Ožujak 28, 2024, 17:17:17 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Led driver i dimmer  (Posjeta: 3668 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline denco1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
Led driver i dimmer
« u: Studeni 01, 2017, 14:02:32 poslijepodne »
Pozdrav svima

Zanima me sljedece:
1. Da li se dimmer postavlja prije drivera ili poslije drivera, a prije ledica?
2. Da li se sa dimmerom podesava voltaza ili jakost struje ili pak oboje?
3. Da li driver mora bit dimmable da bi se uz njega koristio dimmer odnosno da li u jednoj od dvije navedene opcije (dimmer ispred ili iza drivera) moze ic dimmer sa un-dimmable driverom?
4. Da li se moze dimmer 12-24V 8A koristiti sa driverom od npr. 50W 30-56V 700mA odnosno ako odvrnemo dimmer do kraja da li ce on propustiti 24V (jer je to max deklarirani napon dimmera) i 1000mA (jer je to max jakost struje drivera, a koja je manja od struje dimmera od 8A) ili ce pak nesto riknuti buduci da je dimmer manje voltaze od drivera?

Napajanje bi bilo ili 12V od nekog kompa ili pak ac/dc driver koji ide na 220V, premda bih radije ovu prvu opciju sa dc/dc driverom. Ledice bi neke no name kineske (ali i neki brand name dolazi u obzir) od 5W nekih 40 tak komada na biljni akvarij od 450 l na kojem mi je trenutno fluo rasvjeta.
Samo ne znam da li bi uzeo smd i cob ledice odnosno ne kuzim bas razliku, negdje citam da su smd bolje, a drugdje da su cob. Da li su cree xm-l smd ili cob?
Dimanje bi bilo neophodno jer bi isao na jace ledice na kakvih 70% tj. po potrebi. E sad volio bih napravit sunrise/sunset efekt sa postepenim dimanjem ali sa arduino pojmom sam se prvi put susreo upravo neki dan tako da mi je to spansko selo ali otom potom kad rijesim ove pocetne nedoumice.

Procitao sam cijelu diy led helpdesk temu ali nisam naisao (ili mi je promaklo) na ovaj dio o poziciji driver/dimmer odnosno kako dimmer u biti regulira jacinu svijetla pa ako netko moze pomoc bio bih zahvalan :)

Poz

Offline denco1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
Odg: Led driver i dimmer
« Odgovori #1 u: Studeni 01, 2017, 17:41:18 poslijepodne »
Samo da se ispravim, tamo pod br.4 kod propustanja struje kroz dimmer je trebalo pisat 700mA (sto je jakost struje navedenog drivera), a ne 1000mA .