Ožujak 29, 2024, 01:37:15 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: JBL aquadur malawi/tanjganjika  (Posjeta: 1850 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 206turbo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 773
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Pula,Istra
  • Hrvatska udruga ciklidofila
JBL aquadur malawi/tanjganjika
« u: Prosinac 11, 2008, 18:46:01 poslijepodne »
 dali je tko koristio navedeni proizvod, evo ja sam ga jucer narucio!!!
 navodno je to odlicna mjesavina soli tipicna za malawi i tanjganjika ciklide, pa me zanima iskustva iz prve ruke ako ih ima???
nas četvorica, pojeli smo 2 cijela janjeta i popili 50 litara gemišteka, i mi da krenemo susjed, kad oni iz kafane za nama........

Offline 206turbo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 773
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Pula,Istra
  • Hrvatska udruga ciklidofila
Odg: JBL aquadur malawi/tanjganjika
« Odgovori #1 u: Prosinac 12, 2008, 20:35:00 poslijepodne »
zar nitko??? ciklidasi???
nas četvorica, pojeli smo 2 cijela janjeta i popili 50 litara gemišteka, i mi da krenemo susjed, kad oni iz kafane za nama........

Offline TiTech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1178
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pula
  • North & Central America
    • Akvarij.NET
Odg: JBL aquadur malawi/tanjganjika
« Odgovori #2 u: Prosinac 13, 2008, 02:50:53 prijepodne »
Ja ih nisam nikad koristio, mislim da je nasa voda vec dovoljno tvrda, ali svakako im nebi trebalo skoditi. Mislim da Mastino upotrebljava slican proizvod od Seachem-a pa ga probaj priupitati.

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: JBL aquadur malawi/tanjganjika
« Odgovori #3 u: Prosinac 13, 2008, 09:48:13 prijepodne »
moje misljenje vec zna, culi se mi vec oko toga, ali posto koristim od Seachem-a Cichlid Lake Salt (kao sta je napisao TiTech) nisam mi znao reci nista konkretno o JBL-ovom proizvodu.

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Odg: JBL aquadur malawi/tanjganjika
« Odgovori #4 u: Prosinac 13, 2008, 09:59:52 prijepodne »
Pa sa tim preparatima,priča je jako jednostavna.U biti naša voda iz vodovoda po mnogim parametrima jeste slična oni u jezerima tanganyika i malawi.Medjutim, da bih se te vrednosti po pitanju mikro i makro elemanta još više približavale prirodnim vrednostima, na tržištu se nude pripravki, koji služe baš toj funkciji, dakle da se poboljša sustav naše vode po pitanju minerala i ostalih kemijskih elemanata.Naravno,da su proizvodi jedne i druge tvrtke identički i tu neke filozofije nema. Mada ja sam to u svoja doba koristio i ustanovio, da je naša voda iz pipe u biti itekako dovoljna i kvalitetna , tako da su bili rezultati po pitanju živnosticiklida i mreščenja tih identički.Naravno, da sad ne mogu to moje viđenje generalizirati sa šira područja, no neke analize vode to mogu prikazati.Primarno pa su ti proizvodi, pre svega Saechem, bili napravljeni za tržište SAD , gdje je voda sasvim drukčija od naše.

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Odg: JBL aquadur malawi/tanjganjika
« Odgovori #5 u: Prosinac 13, 2008, 10:31:51 prijepodne »
dobro je bojko napisao, upotreba tih preparata nece skoditi ali nasa voda je dovoljno dobra za tanganyka ciklida da ce se oni u njoj bez problema mrijestiti i kvalitetno zivjeti.
Znaci po meni bacanje para... ;)
Split / Hrvatska

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: JBL aquadur malawi/tanjganjika
« Odgovori #6 u: Prosinac 13, 2008, 11:11:04 prijepodne »
Znaci po meni bacanje para... ;)
Seachem Cichlid Lake Salt 700gr = 16€ = 115kn, dodajem 30gr/200L/tjedno = 5kn/tjedno

a i sam znas da si i vise para "bacao" na bezvezarije koje si mislio da ce ti trebati pa na kraju ti nisu trebale (naravno govorim i iz vlastitog iskustva  :-[ ) ;)

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Odg: JBL aquadur malawi/tanjganjika
« Odgovori #7 u: Prosinac 13, 2008, 15:48:19 poslijepodne »

a i sam znas da si i vise para "bacao" na bezvezarije koje si mislio da ce ti trebati pa na kraju ti nisu trebale (naravno govorim i iz vlastitog iskustva  :-[ ) ;)

znam, zato i kazem. ;)
Split / Hrvatska

Offline 206turbo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 773
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Pula,Istra
  • Hrvatska udruga ciklidofila
Odg: JBL aquadur malawi/tanjganjika
« Odgovori #8 u: Prosinac 13, 2008, 17:02:17 poslijepodne »
sve u svemu skoditi nemoze, tako da nije bacanje para, a kao sto bojko kaze nadoknaduje eventualni manjak micro i macro elemenata!!!zahvaljujem na odgovorima :D
nas četvorica, pojeli smo 2 cijela janjeta i popili 50 litara gemišteka, i mi da krenemo susjed, kad oni iz kafane za nama........

Offline 206turbo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 773
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Pula,Istra
  • Hrvatska udruga ciklidofila
Odg: JBL aquadur malawi/tanjganjika
« Odgovori #9 u: Prosinac 25, 2008, 16:56:12 poslijepodne »
evo proizvod je stigao, jedino me malo malo zbunilo da je pakiranje od 250gr tek za 500 lit akvarij!!!  cini mi da nacin doziranja nije bas opisan kako bi trebalo tj pise : 2 nivoa od 5 grama na 30 lit!!! uglavnom dodje oko 60,00 kn pa mi nije zao love!!!!
nas četvorica, pojeli smo 2 cijela janjeta i popili 50 litara gemišteka, i mi da krenemo susjed, kad oni iz kafane za nama........