Travanj 20, 2024, 01:06:17 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Terarij za Bradonju  (Posjeta: 1860 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline fafica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Zaprešić
Terarij za Bradonju
« u: Veljača 01, 2013, 00:36:04 prijepodne »
Pozdrav svima....

Znaci skoro je gotova izgradnja terarija za Bradonju(već se može praktički useliti) :klap: samo jos fali par sitnica ( pozadina i mjesto za sunčanje)...
Pa eto tako su domenzije tog terarija 120x50x60 DxSxV, od rasvijete imam spotica 100w, 2 neonke 90 cm  i UVB 10.0 zarulju...
Temperatura na mjestu za sunčanje između 45 i 50 stupnjeva, u hladnijem dijelu između 25 i 30 stupnjeva... Sve je napravljeno od bijelog iverala iz Baumaxa gdje nisu posao obavili baš kako treba jer su loše izrezali i još gore kantirali ( kao im je otišao ležaj na cirkularu pa nisu mogli to bolje izvest).
Ventilacija je dijagonalna kao što se vidi i na poklopcu da izlazi višak topline...Fi ozračnika je 47mm...
Znaci ostaje mi jedan problem vlage koja je na mjestu za sunčanje nekih 10-15%, a u hladnijem djelu terarija 20-35% čak i nakon spricanja  mi ne naraste preko 35% znam da ti uređaji baš i nisu vjerodostojni, ali me zanima kakvih može bit posljedica ako je vlaga pre niska?

Svi komentari i kritike su dobro došle pošto mi je ovo prvi terarij i nemam baš nikakvog iskustva u teraristici...


Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Terarij za Bradonju
« Odgovori #1 u: Veljača 04, 2013, 19:33:52 poslijepodne »
Tebi ce bar bit lagano doc do agame...sama vrata  :)

Nemoj se brinut za vlagu, samo joj stavis posudu s vodom i to je to kaj se tice vlage kod bradonja.

Ako sam dobro skuzio još bus nutra stavil grane...stavi neku granu tak da gušter može doć na 10-15 cm od UVA/UVB lampe i usput mu tam usmjeris i lampu za "hot spot" da mu bude 45C, ne više od toga
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline fafica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Terarij za Bradonju
« Odgovori #2 u: Veljača 06, 2013, 21:00:56 poslijepodne »
da,to je bio i cilj...  :D
Pa da, trenutno radim 3d pozadinu od stiropora i od cement flexa, a stavit cu i granu, mjesto će bit nekih 15-ak cm od UVA/UVB lampe (tak je i u startu bilo zamišljeno), dok bi od spotice trebalo bit nekih 30-ak cm, tam je temp. oko 45celzijusa... Znaci samo posuda sa vodom i to je to kaj se tiče vlage?!! -?