Travanj 19, 2024, 22:42:41 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Razmnožavanje hokejki,moguće?  (Posjeta: 1130 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Akvarist*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Velika Gorica
Razmnožavanje hokejki,moguće?
« u: Veljača 26, 2010, 17:17:21 poslijepodne »
evo imam 15 primjeraka pa bi se volio okušati u razmnožavanju tih riba.Ima li netko kakvo iskustvo?
Velika moć, nosi i veliku odgovornost

Offline todor.dbk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 209
  • Lokacija: dubrovnik
  • There she is ...
Odg: Razmnožavanje hokejki,moguće?
« Odgovori #1 u: Veljača 27, 2010, 07:45:39 prijepodne »
jeli mislis na tetre hokejke (pingvin tetre), thayeria boehlkei ..?.. ako jesu mislim da mozes, u mom se akvariju mrijest dogadja spontano i cesto, sam od sebe - pa cu ti ukratko opisat uvjete; voda je meka i kisela (mjesam kisnicu i ovu obicnu pola/pola pa ispadne oko desetak stupnjeva tvrdoce, ph oko 6.5)
tank je gusto zasadjen, hranjenje raznovrsno ali sve suha kupovna hrana..
muzjak naganja zenku u vecernjim satima (mozda ne samo u vecernjim ali ja tad samo primjetim  ;), po danu me nema doma) - obicno je dotjera u dio akvarija gdje je brzi protok vode, stisne je u kut, uz staklo akvarija i onda malo titraju skupa ... zatim ona istresa ikru u naletima, koje se razleti po tanku, odnese je strujanje ... tog trenutka cine mi se nezainteresirane za nju, ali ne sumnjam da je poslije pojedu svi skupa u tanku, ako je nadju ..

eto, to je moje iskustvo; e sad, ako bi htio nesto poduzet, trebalo bi vjerojatno bit puno bilja, mahovine i sl po dnu gdje bi ikra bila sigurna, roditelje potom maknut ... zatim cekat, u medjuvremenu organizirat hranjenje..ali o tom ne znam nista  -? , vjerojatno ce tko iskusniji napisat .. poz

Offline Akvarist*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Razmnožavanje hokejki,moguće?
« Odgovori #2 u: Veljača 27, 2010, 18:00:16 poslijepodne »
da mislim thayeria boehlkei,hvala na odg. budem ih tijekom ljeta stavio u zaseban 200l pa ću probati.Ma nigdje na netu nema neš o mrijesto šta je fascinantno,u početku pomislih da je i nemoguče al evo vratio si mi nadu. :)
Velika moć, nosi i veliku odgovornost

Offline tikky2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 377
Odg: Razmnožavanje hokejki,moguće?
« Odgovori #3 u: Veljača 27, 2010, 19:00:49 poslijepodne »
da mislim thayeria boehlkei,hvala na odg. budem ih tijekom ljeta stavio u zaseban 200l pa ću probati.Ma nigdje na netu nema neš o mrijesto šta je fascinantno,u početku pomislih da je i nemoguče al evo vratio si mi nadu. :)

ribe je lakše razmnožavat preko zime jer možeš regulirat temperaturu grijačem (potrebna je stalna temp.!), a ljeti je teško održat stalnu temperaturu akvarija!

Offline todor.dbk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 209
  • Lokacija: dubrovnik
  • There she is ...
Odg: Razmnožavanje hokejki,moguće?
« Odgovori #4 u: Veljača 27, 2010, 19:45:15 poslijepodne »
eh ... imas tu masu stvari na koje trebas mislit, ako zbilja mislis imat potomstvo; ja ti iz svoga iskustva samo potvrdih da se mrijeste, relativno lako i cesto ..
ali to je nekontroliran mrijest. ako mislis zaozbiljno, mislim da nema sanse uzgojit mlade u tom zajednickom  akvariju - prvo sto male nemaju sanse  prezivjet (znas i sam kakve su hokejke, hiperaktivne, sve ce pojest prve  ;) ) a drugo, ne mozes ih ni hranit infuzorijom u tako velikom tanku, i kad ne bi bilo odraslih riba ...?.. mislim, tesko..

dakle, trebao bi ti neki manji bas za mrijest, mozda preko bilja stavit jos i kakvu sitnu mrezicu ... a i trebo bi dezurat non-stop, da izvadis roditelje iza mrijesta; vjerojatno imaju kakav okidac koji bi ti olakso, kojim bi isprovocirao mrijest (dolijevanje svjeze mekse vode, izlazak sunca, zalazak sunca,temperatura, nemam pojma -? )
pa onda hranjene ..
eto, nadam se da ce uskocit netko iskusniji i tko je pokusao, ili googlaj dalje  ;)

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: Razmnožavanje hokejki,moguće?
« Odgovori #5 u: Ožujak 01, 2010, 10:14:30 prijepodne »
...vrijede sva ista pravila kao i za mrijest ostalih Haracina,sa jedim izuzetkom:ribe su vrlo plodne,mogu imati i do 2.000 jajašaca,te ako se mrijest obavlja u manjem akvariju(25-30 litara),takva količina jajašaca i spermija su izvrsna podloga za razvoj gljivica te je takav obilan mrijest vrlo teško sačuvati.....ja sam radio tako da samo pokupio oplođena jajašca sa crijevom,procijedio kroz mrežicu i ispustio u drugi akvarij sa čistom vodom....ali,postavlja se pitanje....šta sa tolikom količinom riba....?