:00 prijepodne »
stavim je u posudu i zatvorim u nutra ili posuda mora imati dovoljno velike strane da nemoze van ?
ako je ujutro stavim kad je vadim i vracam u terarij?
uf, kako cu je samo ulovit kad mi vrlo vjesto bjezi i skriva se
 

Offline papaya

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #60 u: Kolovoz 13, 2006, 00:25:00 prijepodne »
za posudo je svejedno samo da ne moze sama van.
iz posude je izvadis kad izlegne jaja i jih zakopa.
kad je stavis u posodu moras jo tamo pustiti dok ne izleze jaja


 

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #61 u: Kolovoz 13, 2006, 01:45:00 prijepodne »
pa kolko to moze trajati, znaci ako ne izleze jaja 3 dana ja je ne vadim iz posude?
 

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #62 u: Kolovoz 13, 2006, 08:59:00 prijepodne »
posuda je velika, u njoj je dvadeset centimetara pijeska poklopac je izrezan i na njega je zaljepljena prozracna mrezica, dal da iznad jednog kuta stavim reflektorku da se moze ugrijat ?, posto je bila fest hladna kad sam je vadio a i pjesak je hladan ?
molim te boze samo da nije prekasno!

Edited by: LeeMoon
 

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #63 u: Kolovoz 13, 2006, 11:28:00 prijepodne »


Rekao si da da imaš u terariju posudu s pijeskom. To je idealna kombinacija jer na taj način lišavaš ženku stresa prebacivanja u novi okoliš u stanju koje je za nju ionako stresno. Da li je moguće da ovu kutiju sa slike nekako ubaciš u ženkin terarij? Naravno, grane složi tako da ženka ima lak pristup kutiji s pijeskom. Pomaže, također, da preko jednog dijela pijeska (cca 1/2 površine) staviš plosnati kamen ispod kojeg ženka može kopati. Ukoliko ne možeš ubaciti ovu posudu zbog njenih dimenzija, svakako iznad jednog dijela kutije pozicioniraj reflektor od 40W kako bi se ženka mogla termoregulirati.


Nažalost, činjenica je da "lažne" trudnoće kod kameleona (dakle ženka je gravidna bez da seikad parila) često završe loše bez obzira na uvjete koje ti možeš osigurati. Neoplođena jaja često se zaglave u jajovodima (opstrukcija ovarija) što uglavnom dovodi do smrti ženke.Edited by: Nino G

Offline papaya

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #64 u: Kolovoz 13, 2006, 12:20:00 poslijepodne »
mislim, da je posuda ok. Reflektor je potreban, postavi ga tako, da svijeti samo na jedno stranu posode.
za kamen mislim, da nije dobro riješenje.
u posodi je dokler ne izleže, makar tri dana.

sa ovima uvjetima se je rešilo život nekoliko ženkama.

 

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #65 u: Kolovoz 13, 2006, 14:26:00 poslijepodne »
nino imao sam posudu u terariju, istina bog puno manju, bila je dobro pozicionirana sa granama i to ali zenka joj se nije ni priblizavala...nisam vise mogao cekati, morali smo nesto napraviti, ovako sam ipak siguran da ce kopati ako misli kopati...slazem se da je ova situacija puno stresnija, mada mislim da im je prirodno ugraden neki nagon za trazenjem mjesta za poljeganje jaja, bas me zanima koji je postotak lose zavrsenih slucajeva u prirodi, nemogu vjerovat koje sam ja srece...

samo me jos zanima da li ce zenki biti potrebna voda u ovom vremenu provedenom u toj kutiji ?
i navecer joj naravno normalno gasim svijetlo?

Edited by: LeeMoon
 

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #66 u: Kolovoz 13, 2006, 17:06:00 poslijepodne »


Poprskaj joj unutarnje stijenke kutije jednom dnevno tako da može lizati kapljice ako je žedna. Po noći normalno gasi svjetlo u istom ritmu kako si to radio i u terariju.


Što se tiče sličnih slučajeva u prirodi, mislim da su male šanse da se uopće i dogode jer ženku, čim dosegne spolnu zrelost s nekih 6-7 mjeseci, obično oplodi bar jedan od "lokalnih" mužjaka - obično dominantni mužjak koji vlada prostorom u kojem se ženka zatekla.

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #67 u: Kolovoz 13, 2006, 21:10:00 poslijepodne »
danas nije bilo nikakvih pokusaja kopanja...

hvala vam ljudi na pomoci...
 

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #68 u: Kolovoz 14, 2006, 17:29:00 poslijepodne »
jeeeeee, dobre vijesti !
arwen kopa rupu, samo ne znam jel ona to dobro radi, kopa u samom cosku kutije, uz samu stijenku, ne znam bas da ce ona tu tunel napravit !?
 

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #69 u: Kolovoz 14, 2006, 17:40:00 poslijepodne »


Nemaš brige, ako je pijesak dovoljno konzistentan (tj, optimalno vlažan i nabijen) kada dođe do dna vjerojatno će skrenuti i napraviti tunel u smjeru druge strane kutije. Zato sam predložio plosnati kamen (to ja prakticiram) jer se ženka onda obično potkopa pod njega i formira gnijezdo uz puno manji utrošak energije nego ovako. Al, glavno da ona kopa!


Keep us informed!

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #70 u: Kolovoz 15, 2006, 14:51:00 poslijepodne »
evo ovakva je situacija, sta je kopala kopala je...sad joj je jedina preokupacija kako izaci iz kutije, dal je moguce da je jucer polozila jaja u tu rupu koju je iskopala u tom roku od 8,od kad se upali svijetlo pa do 5 dok ja nisam dosao sa posla? danas sam i vidio malo "govance", oprostite na izrazu, tako da je opcija nekog zatvora otpala, pijesak se vec lagano susi...sta mi je dalje raditi?
 

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #71 u: Kolovoz 15, 2006, 15:01:00 poslijepodne »
sada sam je malo bolje pogledao, jos uvijek je debeljuskasta za gustera koji nije jeo 10 dana
 

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #72 u: Kolovoz 15, 2006, 15:27:00 poslijepodne »
Moguće je da je položila jaja, otkopaj pa vidi, ako nije probaj je nahraniti, navlažiti pjesak i ponovo u kutiju.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #73 u: Kolovoz 15, 2006, 17:43:00 poslijepodne »
Probaj je vratiti u njen terarij i ponudi joj nešto za jelo. Za to vrijeme pretraži pijesak (mada ne vjerujem da je išta snijela ako je debeljuškasta), ponovno ga navlaži i nabij. Možda će ti trebati ponovo. U svakom slučaju nije dobro da je držiš u kutiji dulje od dan-dva. Edited by: Nino G

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
C. Calyptratus - Feanor
« Odgovori #74 u: Kolovoz 15, 2006, 17:49:00 poslijepodne »
ok, samo mi je bed stresa kod prenasanja, ful je agresivna, kad priblizim ruku puse i hoce grist...