Travanj 20, 2024, 01:34:51 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: JEBAO wp- s kontrolom  (Posjeta: 8028 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sonny

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 580
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • "Life is too short to drink bad wines"
Odg: JEBAO wp- s kontrolom
« Odgovori #25 u: Ožujak 13, 2014, 19:07:13 poslijepodne »


Samo što mi je ova WP-40 ispala prejaka, trebao sam uzeti WP-25. Ako kome treba ova, dogovorimo se a ja uzmem manju.

Sonny na koju dužinu akvarija ti je ova pumpa prejaka?
Bok Ronny  8)

Akvarij je 120x60x55 i tu sve te dimenzije igraju ulogu zbog ukupnog volumena vode.
Al pumpa na punom intenzitetu razvaljuje, i zato ju držim na 1/3 snage.

Iako, ako nisi siguran, uvijek je bolje uzet jaču pa da imaš rezervu snage. Bar se ova da lako smanjit :up:

Offline Roni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 899
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
Odg: JEBAO wp- s kontrolom
« Odgovori #26 u: Ožujak 13, 2014, 22:40:22 poslijepodne »
Moj aq je identicnih dimenzija. Ma razmisljam o toj pumpi pa ne znam koji model da uzmem ako cu uzimat.
http://www.roni-reef.com (nema više, recesija je)

Offline Sonny

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 580
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • "Life is too short to drink bad wines"
Odg: JEBAO wp- s kontrolom
« Odgovori #27 u: Ožujak 14, 2014, 06:25:12 prijepodne »
Moj aq je identicnih dimenzija. Ma razmisljam o toj pumpi pa ne znam koji model da uzmem ako cu uzimat.
Ako ti ne smeta što je vizualno malo veća od WP25 onda uzmi ovu. Jer cijena je neznatno veća, a što se snage tiče lako ju smanjiš :up:

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: JEBAO wp- s kontrolom
« Odgovori #28 u: Travanj 10, 2014, 22:20:18 poslijepodne »
Danas upalio wp-60, pa da napisem nesto i o njoj ovdje, mozda nekome zatreba.

20000 litara na sat deklariranog = neupotrebljivo na 150cm dugackom i 60cm visokom akvariju, osim ako ne zelite trcati lijevo desno s kantom da hvatale "val" koji izljece iz akvarija.  :D  :D

Srecom, nova verzija kontrolera je s pumpom, pa je moguce u i w1 (klasicni valovi) modu smanjiti brzinu i to na 75% (15000 litara) i 50% (10000 litara), sto uz kontrolu trajanja impulsa omogucava ipak namjestiti lijepi "2cm val", koji fino ljulja ljevo-desno, bez preglasnog buckanja vode i prosipanja van akvarija.

W2, W3 i ELSE modovi su beskorisni na ovako "malom" akvariju, jer su zamisljeni da pumpa postebeno ubrzava-smanjuje-mijenja trajanje i intenzitet impulsa, sto mozda i je odlicno, na puno vecem akvariju, ovako, sav taj kaos u strujanju = kila pijeska se dize u vodu kod svage nagle promjene jacine impulsa. Dobro, akvarij je poprilicno prazan jos uvijek, mozda u punom i natrpanom akvariju ovo nebi bilo toliko izrazeno, vidjet cemo.

Dodatna fora je i svjetlosni senzor, za night mode, koji po noci pumpu smanjuje na najmanju brzinu-najduzi impuls. Zgodna fora prvih 10 sekundi, i za hvaljenje kako imas pametnu pumpu koja zna kad je dan a kad noc, ali nisam siguran kako to u praksi funkcionira. Senzor se smjesta na kontroler, znaci idealno za vecinu nas koji ce kontroler ionako drzati u ormaricu, gdje ionako po noci gori nekakvo svjetlo (refugium,ats, bilo sta), dakle, bas i nece funkcionirati. A nekako mi se kontroler ne ljepi na akvarij (da bi imao ideju kad rasvjeta gori a kad ne). A i sve da bi htio - proizvodjac kaze da to nije pametno, jer senzor je za "low light", nikako da se przi ispod 200,300,500w svjetla.... :D :D :D

Na 20000, poprilicno je bucna, mozda joj treba malo da se razradi (uhvati ljige po sebi), pa ce mozda biti tisa. Ostali modovi su drasticno tisi, na 50% se prakticki ne cuje, nema klikanja, nema vibracija i slicno.

Pametna ideja je i sto je pumpa na nosacu smjestena na gumene amortizere, tako da su vibracije na minimumu, ali primjeti se jak trzaj kad se pali-gasi, tako da bez toga vjerujem da bi bila jos i bucnija.

Sve u svemu, ako su i slabiji modeli imalo slicni, dobra pumpa, relativno dobre cijene u odnosu na ono sto nudi i kako radi, samo se nadam da ce biti i jednako dugovjecna i opravdati ulaganje.

Na netu se mogu pronaci modifikacije koje valjda vrijede za sve modele (ono sto je ranije pisano), a najpopularniji je valjda onaj gdje se uz pomoc obicnog dimmera za 10kn pumpa moze dodatno smanjivati-pojacavati (ovo pojacavati mi nije jasno, ali korisno je znati da se moze i dodatno smanjiti). Jedina mana koliko sam skuzio je sto se trebaju rezati kablovi (odeee garancija), sve ostalo djeluje jako uvjerljivo i kao korisna i brza modifikacija, uz malo muke do puno mogucnosti podesavanja.

Mozda je ovo vec netko isprobao?

Offline srda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Odg: JEBAO wp- s kontrolom
« Odgovori #29 u: Listopad 29, 2014, 16:30:14 poslijepodne »
Molio bih vas za savet akvarijum je 120x50x50 sta mislite da uzmem jebao rw-4 ili jebao wp-25.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: JEBAO wp- s kontrolom
« Odgovori #30 u: Listopad 29, 2014, 17:28:54 poslijepodne »
najjacu koju mozes, ionako je za malo para i na jednostavan nacin mozes smanjiti - prilagoditi, a bolje je imati jacu pumpu, nikad neznas kad ce zatrebati.

Offline srda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Odg: JEBAO wp- s kontrolom
« Odgovori #31 u: Listopad 29, 2014, 17:31:55 poslijepodne »
Onda mozda da uzmem rw-8 sta mislis izvini na gnjavazi i hvala na odgovoru.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: JEBAO wp- s kontrolom
« Odgovori #32 u: Listopad 29, 2014, 20:30:05 poslijepodne »
pa neznam za te nove.

ustvari, ja sam bio relativno nezadovoljan sa wp-60, u smislu da je prejaka za 150x50x60 tank, medjutim uz sitnu investiciju i novi kontroler, dobijes mogucnost stimanja pumpe da radi od prakticki 5000l/h do 20000 l/h u vrlo malim pomacima, tako da je mozes stvarno namjestiti kako god  ti pase na vrlo brz i jednostavan nacin.

A kad zatreba, uvijek je mozes koristiti i na daleko vecem tanku, uz koristenje tvornickih postavki kontrolera (i protoka).

S obzirom na dimenzije tanka, mislim da ti sama fizicka velicina pumpe ne igra neku pretjeranu ulogu, tako da bih ja kad vec dajem novce svakako isao na jaci model, u granicama razuma, naravno, da ne placas bezveze ono sto nikad neces koristiti.

Offline srda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Odg: JEBAO wp- s kontrolom
« Odgovori #33 u: Listopad 29, 2014, 21:35:28 poslijepodne »
Hvala ti jos jednom na odgovoru.