Travanj 23, 2024, 09:50:01 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Anketa

Koje životinje biste Vi smjestili u takav terarij?

Iguane
9 (42.9%)
Gekone
1 (4.8%)
Zmije
6 (28.6%)
Bradate agame
3 (14.3%)
Nešto drugo (navedite u komentaru što)
2 (9.5%)

Ukupno Glasova: 20

Glasanje završeno: Travanj 14, 2012, 00:21:22 prijepodne

Autor Tema: 5000L velik terarij!  (Posjeta: 10890 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline d1zL

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
5000L velik terarij!
« u: Siječanj 14, 2012, 23:21:22 poslijepodne »
Pozdrav,

Ovako već vidjeste moja pitanjca u vezi gekona i njegvog malenog (60L) terarija, .. no sad sam došao na ideju, pošto se nakon Uskrsa selim u novu kuću, tamo imam jednu sitnicu za koju sam dobio ideju da bih napravio terarij, no treba mi Vaša pomoć i da to zajedno razradimo..

Dakle imam spavaću sobu poprilično veliku, te ona ima jedan mali prostor u koji sam prvo mislio stavit ugradbeni ormar pa sam kasnije odustao od toga, no sad sam dosao na ideju da to zapravo bude jedan povelik terarij.. zasto bas taj dio sobe i zasto bas tako velik?

- to je IZBOČINA sobe koja je veličine ravno dva m2, odnosno dimenzija (170širina+130dubina+230visina) sto iznosi nevjerojatnih 5000L .. taj dio sobe mi je jos uvijek neiskoristen mada je soba namjestena i sve to, i ta rupa jos uvijek stoji, premala mi je za americki ormar, za kompjuterski stol, za krevet i slicno, a opet prevelika za obican ormar i slicno, no mislim da bi ovo mogao biti dobar posao, extra large terarij ;)

financije trenutno jesu problem, no skupit ce se zaboga, najveci mi je problem, kako popuniti tako velik terarij? da ostavim gole zidove il da ih bolje oblozim drvetom (tako sam prvo htio, napravit tih dimenzija terarij npr, pa ga ubacit u tu rupu)
problem mi je financiranje svih sitnica, dekoracije i slicno za tako velik prostor, a najmanji je problem napravit to od drveta i od stakla vrata naprijed, ventilaciju bi takoder rjesio bez problema, grijanje jos nemam ideju za to, no eto dao sam ideju, imam nekih 3000 kn na raspolaganju pa vas molim da krenemo u raspravu oko toga .. (tih 3000kn je trenutno, a ne fixno za napravit komplet terarij)

eto skica svega toga, crtano u paintu u roku 3 min skicirano bit ce ok nadam se ;) .. jedan dio slike je u 3D, drugi je samo nacrt, ovo crvenim pospricano to je taj "terarij" recimo.

Offline marijan1712

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Čakovec,Međimurje
    • Čakovec-Međimurje
Odg: 5000L velik terarij!
« Odgovori #1 u: Siječanj 14, 2012, 23:25:06 poslijepodne »
neznam kaj da velim....preveliko ti je to za gekona...kako češ to grijat?pa,ubaci nekvo postolje unutra i onda stavi gore stakleni terarij.jer gekonu ne treba visina.....

Offline d1zL

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: 5000L velik terarij!
« Odgovori #2 u: Siječanj 14, 2012, 23:28:20 poslijepodne »
ne ciljam to za gekona vec za nesto od navedenoga gore u anketi ..

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: 5000L velik terarij!
« Odgovori #3 u: Siječanj 14, 2012, 23:30:05 poslijepodne »
Ne kužim, što ti od navedenog želiš imati? Kakve veze ima sad što bi ja recimo stavila recimo moreliu variegatu unutra? Ili ipak ne bi, meni su terariji u dnevnom boravku i ne bi ih imala u sobi  :P

I u teraristici mi ništa ne znači litraža, mjere se dxšxv.

Offline d1zL

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: 5000L velik terarij!
« Odgovori #4 u: Siječanj 14, 2012, 23:41:36 poslijepodne »
znam no samo sam to tako i litrama iskazao :)

pa ono, kome bi najvise odgovarao tako velik prostor, kojoj zivotinji? iskoristio bih ga tako da bi se napravio na neke etaže koje bi bile dostupne nekim penjalicama, granama, mostovima, i sl ..

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: 5000L velik terarij!
« Odgovori #5 u: Siječanj 14, 2012, 23:45:22 poslijepodne »
Za bradatu je prevelik, za iguanu na knap a zmija ima koliko hoćeš isto kao i gekona.
Mislim da ti je najpametnije prvo proučiti razne vrste pa se onda odlučiti. Posebno ako nemaš iskustva u teraristici.

I opet mi nije jasno, koju ti životinju zapravo želiš? Možemo mi sad lupati što bi mi unutra stavili ali čemu?

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: 5000L velik terarij!
« Odgovori #6 u: Siječanj 15, 2012, 00:27:43 prijepodne »
Moje misljenje je da se ne bira zivotinja prema terarijumu kojeg vec imas ili si umislio da ga radis, zato sto to znaci da uzmes vrstu koja ti se manje dopada od neke druge. Red je da odlucis koja zivotinja se tebi svidja (ali tebi, a ne da pitas neko drugi), da se informises oko njenih uslova drzenja i tek tada da joj obezbedis sve to, jer u teraristici, kako premali, tako i preveliki prostor imaju svoje negativne strane. Odluci se sta bi ti voleo i prema tome mozes da napravis cak i vise terarijuma na to mesto, pa da imas vise zivotinja, da napravis parove iste vrste ili ne znam sta.....

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: 5000L velik terarij!
« Odgovori #7 u: Siječanj 15, 2012, 00:49:52 prijepodne »
Ja bi tu napravila ovo : http://www.dendroboard.com/forum/parts-construction/49708-new-wooden-hill-stream-tank-constr-jrnl.html

...ali vidim da se pališ na velike životinje  -?

Evo par slika od gornjeg linka, orhideje, ribe, žabe, gušteri, slapići.. nema čega nema  :1-20(62):










Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 5000L velik terarij!
« Odgovori #8 u: Siječanj 15, 2012, 02:33:23 prijepodne »
Za to mjesto daj izradit ormar po mijeri za zenu, bit ce presretna!!!

A za zivine odredi neki drugi dio kuce. Takav terari treba zagrijat, znaci da ce i on grijat i u sobi ce ti bit prevrce spavat, ak uzmes nekog gustera znaci da ces imat rasvjetljenu spavacu sobu 12 sati, a u spavacoj trebas mrak za spavanje
Treset, zemlja i zivine imaju svoj miris, vlaga u zraku = zene bjeze glavom bez obzira
tu je i buka koju zivine prozvode po noci...

Ja nikako nebi stavljo terari u spavacu sobu, pogotovo kad imas cijelu kucu na raspolaganju. Bas sam neki dan bio prisiljen spavat u sobi sa svojim bestijama, zohari, crvi, zmije nakon par sati razmisljanja i nesanice sam bio toliko isfrustriran da sam cuo kak zmija paluca jezikom :D
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: 5000L velik terarij!
« Odgovori #9 u: Siječanj 15, 2012, 08:51:09 prijepodne »
Citat:
Ja bi tu napravila ovo : http://www.dendroboard.com/forum/parts-construction/49708-new-wooden-hill-stream-tank-constr-jrnl.html

...ali vidim da se pališ na velike životinje 

Evo par slika od gornjeg linka, orhideje, ribe, žabe, gušteri, slapići.. nema čega nema 


I meni je ovo mrak, samo treba loveeeeeee!
Inače totalno tvoj stil, Dellete!  :D
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline tomzZy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: osijek
Odg: 5000L velik terarij!
« Odgovori #10 u: Siječanj 15, 2012, 13:18:03 poslijepodne »
iskreno ja bi radio ili za Vodenu agamu ... jedan dio bi radio mali bazem za nju posto njima treba tako sta u terariju a i mislim da one vole malo biti u visini ako se ne varam.... e sad... nisam siguran jel se moze unutra drzat vise jedinki vodenih agama ili ne to bi se trebao raspitati ili neko drugi nesto reci.... ako nisam upravu s ovime ispricavam se ali ja bi tako radio... ako ne onda bi taj terarij djelio popola znaci na 2 djela i mozes imati 2 kameleona ili tako nesto  :up:

Offline kija88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 5000L velik terarij!
« Odgovori #11 u: Siječanj 15, 2012, 20:12:22 poslijepodne »
ja bi radio terarij  za životinju koja ne treba veliku toplinu, malo svijetla, znači noćna životinja (zbog uštede struje za tako veliki terarij) i naravno mora biti arborealna. Bilo bi fora napraviti neki vivarij unutra, ali će ti puno struje otić na rasvjetu. Sve ovisi šta tebe zapravo zanima....

Offline DARIO B

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški   Lokacija: koprivnica
Odg: 5000L velik terarij!
« Odgovori #12 u: Veljača 01, 2012, 15:19:15 poslijepodne »
vodene agame