Travanj 16, 2024, 05:56:55 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Truljenje vinove loze  (Posjeta: 1178 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Veky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Bjelovar
  • Tetec 'z B'elovara
Truljenje vinove loze
« u: Travanj 22, 2014, 22:26:40 poslijepodne »
Je li je tko imao sličan slučaj?
Vinova loza odrezana i osušena prije par godina namakana i prokuhavana nakon 2 mjeseca u akvariju radi probleme. Parametri vode svi ok, filteacija dobra, bez algi, bilje raste kao blesavo, a ribe pocele oboljevati i ugibati.  Nakon ispucanih svih solucija danas je krug sužen na dva sumnjivca - neku madzarsku Panzi hranu i granu vinove loze. Iako  je oguljena, iako je opkuhana pocela je dobivati bijele tockice nalik na plijesan i gljivice. Izvadio sam je van i imam sto i vidjeti, sva poluljigava, vanjski omotac poluraspadajuc i odurno zudara. No voda niti smrdi, niti je mutna... nista. Bojim se sa je FFM i danasnja svemoguca kemija krivac koji je prikrio pravo stanje u akvatju. Vjerovali ili ne, grana je u akvariju izgledala potpuni zdravo.

Imao sam godinama granu loze i uvihek je bilo ok. Cak sa istog trsa kao i ova grana, identicno pripremljena, samo je ova bila rezervna, koja je cekala iducu generalku neke 2-3 godine.

Je li je tko imao ovakve probleme?


Sent from my AT100 using Tapatalk

Kompliciram po kućama na komplicirani način.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Truljenje vinove loze
« Odgovori #1 u: Travanj 23, 2014, 11:29:01 prijepodne »
imao sam slican problem s lozom a obicno bih ga rjesavao kad se to nakupi vise, jednostavno je izvadim, pod vrelu vodu isperem, i opet sam koji mjesec miran. nisam ustanovio zasto se desava, ali isto tako nisam primjetio da ista smeta, steti ili uzrokuje bilo kakav problem, osim sto mozda ne izgleda lijepo.