Ožujak 29, 2024, 11:24:26 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Adobe programi-PS i AE-pomoć  (Posjeta: 4937 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Adobe programi-PS i AE-pomoć
« u: Studeni 14, 2010, 11:58:57 prijepodne »
Dakle u ovom području sam stvarno zelen da zeleniji nemogu bit....jednostavno nevolim programe u kojima imas 10000 opcija i pol kaj meni zvuce dobro ne rade xD odnosno ja ne kuzim kak da prorade.....

Uglavnom da ne duljim puno, imamogromnu želju napravit jednu sliku za sajt (za igru jednu). Jako mi se svidja fire text i tak sam ja krenuo u izradu, otvorio si youtube tutorial i cak uspio napravit da to na nekaj slici ali sam zadovoljan mozda 10%...no dobro to nebi bilo tako crno da nisam slucajno naletio na filmek kak napravit preuberkul fire text i to da ti slova doslovce gore!!!

   ja bi sad htio da to ovak izgleda ali je ocigledno to puno puno prenapredno za mene....

"kupio" sam s torrenta :D od tog lika tu shemu za izradu....ja sam doslovce mislio to otvoris i izmjenis text i sve 5....no tu su poceli problemi, trebo sam skinut jos 10GB programa da bi te fajlove uopce mogo otvorit i pogledat kaj se tu nalazi...i uspio sam na kraju to pootvarat s Adobe After Effects CS5...u photoshopu nemrem ni otvorit xD
http://www.heroturko.org/plugins/after-effects-plugins/595735-revostock-text-on-real-fire-aftereffects-projects.html

Pa me zanima jer ima ko kakva iskustva s tim programom, dal je uopce moguce napravit tak nekaj plavushi kak sam ja? Jer postoji neka shema otpri fajl, izmjeni text i zgledalo bu ultra fancy?
Ja vec 5 dana isprobavam  i nisam doso do nikakvog pomaka, dapace jos sam vise izgubljen nego na pocetku a na webu nema nikakav tutorial koji bi mi korak po korak pokazo kak to napravit....imam jos 25 dana trial pa bi bio jako zahvalan ako neko ima ideju kak to napravit, ili ak nis drugo bar u photoshopu tak neku slikicu s pravim vatrom da napravim...kad daju samo 25 dana trial pa normalni ljudi ko ja nemogu nis skuzit....

eto dal bum vam sliku, moju prvu u PS napravljenu....trebalo mi je 10 sati da ju napravim i opet izgleda iznadprosjecno loše...opce neznam kak sam ovu zvjezdu an t napravil ali sad ju vise nemogu pobrisat...u tom mutavom PS ne postoji undo tipka...odnosno nece mi pobrisat ono kaj ja ocu...ocu napisat text ali on mi neda....za sve kaj delam moram neke layere ili kak se to vec zove kopirat i svastanesto....prije cu faks zavrsit nego napravit tu sliku da budem zadovoljan
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Lewis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Lewis Design
Odg: Adobe programi-PS i AE-pomoć
« Odgovori #1 u: Studeni 14, 2010, 13:17:12 poslijepodne »
Ehh, sad puno si ti toga napisao(la?).

Prvo i osnovno Photoshop i Aftereffectsi su dva programa za razlicitu namjenu tako da se trebas odluciti jel trebas video ili samo jednu staticnu sliku. Ako ti je dosta samo slika onda radi u Photoshopu.

Nauciti photoshop preko noci bas i neide tako da treba biti uporan i treba imat volje :). Ako ti treba samo ta jedna slika sad i vise nikad onda bolje plati nekom da ti to napravi i nemoj se zamarati (ako te grafika ne interesira previse :)). Sto se tice Photoshopa on ima nesto bolje od Undo-a (premda ima i undo). Ima kompletan History tako da se mozes vracati nazad bez problema. Otvori history panel i klikaj kolko zelis ici nazad.

Afteri su dosta tezi za savladat jer se u cijelu pricu uklapa i Timeline tj. animacija ali zato se mogu raditi video efekti na vecj razini.
LEWIS
http://www.lewis.tomsoft.hr
Skype - lewis3d , ICQ - 7128177

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Adobe programi-PS i AE-pomoć
« Odgovori #2 u: Studeni 14, 2010, 13:31:57 poslijepodne »
Hvala na odgovoru...

Definitivno moze stranica bez te slike ali meni bi bilo odlicno kad bi mogo stavit tak kul text s vatrom....odnosno ovak flash animaciju da stvarno bori bi bilo jos bolje....

ali buduci da je gotovo nemoguce da uspijem vec polako odustajem...

A ovo kaj sam skinuo za after effects nekuzim...dobis svako slovo posebno i dobis jos par tekstova ali kod njih nemozes apsolutno nista promjenit (odnosno ja sam uvjeren da nemozes) a doslovce sam dobio sve servirano na tacni i samo trebam malo znanja da to proradi....trebo bi privatnog trenera da skuzim poantu rada...


a kaj se tice interesiranja, o da itekak me interesira fotkanje i obrada fotkica i filmova, ali jednostavno fali mi strucnog znanja....na youbitou ima stvarno svasta ali neke stvari kaj njima rade meni ne zele...stvarno je preogroman program da bi sam mogo uspjet....eto taj tekst s tim alatima kaj sam ja skinuo (vjerujem da ih je 90% bespotrebno) bi neko napravio za 10 min...ja vec 5 dana proucavam i nisam se maknuo s pocetka  :D
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Lewis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Lewis Design
Odg: Adobe programi-PS i AE-pomoć
« Odgovori #3 u: Studeni 14, 2010, 13:38:22 poslijepodne »
Afteri imaju mogucnosti "nestinga" tj. ugradnjivanja jedne scen u drugu i tako beskonacno tako da vjerujem da se sve moze editirati ako znas kako ;). Ima dosta shortcuta koje treba znati da bi se mogao snalazit i otvarat neke opcije lagano.

Najbolji savjet ako zelis nauciti Aftere je da pratis besplatne tutorijale od Andy Kramera - http://www.videocopilot.net/ - tu imas objasnjeno sve step by step od pocetka a nerjetko imas i fileove za download tako da mozes uciti/vjezbati dok pratis tutorijal.
LEWIS
http://www.lewis.tomsoft.hr
Skype - lewis3d , ICQ - 7128177

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Adobe programi-PS i AE-pomoć
« Odgovori #4 u: Studeni 14, 2010, 13:58:49 poslijepodne »
Hvala na linku tutoriali su super ali to je mozda mrvicu napredno za mene....
Sad gledam i nema ni jedan koji se zove "kako zamjenit tekst a ostavit efekte u skinutoj shemi s interneta" :D meni bi trebalo nesto takvo....

trebam pregledat mozda ima nešto slicno
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Adobe programi-PS i AE-pomoć
« Odgovori #5 u: Studeni 14, 2010, 14:55:26 poslijepodne »
Ako ti treba samo staticna slika ima na netu dosta template-ova za PS za skinuti, od brusheva raznih u obliku tekstova sa svim i svacim, vatrom itd... ili kao sto je Lewis rekao, jednostavno zamolis nekoga tko zna da ti to napravi. Za pokretnu sliku treba malo vise svega i mislim da bi se trebao zadovoljiti sa staticnom ako nemas mnoooogo vremena ili para :D
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Adobe programi-PS i AE-pomoć
« Odgovori #6 u: Studeni 14, 2010, 14:59:44 poslijepodne »
zadovoljio bi se ja i sa staticnom  :D

ja sam gledo ali nema za photoshop ovak sa slovima u vatri kak je na filmeku, ima samo za ovak kak sam ja napravio a to mi ni bas to kaj bi ja htio....
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Lewis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Lewis Design
Odg: Adobe programi-PS i AE-pomoć
« Odgovori #7 u: Studeni 14, 2010, 16:16:10 poslijepodne »
Ti si samo "razvlacio" sa smudge i blur alatom, za full realisticno trebas i jedan pravi plamen (sliku doticnog) i malo cloniranja/stamp toola da bi dobio realistican efekt. ALI nijedan tutorijal nije bas 2 klika i gotovo kako bi ti htio jer to onda nije tutorijal nego "template" tako da upisi u search "Photoshop+fire+text+template" pa vidi mozda dobijes kakav upotrebljiv za tvoj slucaj:).

Ili nadjes slike slova (jedno po jedno) koja su vec "zapaljena" pa izrezes i slozis jedno po jedno da dobijes text koji ti pashe. Nesto kao sto sam ja napravio ovdje prije nekih 18-19 mjeseci kad se radio neki natjecaj za dizajn za majicu jednog 3D programa.
http://www.lewis.tomsoft.hr/temp/LW/Lewis_CORE_Black.jpg
LEWIS
http://www.lewis.tomsoft.hr
Skype - lewis3d , ICQ - 7128177

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Adobe programi-PS i AE-pomoć
« Odgovori #8 u: Studeni 14, 2010, 16:39:58 poslijepodne »
Ne znam, ne sviša mi se Photoshop... Slojevi su jako neprektični a i njihovo uređivanje.
Inače koristim Paint  :D a za konkretnije uređivanje Corel PaintShop Photo.

Offline Lewis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Lewis Design
Odg: Adobe programi-PS i AE-pomoć
« Odgovori #9 u: Studeni 14, 2010, 16:57:26 poslijepodne »
Ne znam, ne sviša mi se Photoshop... Slojevi su jako neprektični a i njihovo uređivanje.
Inače koristim Paint  :D a za konkretnije uređivanje Corel PaintShop Photo.

Uhh,ovo samo znaci da ne poznas rad u photoshopu jer layeri (slojevi) su JAKO, jako prakticni i ubrzavaju workflow. Pogotovo sto ih mozes grupirati,linkati, brzo aktiovirati, seliti iz dokumenta u dokument sa drag and drop..... Uglavnom layeri su veliki dio onog sto Photoshop chine najpopularnijim/najpoznatijim/najmocnijim 2D paint softwareom na trzistu (barem zadnjih 15ak godina).

Problem je sto ljudi misle da photoshop radi "sam". Ali ne cudim se tome jer koliko je u narodu to percipirano kao "....ma to u photoshopu sredis" nije ni cudo sto ljudi misle da je to par klikova i gotovo jer to radi "Pshop". Kad ljudi shvate da je to samo alat i da bez umjetnika/artista nema nista onda ce sve biti jasnije ;).
LEWIS
http://www.lewis.tomsoft.hr
Skype - lewis3d , ICQ - 7128177

Offline Fuji

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 345
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zg-dubrava gornja
Odg: Adobe programi-PS i AE-pomoć
« Odgovori #10 u: Studeni 24, 2010, 12:23:24 poslijepodne »
opce neznam kak sam ovu zvjezdu an t napravil ali sad ju vise nemogu pobrisat...u tom mutavom PS ne postoji undo tipka...odnosno nece mi pobrisat ono kaj ja ocu...ocu napisat text ali on mi neda....za sve kaj delam moram neke layere ili kak se to vec zove kopirat i svastanesto....prije cu faks zavrsit nego napravit tu sliku da budem zadovoljan

Ne postoji undo ali postoji "step backward" evo ja sam se malo igrao pa sam ti maknio zvjezdicu,sad ti nastavi dalje :)

Offline Lewis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Lewis Design
Odg: Adobe programi-PS i AE-pomoć
« Odgovori #11 u: Studeni 24, 2010, 12:46:58 poslijepodne »
Mislim da je "nightshift" rjesen ;). jedino ivborodsa nije reko ali vjerujem da nije mislio da se netko jos "muci" s time :).

Link:
http://www.lewis.tomsoft.hr/temp/LW/Lewis_Nightshift.jpg
LEWIS
http://www.lewis.tomsoft.hr
Skype - lewis3d , ICQ - 7128177

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Adobe programi-PS i AE-pomoć
« Odgovori #12 u: Studeni 24, 2010, 13:25:56 poslijepodne »
U ja sam zaboravio pohvalit kolegu koji mi je bez ikakve naknade napravio ono kaj sam trazio....

ali tu mojim problemima nije kraj nego sam samo odusto dak ne nabavim knjigu...

Dakle to stavljam na jedan forum koji ima predviđeno mjesto za sliku ali to ovisi o rezoluciji i ono najgore ima neku narančasto-smeđe-crnu podlogu pa kad stavim ovakvu sliku na određenim rezolucijama se vidi ta slika i onda sastrane onak šugavo ta pozadina.....

Razmisljo sam da jedina stvar kak bi to maknuo je da sejvam ta slova bez crne pozadine i da samo slova stavim tamo na pozadinu ali nemogu nikak...obriso sa ja kompletnu pozadinu ali kad sejvam automatski mi sejva s bjelom pozadinom...jer zna neko kak da sam ova vatrena slova sejvam bez te crne pozadine?
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Lewis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Lewis Design
Odg: Adobe programi-PS i AE-pomoć
« Odgovori #13 u: Studeni 24, 2010, 14:50:51 poslijepodne »
..jer zna neko kak da sam ova vatrena slova sejvam bez te crne pozadine?

JPG nemoez biti savean bez podloge, znaci uvijek ce automatski biti bijela/crna ako je ne odredis sam. Da bi to mogao onda bi trebao imati transaprent GIF jer PSD (koji isto moze biti bez podloge) nece raditi na WEBu.

To sve zajedno je vec druga problematika oko WEB dizajna ;).
LEWIS
http://www.lewis.tomsoft.hr
Skype - lewis3d , ICQ - 7128177

Offline Fuji

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 345
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zg-dubrava gornja
Odg: Adobe programi-PS i AE-pomoć
« Odgovori #14 u: Studeni 24, 2010, 17:57:44 poslijepodne »
E to nisam znao :rolleyes:

Offline KEKE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Centar
Odg: Adobe programi-PS i AE-pomoć
« Odgovori #15 u: Studeni 24, 2010, 18:51:30 poslijepodne »
..jer zna neko kak da sam ova vatrena slova sejvam bez te crne pozadine?

JPG nemoez biti savean bez podloge, znaci uvijek ce automatski biti bijela/crna ako je ne odredis sam. Da bi to mogao onda bi trebao imati transaprent GIF jer PSD (koji isto moze biti bez podloge) nece raditi na WEBu.

To sve zajedno je vec druga problematika oko WEB dizajna ;).

MOŽE!!!

U PS-u isključiš layer gdje je ta crna podloga i biti ce ti ona kockasta, i kroz vatru bi se trebala viditi ta kockasta podloga, (naravno ako imaš originalnu PSD sliku) i zatim ju spremiš za web&devices sa ekstenzijom png i kad ju staviš preko neke druge pozadine, vidit ce se pozadina kroz vatru...

Ako nemaš original bez pozadine, ovako iz JPG-a je jako teško napravit...

Offline Lewis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Lewis Design
Odg: Adobe programi-PS i AE-pomoć
« Odgovori #16 u: Studeni 24, 2010, 19:44:16 poslijepodne »
Keke 'ajd da ne objasnjavam ponovo evo jedan kratki video :).


Sve u svemu nisi dobro procitao sto sam ja napisao ;).
LEWIS
http://www.lewis.tomsoft.hr
Skype - lewis3d , ICQ - 7128177

Offline KEKE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Centar
Odg: Adobe programi-PS i AE-pomoć
« Odgovori #17 u: Studeni 24, 2010, 19:51:09 poslijepodne »
pa upravo to što si rekao, može se napraviti sa PNG-om i njega se naj normalnije prikazuje na webu, naravno ovdje ne govorimo o dinamičnoj slici a čak se i na dinamičkoj već to može iako se nisam pretjerano igrao s time...

Dakle JPG nemože biti bez pozadine, altrnativa je PNG (portable network graphics), jedino njega kada otvaraš u nekom pregledniku, naravno da ce staviti bijelu pozadinu, pa nije ekran proziran... ali kada staviš sliku preko slike vidi se naj normalnije...

Razmisljo sam da jedina stvar kak bi to maknuo je da sejvam ta slova bez crne pozadine i da samo slova stavim tamo na pozadinu ali nemogu nikak...obriso sa ja kompletnu pozadinu ali kad sejvam automatski mi sejva s bjelom pozadinom...jer zna neko kak da sam ova vatrena slova sejvam bez te crne pozadine?
na ovo pitanje mislim sam dao odgovor...
« Zadnja izmjena: Studeni 24, 2010, 19:54:32 poslijepodne od KEKE »

Offline Lewis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Lewis Design
Odg: Adobe programi-PS i AE-pomoć
« Odgovori #18 u: Studeni 24, 2010, 20:11:03 poslijepodne »
Znam ja dobro sto je PNG is sve u vezi toga kao i WEB dizajna/izrade i ostlih stvari vezanih za grafiku. Poanta je da ti mene ispravljas (i jos bahato sa DERANJEM :D) s necim sto nije tocno. Samo to. Znaci JPG, JPG i samo JPG ;).
LEWIS
http://www.lewis.tomsoft.hr
Skype - lewis3d , ICQ - 7128177

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Adobe programi-PS i AE-pomoć
« Odgovori #19 u: Studeni 24, 2010, 21:05:10 poslijepodne »
Evo brzinska sa starim PS-om