Ožujak 29, 2024, 02:18:10 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: vrsta ciklida ?  (Posjeta: 4694 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mariob

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: xo
vrsta ciklida ?
« u: Studeni 10, 2010, 23:55:46 poslijepodne »
koja je ovo vrsta ?

Offline bole13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 929
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Rijeka
  • Firefighter:eat, sleep,repeat
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #1 u: Studeni 11, 2010, 00:50:07 prijepodne »
 Mislim da bi mogao biti Cryptoheros nigrofasciatus,ali neka me iskusniji ciklidaši isprave ako griješim. :up:
Who dares-wins!

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #2 u: Studeni 11, 2010, 01:53:16 prijepodne »
koja je ovo vrsta ?
Da to ti je mali nigrić (Archocentrus nigrofasciatus)
a vidim da ih drzis sa gupijama,nebi ti bas preporucio,jer ajde dok su mali,ali kada narastu,nebi bilo bas pozeljno.. dosta su agresivne ribice,pa ako imas kakvo bilje u akvariju,vjeruj mi pojest ce ti sve,a koliko vidim imas ga..
evo ti link o njima,pa saznaj nesto više o njima.. i ako budes sto zatrebao u vezi njih,slobodno pitaj..  :up:

http://www.akvarijske-ribe.com/vrsta.php?tsn=648207

Offline mariob

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: xo
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #3 u: Studeni 11, 2010, 11:38:08 prijepodne »
hvala

Offline mariob

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: xo
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #4 u: Studeni 13, 2010, 18:34:31 poslijepodne »

dragi forumaši ako netko treba fotku ubuduće neka pita jer to nije lijepo uzimati tuđe fotke i klejiti ih makar i na njuškalo jer oprema je skupa za fotkanje i naprosto ti nije profesionalno i fer  jer pitati zaista nije teško





http://www.njuskalo.hr/ribice/prodajem-ribice-ciklide-nigrice-archocentrus-nigrofasciatus-oglas-1945038

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #5 u: Studeni 13, 2010, 18:40:50 poslijepodne »
slobodno ga mozes prijaviti... ;)

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #6 u: Studeni 13, 2010, 21:17:13 poslijepodne »
da baš tako trebas ga prijavit i kaznu mu dat...  :up:
a slika ti nije loša,svako bi ju sebi uzeo..  ;)

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #7 u: Studeni 13, 2010, 21:55:07 poslijepodne »
ma vjerujem da ju je uzeo bez razmišljanja (iz praktičnosi)

-Ne možeš ga prijaviti ako nisi zaštitio fotografiju; od trenutka kada ju staviš na net postaje "Public" htio ti to ili ne  ;)  (mada zdrav razum drukčije nalaže)

Lijepa slika, i lijepa riba  :up:

Offline mariob

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: xo
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #8 u: Studeni 13, 2010, 22:26:03 poslijepodne »
maknuta je, hvala, eto da se ne razumijemo krivo zaista nije teško pitati, ali to ti je isto ko da ti ukradu ribu iz akvarija :)
ako netko nešto treba neka slobodno pita... :up: :up: :up:

Offline papa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 473
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
  • samo CARica od sada na dalje
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #9 u: Studeni 14, 2010, 02:36:02 prijepodne »
maknuta je, hvala, eto da se ne razumijemo krivo zaista nije teško pitati, ali to ti je isto ko da ti ukradu ribu iz akvarija :)
ako netko nešto treba neka slobodno pita... :up: :up: :up:

lol lupino naj se srdit kaj je neko tvoju fotku skinuo od negdje, svi to radimo i covjek nije stavio kao nesto pod svoje koliko sam shvatio nego da dodje do nekih informacija...

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #10 u: Studeni 14, 2010, 12:55:38 poslijepodne »
maknuta je, hvala, eto da se ne razumijemo krivo zaista nije teško pitati, ali to ti je isto ko da ti ukradu ribu iz akvarija :)
ako netko nešto treba neka slobodno pita... :up: :up: :up:

lol lupino naj se srdit kaj je neko tvoju fotku skinuo od negdje, svi to radimo i covjek nije stavio kao nesto pod svoje koliko sam shvatio nego da dodje do nekih informacija...
e bravo papa,to se cekalo da netko kaze..
mariob; a tvoja fotka je za sada koliko ja vidim jedna od najcistijih fotka,pa naravno da bi su ju ljudi stavili za neku informaciju ili slicno.. slika stvarno sve govori o vrsti toj,i svaki covjek kad vidi tu lijepu ribicu na tako dobroj slici,pozeljet ce ju i prije ce se javit..
pozz
« Zadnja izmjena: Studeni 16, 2010, 03:54:51 prijepodne od alen_zgb »

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #11 u: Studeni 15, 2010, 22:41:19 poslijepodne »
meni se cini da niste bas upuceni u copyright fotografija na netu iako su "public"...

npr. alen_zgb ima na svom avataru sliku skinutu sa sajta na kojem sam bio moderator ;) i znam da nije dozvoljena upotreba tih fotografija bez dozvole administracije ili vlasnika fotografije... :)

ako "SVI" to radimo NE znaci da je to dozvoljeno i uredu naspram nekoga ko se potrudio napraviti takvu fotku bez da se navede izvor i autor fotke... ;)

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #12 u: Studeni 16, 2010, 02:52:09 prijepodne »
meni se cini da niste bas upuceni u copyright fotografija na netu iako su "public"...

npr. alen_zgb ima na svom avataru sliku skinutu sa sajta na kojem sam bio moderator ;) i znam da nije dozvoljena upotreba tih fotografija bez dozvole administracije ili vlasnika fotografije... :)

ako "SVI" to radimo NE znaci da je to dozvoljeno i uredu naspram nekoga ko se potrudio napraviti takvu fotku bez da se navede izvor i autor fotke... ;)
a zasto uopce na to gledate,kao prvo ovu sliku sam skinuo sa google-a,i sta ja znam cija je to slika,ako je to neki problem,maknut cu je,ali niste u redu,kakve veze ima ako tko koristi neciju sliku,ja bi bio sretan da neko koristi nesto moje,ili slicno,neka bar reklamira ono sto sam ja izumio ili slicno.. od jedne slike koju je netko postavio na njuskalo doslo i do ovoga,sad cemo svi gledati tko kakvu sliku ima i ciju.. pa dajte ljudi,malo se skulirajte i uzivajte na ovoj stranici.. ak sam prekrsio neko pravilo,ispricavam se,ali vas nikako nerazumijem.. Jako sam iznenađen vasim postupkom!  :roll:
Evo slika je maknuta,ste zadovoljni!!? (ili sam opet ubacio neciju sliku,ja se ispricavam ak jesam,pa neka mi se javi osoba cija slika jest) nemojte zamjeriti na ovome..  :)
« Zadnja izmjena: Studeni 16, 2010, 03:16:15 prijepodne od alen_zgb »

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #13 u: Studeni 16, 2010, 09:10:35 prijepodne »
zasto da nekome zamjeram neznanje, nemam razloga za to a i usput totalno sam skuliran... :)

posto se bavim fotografijom (tek sam u pocecima) i jednu od prvih stvari sta su nas na tecaju naucili je sta znaci copyright... ;)

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #14 u: Studeni 16, 2010, 10:35:23 prijepodne »
zasto da nekome zamjeram neznanje, nemam razloga za to a i usput totalno sam skuliran... :)

posto se bavim fotografijom (tek sam u pocecima) i jednu od prvih stvari sta su nas na tecaju naucili je sta znaci copyright... ;)
a kak sam ja znao da je ona slika bila tvoja,di to pise? meni se je svidjela i skinuo sam ju sa google-a.. znaci koliko slika ljudi skinu pa si stave na svoj profil,tako bi svako trebao pazit ciju sliku stavlja.. nema logike,ako se slika moze skinut,sto ju nebi sebi stavio,moja volja.. a ako vidim da je slika tvoja,i pise na njoj ili slicno,necu stavit,a dokle god bilo ovako,stavljat cu sliku koju god zelim.. ja neznam stvari koje znas ti u vezi toga,a nemora znacit da sam glup i neznan (na greskama se uci),ako stavim npr neku dobru sliku,a slika je necija,ispricavam se sto sam te povrijedio i stavio tvoju sliku,jer vidim da te to toliko povrijedilo.. A posto si ti znan,nauci nas neznane da i mi znamo u buduce sto je copyright.. I sretno sa fotografiranjem! Uzivaj i lijep pozdrav!  :up:
I nezelim se prepirati oko tih stvari i jos sa starijim od sebe,nije mi bas ugodno,duboko se ispricavam jos jednom..
« Zadnja izmjena: Studeni 16, 2010, 10:48:23 prijepodne od alen_zgb »

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #15 u: Studeni 16, 2010, 13:36:10 poslijepodne »
zasto da nekome zamjeram neznanje, nemam razloga za to a i usput totalno sam skuliran... :)

posto se bavim fotografijom (tek sam u pocecima) i jednu od prvih stvari sta su nas na tecaju naucili je sta znaci copyright... ;)
a kak sam ja znao da je ona slika bila tvoja,di to pise? meni se je svidjela i skinuo sam ju sa google-a.. znaci koliko slika ljudi skinu pa si stave na svoj profil,tako bi svako trebao pazit ciju sliku stavlja.. nema logike,ako se slika moze skinut,sto ju nebi sebi stavio,moja volja.. a ako vidim da je slika tvoja,i pise na njoj ili slicno,necu stavit,a dokle god bilo ovako,stavljat cu sliku koju god zelim.. ja neznam stvari koje znas ti u vezi toga,a nemora znacit da sam glup i neznan (na greskama se uci),ako stavim npr neku dobru sliku,a slika je necija,ispricavam se sto sam te povrijedio i stavio tvoju sliku,jer vidim da te to toliko povrijedilo.. A posto si ti znan,nauci nas neznane da i mi znamo u buduce sto je copyright.. I sretno sa fotografiranjem! Uzivaj i lijep pozdrav!  :up:
I nezelim se prepirati oko tih stvari i jos sa starijim od sebe,nije mi bas ugodno,duboko se ispricavam jos jednom..

Caedite eos. Novit enim Dominus qui sunt eius.  :)

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #16 u: Studeni 16, 2010, 13:54:45 poslijepodne »
@alen_zgb: nemas se za sta ispricavat posto slika nije moja (a nigdje nisam to ni napisao) a jos manje me povrijedilo to sta si ti napisao, tako da sve 5...
slucajno je ispalo da si skinuo sliku sa sajta na kojem sam bio moderator i znam pravila pa eto samo sam na to ukazao, nista vise a kamoli se s nekim prepirati... ;)

@Iris: a da pokusas pisati na hrvatskom koji je i sluzbeni jezik foruma ? :)

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #17 u: Studeni 16, 2010, 14:07:24 poslijepodne »
Joj što volim ove pametne misli na latinskom, ne znam jel' se više divim onima koji to sipaju i unose luč drevne mudrosti u sivilo suvremene svakodnevice ili sebi kad to proguglam i po ne znam koji put se pitam - kaj mi je to trebalo/koji je klinac autor posta želio naglasiti :D :D :D

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #18 u: Studeni 16, 2010, 14:09:41 poslijepodne »
@mastino

Sve to stoji šta ti govoriš, ali u praksi (na sudu) ne funkcijonira osim u rijetkim slučajevima u USA
(i srečom da je tako; ne želimo da internet postane kopija stvarnog svijeta)
-Govorim iz iskustva: bavim se 3D modeliranjem i dizajnom te sam više puta bio "pokraden" i pokušao pokrenuti tužbe... nema smisla... na kraju sam zahvaljujuči "lopovima" dobio puno više nego što sam bio oštečen.
Radovi su čak bili zaštičeni (platio sam sa to), ali svejedno nšta od odštete  :down: (ali zahvaljujuči njihovoj "reklami" ja sam dobio par jako dobrih ugovora  ;) )
konkretno radilo se o firmi Tentacle Studios; a kad je konkurencija vidjela radove (Sim-Bin) ponudili su mi posao koji je uvelike premašio zaradu koju sam si ja bio zamislio kao moguču od tako nečega.

Shvati to jednostavno kao cijenu za reklamu koju si od weba "besplatno" dobio, i iskoristi je što bolje znaš.

@alen_zgb
http://www.templetons.com/brad/copyright.html
http://www.templetons.com/brad/copymyths.html
http://www.suite101.com/content/copyright-infringement-and-web-content-a140985

====================================

Čuvajte mrežu, i ne pokušavajte od nje napraviti klon svijeta od kojega bježite  :zagrljaj:

====================================

Citat:
kaj mi je to trebalo/koji je klinac autor posta želio naglasiti Cheesy Cheesy Cheesy
   :D
« Zadnja izmjena: Studeni 16, 2010, 14:15:16 poslijepodne od gstaraz »

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #19 u: Studeni 16, 2010, 14:29:16 poslijepodne »
Joj što volim ove pametne misli na latinskom, ne znam jel' se više divim onima koji to sipaju i unose luč drevne mudrosti u sivilo suvremene svakodnevice ili sebi kad to proguglam i po ne znam koji put se pitam - kaj mi je to trebalo/koji je klinac autor posta želio naglasiti :D :D :D
  :) :) :) Joj, joj, Službeni jezik foruma je hrvatski, hrengleski, hratinski, i latinski - kojom nomenklaturom imenujete ribice?
Ok, ipak je i staroslavenski uz latinski bio službeni jezik u Hrvata so 20. st. pa ću se ovdje ugasiti s prigodnom:

Starimi Sloveni papirosa ne imahon ter z golimi rokami golzicah čistiho!

Stari Slaveni bar nisu bili dvosmisleni kao Latini.  ;)

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #20 u: Studeni 16, 2010, 14:52:44 poslijepodne »
Pa ja sam mislio, prilikom osnivanja AkvarijNETa, kao jedno od službenih staviti i svoje, turopoljsko narječje, ali sam odustao kada sam vidio da nemam dovoljno preglasa, podglasa, poluglasa i inih glasova na tastaturi...
A i mislio sam, hajmo rađe pisati tako da nas svi razumiju bez prevoditelja :D :D   

Offline mariob

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: xo
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #21 u: Studeni 16, 2010, 16:23:30 poslijepodne »
 :klap: :klap: :klap: :klap:
zasto da nekome zamjeram neznanje, nemam razloga za to a i usput totalno sam skuliran... :)

posto se bavim fotografijom (tek sam u pocecima) i jednu od prvih stvari sta su nas na tecaju naucili je sta znaci copyright... ;)

Offline mariob

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: xo
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #22 u: Studeni 16, 2010, 16:30:17 poslijepodne »
najprije od svega : neznanje nije opravdanje, a drugo pokrenuo sam to pitanje zato jer neke stvari ipak treba naučiti, a osnovna jest da treba naučiti pošitvati tuđe,
što god skineš bez da pitaš nekoga da li smiješ je povreda autorskih prava (copyright) i želim vam samo ukazati na to da je nečije autorsko djelo tipa fotografije,
videa, programa ili nečeg peto nečije vlasništvo isto kao što je vlasništvo automobil, nekretnina, i krađa jednog isto je kao i krađa drugog, kod nas juš uvijek ljudi
nisu toga svjesni, ali morat će biti...  ne morate odmah započeti svađu samo vam ukazujem na to i potičem vas da malo razmislite o tome :up:

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #23 u: Studeni 16, 2010, 17:50:31 poslijepodne »
najprije od svega : neznanje nije opravdanje, a drugo pokrenuo sam to pitanje zato jer neke stvari ipak treba naučiti, a osnovna jest da treba naučiti pošitvati tuđe,
što god skineš bez da pitaš nekoga da li smiješ je povreda autorskih prava (copyright) i želim vam samo ukazati na to da je nečije autorsko djelo tipa fotografije,
videa, programa ili nečeg peto nečije vlasništvo isto kao što je vlasništvo automobil, nekretnina, i krađa jednog isto je kao i krađa drugog, kod nas juš uvijek ljudi
nisu toga svjesni, ali morat će biti...  ne morate odmah započeti svađu samo vam ukazujem na to i potičem vas da malo razmislite o tome :up:
a gdje pise da je slika npr njegova,kako sam ja znao da je to njegovo ili necije vlasnistvo?? i slicica gdje je ribica se nemoze uporediti sa automobilom,nekretninom i td.. a kao drugo,necija slika gdje su ribice ili nesto takvo,zasto ju nebi uzeo sebi ako mi se svidja,ako ju skinem sebi,to znaci da se divim toj osobi koja je takvo nesto uspjela sebi napraviti,pa cu i ja sebi pokusat nesto slicno,imam pun komp lijepih akvarija i ribica,znaci ako sam ih skinuo na google-u,znaci da sam pogrijesio.. a drugo je uzeti neciju sliku,ako je ta osoba na njoj.. a jos nesto,ako se neznanje neopravdava,i ako ja nisam znao neke stvari u vezi copyright-a,neznaci da sam neznan,znaci ako ja tebi postavim nesto sto ti neznas,a ja znam,znaci ti si neznan,po tvojoj logici,mislim stvarno,nemam se sto prepirat oko toga,da ti nesto kazem,uzet cu svaku sliku koja mi se sviđa,jer ako na njoj nevidim cija je,znaci svacija je na jedan nacin,i nemoj gluposti pricat,ako si dosao tu na stranicu da gledas i pitas sto te zanima u vezi akvaristike i ostaloga,onda to postuj,a ne gledat ko kakvu sliku ima.. odkad sam tu,skoro pa godinu dana nijednom se s nikim nisam prepirao,svi decki i cure su ovdje za svaku POHVALU,ali od vas dvojice to nisam ocekivao,nemojte mi na tome zamjerit,nemislim nista lose o vama,ali na necemu zbog cega mi pisete gluposti,moram vam to rec,svidjelo vam se to ili ne,nije moja stvar!!.. nemam ja sto s vama pricat! kad napravite neku novu sliku,potpisite se na nju,da u buduce znam kad naletim na vasu sliku!!  :up:
« Zadnja izmjena: Studeni 16, 2010, 18:11:09 poslijepodne od alen_zgb »

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: vrsta ciklida ?
« Odgovori #24 u: Studeni 16, 2010, 23:51:42 poslijepodne »
Kopirajt nije vrsta ciklida, a kopirajtom (po Vuku pišem da me ceo svet razume) se bave stričeki i teteki s http://www.haa.hr/ pa tko želi zaštititi svoje vlasništvo nek' se ne pouzdaje u opću kulturu jedne tražilice i detektivskih ambicija drugih ljudi koje mogu naći nezaštićen "objekt". Nakon ovoga očekujem temu "Čija je ovo slika" a ne "Vrsta ciklida?"  :D