Ožujak 28, 2024, 21:57:23 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Co2 Atomizer  (Posjeta: 1159 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gvjeko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 92
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Sisak
Co2 Atomizer
« u: Ožujak 13, 2017, 19:19:53 poslijepodne »
Koristim Co2 Atomizer Jbl proflora i zanima me njegovo spajanje na inflow,naime pokusao sam ga spojiti na ulaz u kanister filter da vidim kako ce to sljakati i moram priznati da sam bio zadovoljan jer za razliku od spajanja na izlazu filtera daleko manje,skoro nevidljivi su mjehurici sto izlaze jer ih naravno filter sve razbije,tu i tamo malko filter zamumlja zbog nakupljenog co2....Ono sto mene najvise zanima je da li je to za filter negativno u smislu poremecaja bioloske filtracije ili ne?

Offline gvjeko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 92
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Sisak
Odg: Co2 Atomizer
« Odgovori #1 u: Ožujak 13, 2017, 19:23:36 poslijepodne »
I jos da napomenem da mi je trebalo manje co2 na inflow-u,na dc-u mi je trebalo 2-3 mjehurica a na outflow-u 3-4/sec..

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Co2 Atomizer
« Odgovori #2 u: Ožujak 14, 2017, 09:42:02 prijepodne »
pa gle, ne bi ga trebal spajati na ulaz jer ti se moze dogoditi da ti filter ne izbaci CO2 i da ti ta kolicina postane sve veca i na kraju ti se stvori zracni dzep, rotor vrti i prazno i voda ne ide vise.

Offline gvjeko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 92
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Sisak
Odg: Co2 Atomizer
« Odgovori #3 u: Ožujak 14, 2017, 20:36:07 poslijepodne »
Na ulaz od filtera mi je bio spojen 4 dana i nikakvih problema sa filterom nisam imao...cisto me zanima to opce prihvaceno pravilo,spoji na izlaz i bez daljnjih mudrovanja...a ja trosio manje co2 i nije me zamaralo "perlanje vode" na izlazu..

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Co2 Atomizer
« Odgovori #4 u: Ožujak 15, 2017, 09:27:35 prijepodne »
pa 4 dana i nije neki period. Ne kazem da ce ti se to dogoditi. Ali moze. I kaj ako nisi doma?

Offline damirOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Osijek
    • 240Biljni
Odg: Co2 Atomizer
« Odgovori #5 u: Ožujak 15, 2017, 10:06:31 prijepodne »
negdje sam čitao da ne bi valjalo zbog bakterija u filteru, tamo bi se možda nakupilo punu CO2 pa bi bakterije  :down:

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Co2 Atomizer
« Odgovori #6 u: Ožujak 15, 2017, 11:21:08 prijepodne »
Moze nepovoljno utjecat na bakterije, mogu se stvarat 'depovi' u komorama,  moguce i da pumpa ostane na suhom kako je kingo napisao. Vjerojatno i visok co2 nije najblazi za djelove pumpe, gumice, itd.. A i ako bude radilo to neznaci da je pravilan nacin koristenja, isto kao sto necu stavit ventil regulacije na ulaz ili kablove struje na pod gdje voda moze doci, itd...