Travanj 26, 2024, 16:04:05 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: molim pomoc oko terarija i opreme za mlijecnu zmiju  (Posjeta: 1892 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Samantha93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Rijeka
molim pomoc oko terarija i opreme za mlijecnu zmiju
« u: Rujan 28, 2014, 21:21:46 poslijepodne »
pozdrav svima  :)
nova sam u teraristici pa bas nista neznam  :D
zmije obozavam jos od kad znam za sebe. sa 10 godina sam ulovila prvu zmiju i to poskoka (vise srece nego pameti) , od onda sam svaku zmiju koju sam vidjela morala ulovit. nazalost do sada nisam mogla imati zmiju posto mi roditelji nikad nisu dali, uvjek su mi govorili da me zmija nece ugrist ako je ne izazivam i da su one super ali ne u njihovoj kuci  :D
sad vec 2 godine zivim sa deckom pa je doslo vrijeme i za zmijicu  :)
jako mi je svida mlijecna zmija pa bi nju uzela

e sad imam jedan stalak velicine 70x40 pa bi voljela napravit terarij 70x40x60v . koliko sam citala sam vidjela da je za 1 zmiju dovoljan 60x40x60 , pa mislim da bi moj bio ok?
nazalost zbog akvarija ovo je sve sto imam od mjesta, taj jedan slobodan stalak  :D
oprema je nesto sto me jako zbunjuje, i neznam dali sam skuzila ali koliko sam shvatila za grijanje moze se stavit podni grijac ili spot lampa?
cini mi se jednostavnija ta spot lampa.

znaci ovako stavim tu spot lampu i vise mi nista netreba? koliko sam shvatila na najtoplijem djelu mora biti 28-32 a na najhladnijem  22-24? i jos koliko sam citala da bi bilo dobro da je u spilji 28-32 da zmija moze probavljat u njoj? kako to postizem sa tom spot lampom? ili mi treba i podni grijac?
dali ta spot lampa mora gorit cijelo vrijeme ili se gasi?
koliko sam shvatila to je to od opreme a za rasvjetu se moze stavit obicna cijev ili stedna zarulja?

to je to zasad
hvala  :)

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: molim pomoc oko terarija i opreme za mlijecnu zmiju
« Odgovori #1 u: Rujan 29, 2014, 01:10:17 prijepodne »
Pozdravi tebi  :)

E sad, za veličinu terarija moraš napisati na koju mliječnu točno misliš, ima vih više i raznih su veličina. Akvarij se može preurediti, ali bi trebalo kod staklara probušiti rupe za ventilaciju i na njiih staviti ili one plastične odzračnike ili neku mrežicu, da  se dobije dijagonalna ventilacija (na liijevom boku rupe pri dnu, na desnom rupe pri vrhu).

P sad, meni osobno je jednostavniji kabelski grijač - on se spoji u termostat i rješen problem. Za žarulju obavezno treba imati potenciometar kojim se regulirana njena jačina - npr. ovisno o ambijentalnoj temp. termostat će uvijek držati nemještenu temp. dok žarulju treba podešavati - dakle pratiti temp unutra.

Temp opet ovisi o vrsti pa o tome budem više kad napišeš na koju točno misliš.

Skrovišta bi trebala biti barem 2, jedan na  toplijoj i jedan na hladnijoj strani, tako da si ona sama odabere gdje joj više paše.

Spotica se gasi po noći jer životinja mora imati izmjenu dana i noći, 12h dnevna temp i upaljeno svjetlo, a po noći noćna i ugađeno svjetlo. Ima termostata za kabelski grijač na koji se može namjestiti dnevna i noćna temp i onda on sad regulira temp, a neonka se tad stavi na timer.

To je to, samo pitaj što te zanima i javi o kojoj točno mliječnoj pišeš pa ti odgovorim i na ostala pitanja  :)

Offline Samantha93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoc oko terarija i opreme za mlijecnu zmiju
« Odgovori #2 u: Rujan 29, 2014, 10:35:22 prijepodne »
hvala na odgovoru!  :)
iskreno neznam koju bi od mlijecnih zmija , nesto sam mislila kad uzmem opremu i terarij vidjt koje sve mogu nac pa kad je nadem za nju namjestit oprmu pa je uzet .. jer neznam bas ni koju cu nac  -?
terarij znam kako treba biti, to je jedino sto sam shvatila i novi cu radit.

Offline Samantha93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoc oko terarija i opreme za mlijecnu zmiju
« Odgovori #3 u: Rujan 29, 2014, 19:36:53 poslijepodne »
e da sto se tice tog kabelskog grijaca na stranici od pet centra sam vidjela da imaju- FLAMINGO comfort heat od 25wi50w. dali je taj grijac ok? i ako je koji mi treba i kako se on namjestava u terarij? stavim ga na jedan kraj trarija? nesto sam citala da se stavlja nekakva guma ili karton, da se zmija ne opece ili kao zastita ali nisam shvatila  -?

Offline Samantha93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoc oko terarija i opreme za mlijecnu zmiju
« Odgovori #4 u: Listopad 06, 2014, 16:01:48 poslijepodne »
novosti- necu radit novi terarij posto sam primjetila da imam savrsen ormaric u dnevnom  :D jos ima i staklo naprijed tako da nista nemoram ekstremno kupovat za njega ili doradivat samo zracnike stavit  :)
dimenzije su 90x40x110v
u ormaricu su 3 police koje cu maknut ili mozda probusit tako da se zmija moze penjat sa jedne police na drugu , makar mi se vise estetski mozda svida da nema polica nego samo velike grane od dna do vrha ali to cu jos razmislit (sta vi mislite?)
druga stvar nakon puno citanja su mi se vise pocele svidat kraljevske zmije, a decku kukuruzne.. posto je ovo ormar (drvo) nebi bas ni mogao podnjet vlagu koja treba mlijecnoj zmiji.
nekako je najvjerojatnije da bi uzeli kukuruznu posto decko nije ni htjeo zmiju pa da je barem to po njegovom  :D
sto mislite odimenzijam? ce biti to ok?
imam i neki grijac koji je decko napravio od one zice koja inace ide u grijace i plocica , ne kuzim se ja bas u to on je elektronicar  :D ima 35w i testirali smo ga i grije super samo jos treba termostat sto isto kaze da zna kako napravit pa ce vjerojatno i to napravit (treba malo vidjet cjene)
jedino neznam dali bi taj grijac bio dovoljan za toliki terarij, mislim za dno mi se cini sasvim dovoljan ali tu je i visina pa neznam  -?
slike ce kada dobijem fotic nazad (kod mame mi je)

savjeti su dobrodosli  :)
hvala



 
« Zadnja izmjena: Listopad 06, 2014, 16:06:58 poslijepodne od Samantha93 »