Travanj 23, 2024, 08:22:34 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: pipovača poslije kiše  (Posjeta: 644 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lhun

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Lokacija: Dubrovnik
pipovača poslije kiše
« u: Prosinac 05, 2010, 22:00:08 poslijepodne »
ako ima nekog iz Dubrovnika nek mi kaže kako se snalazi, naime poslije jakih kiša kod nas voda postaje sumnjive kvalitete pa je ne preporučuju piti..stvar se uvijek popravi kada kiša stane..no ovih dana kod nas baš i neprestaje. Sad nije više mutna, a ja bih trebala napraviti zamjenu vode..više zbog usisavanja podloge, pa što mi preporučujete..da kupim vodu ili da idem na pipovaču tretiranu sa aq.safeom?

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: pipovača poslije kiše
« Odgovori #1 u: Prosinac 05, 2010, 22:31:07 poslijepodne »
Skupi kišnicu ili stavi prokuhani odstajalu vodu. Voda je vjerojatno zagađena bakterijama, a mislim da tu aquasafe ne pomaže.

Offline todor.dbk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 209
  • Lokacija: dubrovnik
  • There she is ...
Odg: pipovača poslije kiše
« Odgovori #2 u: Prosinac 06, 2010, 18:48:43 poslijepodne »
evo mene iz dubrovnika  ;)
ja obicno nariktavam zamjenu dijela vode kad nema kise 5-6-7 dana, kad ono lijepo zaburi,  znas ... a moj bi ti savjet bio da jednostavno ne mijenjas vodu, dok je takva situacija s vodovodnom vodom .. znam neke ljude koji ne mjenjaju vodu nikad  :roll:, i sve okej - ja ne spadam u takve, ipak mjenjam svako mjesec-dva petinu vode (pola kisnica/pola spina)
ako ti je bas presa nije losa ideja ni kupit vodu, zasto ne .. sto se tice nase zamucene vode, ne brinem se ja za bakterije, klor to sve lijepo pobije, koliko zbog teskih metala i svakakvih drugih kemikalija (pa i lijekova, antibiotka na pr) koje u biti nitko u dubrovniku i ne trazi prilikom analize vode; a znas di nam je grabovica  :rolleyes:

eto, najlakse je u biti sacekat jos koji dan  ;) pozz

Offline Lhun

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Lokacija: Dubrovnik
Odg: pipovača poslije kiše
« Odgovori #3 u: Prosinac 06, 2010, 20:42:07 poslijepodne »
hvala Todor..
 ova kiša izgleda ne misli stati.. :(.a kupovna i nije tako jeftina..najbolje se izgleda strpiti