Ožujak 28, 2024, 22:47:42 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Moj 22 C !  (Posjeta: 21706 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #25 u: Rujan 24, 2011, 12:24:46 poslijepodne »
Da se iskupim za zadnje dosta loše slike, evo i dva kolažića:

Offline iglica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 651
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin, Zagreb, Rijeka
  • Shrimp Master
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #26 u: Listopad 05, 2011, 00:03:51 prijepodne »
ODLIČNO :up:

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #27 u: Studeni 04, 2011, 18:57:27 poslijepodne »
Nisam imao u planu foto seansu baš danas, jer mi je vrijeme za čiščenje stakla iznutra i redovnu promijenu vode, al sam na svoje veliko oduševljenje ugledao jednu "Crnu tigricu"punu jaja i brzo sam je moral pofotkati i podijeliti svoju sreču sa Vama.
Evo buduče mamice i društva:

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #28 u: Studeni 04, 2011, 19:02:23 poslijepodne »
Kad se več slika, evo i par slikica gornjeg akvarija:

...sad vidim da sam krivo smanjio zadnje tri slike, pa nisu dobro okrenute.Oprostite na tome, al sad više neznam kak da to ispravim.

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #29 u: Prosinac 01, 2011, 21:45:49 poslijepodne »
Ovo je tema o mom prvom akvariju, a onaj drugi koji se tu ušuljao sada ima svoju temu :https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=66851.0
...evo u šta se pretvorio moj prvi, prava đungla, ne samo radi flore, nego i faune. Nebi vjerovali al unutra ima preko 100 ribica, 100 puževa i 200 kozica.Jedno 500 predstavnika faune trenutno.  :D

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #30 u: Prosinac 01, 2011, 21:49:59 poslijepodne »
Akvariji su stvarno ljepi svak cast , a tek koliko u onome mahovine ima  :heart: , stvarno nesto ljepo a jednostavno , neg reci jel ima potomaka od ovih kozica  -?  :D

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #31 u: Prosinac 01, 2011, 21:54:02 poslijepodne »
Od tri vrste ima, a od četvrte za sad samo noseče ženke pa se nadam da i njih bude uskoro   ;)

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #32 u: Siječanj 04, 2012, 21:00:18 poslijepodne »
Nagradna igra završena pa vračam akvarij br.2 u ovu temu.Evo i novija slika.

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #33 u: Siječanj 04, 2012, 21:14:42 poslijepodne »
Koja sumaa  :P , svida mi se , nemas vise sta samo sjedit i gledat u njega  :klap:

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #34 u: Siječanj 04, 2012, 21:27:59 poslijepodne »
Od tri vrste ima, a od četvrte za sad samo noseče ženke pa se nadam da i njih bude uskoro   ;)

ako mi nije promaknula, spominjao si rc i tigere, koje su druge dvije vrste? inace, predivni akvariji...

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #35 u: Siječanj 04, 2012, 21:45:45 poslijepodne »
U ovom starijem/gornjem/večem, su RCS, Malaya i Ghost, a u mlađem/doljnjem/manjem su RCS i tigrovi.
Od kad sam ubacio ribice, razmnožavanje kozica je usporilo, al mi se zato nakotila hrpa guppya(u gornjem) i dosta endlera(u doljnjem), tak da sam u velikim pripremama za jedan novi veliki zajednički akvarij od 300+ litara. Mjesta imam za jednoga 2000x600x600, sam treba para skupiti za tak nešto :heartbr:
...al sve u svemu, površina pod vodom nikad dosta. :D

Offline Kiki007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 147
  • Spol: Muški   Lokacija: Šenkovec-Čakovec
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #36 u: Siječanj 04, 2012, 22:13:26 poslijepodne »
Lijepo izgleda!

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #37 u: Siječanj 04, 2012, 22:18:40 poslijepodne »
povrsina pod vodom nikad dosta, ali ja sam dobio zabranu instaliranja novih sa samog vrha (zena, jelda) :( :( :(...........
nego, jel se malaye razmnozavaju? to su mi prekrasne koze, a i imam jedan akvarij koji bih trebao naseliti, 10 l - trenutno unutra privremeni stanari (3 odrasla endlera, malo podmlatka i par koza)...

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #38 u: Siječanj 04, 2012, 22:46:10 poslijepodne »
Malaya imam najmanje (ako to uopče jesu te) -? .Ima i nešto malih, al ni približno ko RCS i duhova.Nemam još viškova. :D
...a zabranu sam i ja dobio ljetos, kad sam več skoro kupio jedan rio400 za 1800kn, al sad se več pali polako zeleno svijetlo, valjda sam bil dobar. :D :D :D

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #39 u: Siječanj 04, 2012, 22:47:49 poslijepodne »
koja je to mahovina na dnu

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #40 u: Siječanj 04, 2012, 22:52:05 poslijepodne »
koja je to mahovina na dnu
To bi i ja volio znati.Kupio sam je pod božičnu. -?

Offline buba33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški  
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #41 u: Siječanj 06, 2012, 20:04:02 poslijepodne »
Sada znam gdje kupiti bilje kada nestane na tržištu... hahaha

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: gužva oko radnog stola
« Odgovori #42 u: Siječanj 30, 2012, 23:51:21 poslijepodne »
Uspio sam nagurati još jednog akvarija i sad vidim da to više nema smisla.Totalni sam bolesnik, al imam i lijek za to.Na prolječe sva ova tri akvarija lete u garažu, a tu na mjesto njih i radnog stola dolazi samo jedan lijepi ukrasni biljni(od jedno 500+litara) :D :D :D
Evo i par slikica da vidite da to tak sad sve skupa nikak ne zgleda:

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #43 u: Siječanj 31, 2012, 01:51:43 prijepodne »
...i par detalja iz najnovijeg :

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #44 u: Veljača 02, 2012, 17:22:11 poslijepodne »
Evo i par slika novih stanovnika, novog akvarija. :zagrljaj:
Biče u njemu doduše samo još koji mjesec, dok ne zatopli dovoljno da se priključe malo večem jatu svoje vrste, koje sad hibernira pod ledom.Ribice su baš lijepe, vesele i izgledaju zdravo, te se ovom prilikom zahvaljujem bivšoj vlasnici koja mi ih je poklonila.Nadam se da joj ne fale previše. :heartbr:
Kombinacija je baš luda; jedna vitka karasica, jedna princeza pajcolankica (mama veli da zgleda ko droca, jer ima našminkana usta :D) i muški teleskop, koji ih pomalo (u skladu sa svojom sportskom građom ;)) naterava i gurka nebili ove ispustile ikru.Uglavnom frajer je nabacio točkice na škrge i spreman je za akciju od prvog dana kak je ušao u ovaj novi svijet.Puno bolja kombinacija nego dva divlja mužjaka i jedna okruglasta pajcica, kakvu sam imao na početku.Jer su jadnu tak maltretirali i očerupali, da sam mislio da je gotova(mjesec dana je plivala naopačke bez peraja koje su joj pojeli).Uglavnom, htio sam reči da su seksualni napadaji ovog teleskopa uprav smiješni u odnosu na moja prijašnja stresna iskustva sa mrijestom zlatica. :up:

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #45 u: Veljača 03, 2012, 00:36:00 prijepodne »
woow, super izgleda akvac i vjerujem da ribe u njemu uzivaju i tom lijepom zelenilu kao sto se vidi na slikama.. sve pohvale na trudu i uređenju..  :up:

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #46 u: Veljača 22, 2012, 22:09:46 poslijepodne »
Nadam se da ne zamaram ljude i ne preopterečujem server sa svojim slikama.Ako da, upozorite me, pa ču se suzdržati od postanja istih. ;)
Ribe nikako da snimim, a da slike budu bistre, jer su stalno u pokretu.Pogotovo guppye, među kojima vidim da bude baš lijepih i zanimljivih primjeraka. -?
Nema nekih promjena, al evo ipak par novijih sličica:

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #47 u: Veljača 23, 2012, 12:50:54 poslijepodne »
ti bi po meni morao nove slike stavljat barem na tjednoj bazi... akvariji mi se jako svidjaju, a i slike su odlicne! bilje ti je prva liga, raskos vrsta i boja. a na ovoj zadnjoj slici je myriophyllum brasiliense, tri stabljike u sredini?
a evo i jedna zamjerka na kraju: rezultate vidimo, ali napisi malo i okruzenju u kojem su nastali - mislim svjetlo, gnojenje i te stvari...

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #48 u: Veljača 23, 2012, 15:01:14 poslijepodne »
Je to je myriophyllum brasiliense, odnosno aquaticum, ali iz emerznog uzgoja i sad tek počinje puštati tanke, dugačke listiće karakteristične za podvodni oblik.Mada sad i gubi svoju lijepu srebrnu boju, koja me je i nagnala da ga kupim.To je iz mog zadnjeg odlaska u dučan, kad sam išao vidjeti dali imaju otiće i kupiti neku hranu za ribice.Rekao sam si prije odlaska da ako vidim kakvo bilje, smijem kupiti samo jednu košaricu i naravno nisam održao riječ, kupio sam ih četri+kuglu. :-[Nije sad u najboljim uvijetima, al valjda če izdržati još neko vrijeme dok mu ne osiguram neke bolje.
O gnojenju se nema šta puno reči, osim da dosta hranim ribe(kad sam kod kuće), jer kad god buljim u akvarije nemam srca nedati klopu malim žicarošima kakvi su guppyi i zlatice.Akvarije ne usisavam(jer bi to bila nemoguča misija), al kraj toliko kozica i bilja u njima mislim da nema potrebe.U ovom najnovijem, gdje su na privremenom smiještaju zlatice, nema naravno još kozica i tu i usisavam malo.Znači mikro/makro i CO2 za sada ništa, al su zato podloge u svakom sljedečem akvariju sve bogatije i bogatije.
Nastavak slijedi... :D :D :D

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Moj 22 C !
« Odgovori #49 u: Veljača 23, 2012, 17:36:37 poslijepodne »
Ovi moji akv. su ubiti eksperimentalni(tak ja sad to vidim), tak da je i rasvjeta svakakva.Nakon raznih kombinacija trenutno stanje je da u akv.br.1 gdje su uglavnom anubiasi i crypte(80x30x40) je 1x18W JBL 9000K(plava). Akv.br.2(60x30x40) ima 3x18W(JBL day i tropic(žuta i crvena) i Sylvanija grolux, a u Akv.br.3(45x40x40) je 18w silvanija Aquastar(po dijagonali) + za leču(pomočna) wawe 9w(6500K), al ta baš i ne gori, jer leča pre brzo nestane, al i brzo raste u prva dva.
Eto, neznam šta Vas još zanima.Filtracija je kineska, akv.1 Hailea H-12, akv.2 Atman cf-800, akv.3 Atman sif-700.Akv.1(puno ribica) i Akv.3(zlatne) imaju dodatnu aeraciju i to bi bilo to glede tehnikalija.
Ako Vas još šta zanima pitajte, slobodno komentirajte, kritizirajte ili se divite. :zagrljaj: