Ožujak 28, 2024, 12:30:31 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Jugoistocni azijski biotop  (Posjeta: 10543 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Jugoistocni azijski biotop
« u: Listopad 26, 2004, 13:10:00 poslijepodne »


 Da malo razbijemo najezdu Malawi i Tanganyika biotopa i da prikazemo jedan veoma zanimljiv Jugoistocni Azijski biotop " Misteriozna azijska dzungla". ( "The Natural aquarium" by Satoshi Yoshino and Doshin Kobayashi)


 Ovaj biotopski akvarijum predstavlja deo Jugoistocnih azijskih reka koje su veliko staniste Cryptocorynes-a. Medjutim kada pogledamo ovaj akvarijum odmah vidimo da je to veoma tezak zadatak ,napraviti takav biotop. Kao sto vidimo akvarijum je otvoren, bez poklopcai do polovine napunjen sa vodom (oko 15 cm) , razlog je bastakoprirodno staniste Cryptocorynes-a.


U prirodi zatecicemo pored samih obala, korenje drveca koje vire iz plitke vode ,natalozeno sa nasl*gama iz kojeg raste paprat i ostalo bilje. Tako nesto priblizno moramo i mi napraviti , postaviti u zadnji deo kamenje na koje treba postaviti panjeve. Kao supstrat koristimo sitni pesak u koji cemo saditi Cryptocorynes-e . Od ostalog biljamozemo koristiti, Fikus sp.,Aglaonema simplex,Schismatoglottis sp. , Chamedorea elegans ,...sl.


 Od akvarijumskih riba , barbusi su idealni za ovakav biotopski akvarijum. Preporuka je Puntius titteya jer se ona najcesce susrece u takvim stanistima.


   









Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #1 u: Listopad 26, 2004, 13:53:00 poslijepodne »


ovo je jako zanimljivo, a bogme pakao za napraviti...


Fauna... jel znaš koja se boja finog pijeskaupotrebljava za jugoistoenu aziju????
Vraćam se odmah - Godot

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #2 u: Listopad 26, 2004, 13:55:00 poslijepodne »
joooj daj nemoj, barbust titteya se originalno pojavljuje samo na sri lanki iliti ceylonu, sto znaci da bas nije tipican pretstavnik JI azije, a Fikus sp. ... eto sad tocno znam o kojoj se biljci radi,pa idem cupat smokvu (Fikus carica) ispred kuceda je stavim uz akvarij jer je to tipicno ... za ne znam sta. ili kriptokorine...

Offline shadow_x

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1156
    • http://www.google.com
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #3 u: Listopad 26, 2004, 14:24:00 poslijepodne »


al ovo mi zakon izgleda. Samo kaj je to vise palaudarij nego akvarij.
 

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #4 u: Listopad 26, 2004, 15:25:00 poslijepodne »


Citat: chubby
joooj daj nemoj, barbust titteya se originalno pojavljuje samo na sri lanki iliti ceylonu, sto znaci da bas nije tipican pretstavnik JI azije...



 To pitanje moras postaviti Satoshi Yoshino and Doshin Kobayashi , ja sam lepo naveo da sam fotografiju i tekstove uzimao iz pomenute knjige. Da ja tvrdim da sam video svojim ocima ...to ne mogu jos nisam bio ni u jednoj zemljikoja se nalazi uAziji ( zalosno, a sta cu ..tako je ) ali ne treba osporavati tvrdnje ljudi koji su to direktno proucavali .


Citat: chubby
...Fikus sp. ... eto sad tocno znam o kojoj se biljci radi,pa idem cupat smokvu (Fikus carica) ispred kuceda je stavim uz akvarij jer je to tipicno ... za ne znam sta. ili kriptokorine...



 Ne znam sta si hteo da kazes, da li mislis daFikus sp. ne treba da ide u takav biotopskiakvarijum ili nesto drugo si hteo reci.Fikus sp. ide iznad vode ,znaci na kamenjima se postavljava (naravno da koren mora u supstrat da ide koji na tom kamenju) a stabljika i listovi fikusa su iznad vode... Lepo sam naveo da je sve to tesko izvesti i da takav biotop nije nimalo lako napraviti.







Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #5 u: Listopad 26, 2004, 15:35:00 poslijepodne »
pregledao sam tu knjigu jednom prilikomi ima puuuno zanimljivih fotografija u kvalitetnom tisku. trenutno je tražim da ju kupim
Vraćam se odmah - Godot

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #6 u: Listopad 26, 2004, 15:51:00 poslijepodne »


chubby , zakaj si anas tak NABRIJAN????!!!!





fAUNA, NE SEKIRAJ SE , UVJEK JE TAKAV KAD se probudi u DVA POPODNE-MAMURAN!!


ihihhih sad ae mi svašta rea...

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #7 u: Listopad 26, 2004, 16:00:00 poslijepodne »
 Da mu ponudim jedno pivo ...da muprodje taj mamurluk?

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #8 u: Listopad 26, 2004, 16:08:00 poslijepodne »


eto tako sam i ja kupio ovu knjigu, u nadi da ce biti puna primjera raznih biotopa, kad ono sve super i sve pet sto se tice slika i uredjenja ... ali nema veze ni s jednim biotopom ... jako nedosljedno mada su naslovi tipa "flooded amazon forest", "downriver amazon", "amazon acid pool", "indian river" ...


npr. "southasian asian swamp", izbor riba jos kako tako, al pazi bilje - heteranthera zosterofila, ludwigia repens, hydrocotile leucocephala, cabomba ... pravo azijsko

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #9 u: Listopad 26, 2004, 16:12:00 poslijepodne »


a onom crvenom GUzonji necu nista rec ... zasad, cut ce me kad se vidimo


fauna, ma sve 5 (samo mala piva 6) samo rekoh ja da ce bit problema s tom carobnom rijeci - BIOTOP

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #10 u: Listopad 27, 2004, 01:23:00 prijepodne »
Chubby di si uzeo tu knjigu?
Split / Hrvatska

Offline krco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 447
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Fažana
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #11 u: Listopad 27, 2004, 09:05:00 prijepodne »
I ja sam ju kupio. Stvarno punaje slika, ali slabo su prikazane ribe koje"idu" uz navedene biotope.Odeš u Algoritam pored hotela Dubrovnik u ZG i vrlo vjerojatni je da aeš ju pronaai na polici. Inaee gotovo svaku knjigu možeš dobiti preko njih, al uz malo eekanja.

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #12 u: Listopad 27, 2004, 10:56:00 prijepodne »


uzeo je u algoritmu, al jeftinije je narucit preko amazona.


krco- bolji je izbor riba nego bilja, mada


e da gore treba pisati "southeast asian swamp" ... malo mi je pobjeglo

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #13 u: Listopad 27, 2004, 11:34:00 prijepodne »


ja au stat na stranu Lade, samo iz razloga jer brdo knjiga nam prodaje paeji drek, a mi to vjerno gutamo...


Eto, sad je Fauna izvadio neš iz knjige, u želji da malo obogati forum, a nije se ni sjetio da možda sve u knjizi i nije toeno, zato fauna - google i samo google...

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #14 u: Listopad 27, 2004, 12:51:00 poslijepodne »


google je zakon, a ne košta novaca


knjigama cemo vjerovati kad postanemo zemlja blagostanja
Vraćam se odmah - Godot

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #15 u: Listopad 27, 2004, 12:55:00 poslijepodne »
............. ali treba stavljati sve šta mislimo da je zanimljivo.... bez obzira šta je možda krivo jer na taj naein se nešto nauei.... ne znaju svi na forumu jel toeno ili nije........... treba se nešto i naueiti na ovom siteu
Vraćam se odmah - Godot

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #16 u: Listopad 27, 2004, 13:02:00 poslijepodne »


Citat: Stina
Eto, sad je Fauna izvadio neš iz knjige, u želji da malo obogati forum, a nije se ni sjetio da možda sve u knjizi i nije toeno, zato fauna - google i samo google...



 Nije nista pogresno u knjizi , vec je pogresno vasetumacenje biotopa.


 Ako mi zasadimo palmu na Severnom polu i ona uspe tamo prirodnim putem da se reprodukuje i razmnozava ,znaci da ona pripada tom biotopu bez obzira sto ne vodi poreklo odnosno , ne poticesa Severnog pola ...Tu je problem sto neko tumaci biotop pogresno.A to nije dobrojer zbunjujete tako ljude i ispada da nijedna knjiga ne daje tacne biotope.

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #17 u: Listopad 27, 2004, 13:08:00 poslijepodne »


E moj Fauna... da postoji nešto kao "Deus ex Machina" za knjige, vjerovatno bi ti to bio životni moto...


Pa zašto toliko sljepo vjeruješ svojim izvorima informacija?


Kao prvo, ovo što si sad napisao ne stoji, a kao drugo, natezat se eija je knjiga ispravna, a eija nije, je glupo, jer hoeeš-neeeš, svi mi vadimo naše znanje iz knjiga...


Stvar je samo u tome da je volim bacit malo ulja na vatru, i obožavam u zadnje vrijeme tebi dizat živce...

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #18 u: Listopad 27, 2004, 13:35:00 poslijepodne »


Citat: Stina
Kao prvo, ovo što si sad napisao ne stoji, a kao drugo, natezat se eija je knjiga ispravna, a eija nije, je glupo, jer hoeeš-neeeš, svi mi vadimo naše znanje iz knjiga...



 Kao prvo, dokazi da to nije tako...A kao drugo, u opste se ne natezem vec govorim onako kako jeste i ne rusim tvrdnje ni jednog autora knjiga kao sto vi rusite a najmanje ste kompententni za to. ( tu ubrajam i sebe kaosto ivas, jer niko od nas jos nije napisao "knjigu" i postao tako poznat)


 I trece , u opste se ne nerviram


 

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #19 u: Listopad 27, 2004, 14:00:00 poslijepodne »


Eekaj sad malo... to ti je dvosjekli mae... ako mi nismo kompetentni za to, tko mi može dokaz da je ON kompetentan???


Smatraš da je autor kompetetniji od nas samo zato što je završio odre?eni fakultet...? ... možda zato što je objavio par radova...?? ...ili pak zato što njegovo ime piše na knjizi...??


Evo, napravit eu ti ja knjigu i moje ime ee bit na njoj(vea sljedeai tjedan, i bit ee ti drago kad ti dam BESPLATNI primjerak), pa eu i ja bit kompetentan... ili još bolje, završit eu svoj fakultet, pa možda ee to nešto govorit o mom obrazovanju(A NEEE-GARANTIRAM!) ...ili trebam objavit koji rad(napraviti rad može biti i jednostavni copy/paste iz raznih literatura... a to ti mogu i dokazat, ali ukoliko si i malo nešto proueavao, moj dokaz ti je nepotreban...)??


Gledaj Fauna, znanstvenici su tu da teoriziraju... a MI (svi ostali) smo tu da im dokažemo da su u krivu...


Primjera ti mogu dat koliko želiš...


...nedaj se isprovocirat...



Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #20 u: Listopad 27, 2004, 17:33:00 poslijepodne »
Citat: Stina
Eekaj sad malo... to ti je dvosjekli mae... ako mi nismo kompetentni za to, tko mi može dokaz da je ON kompetentan???


Smatraš da je autor kompetetniji od nas samo zato što je završio odre?eni fakultet...? ... možda zato što je objavio par radova...?? ...ili pak zato što njegovo ime piše na knjizi...??



 Ma, ne radi se tu o fakultetu ili magistratu pa cak i doktoratu. Zasto tako razmisljas? Nisu to knjige koje su napisali, pisaliKurta i Murta , pa da ih ti i ja pobijamo samo iz razloga sto smatramo da dosta poznajemu takvu tematiku. Daleko smo mi jos od toga ... i ja sam senekada takozanosio otkrivajuci nove stvari i mislioda sam osvojio ceo Svet...Danas, kada neuporedivo vise znam , "znam da nista ne znam". Ti ljudi su ceo svoj zivotni vek posvetili proucavanju i istrazivanju sa citavim timom strucnjaka koji im pomazu u tome. Takvim ljudima naucne institucije finansiraju takva istrazivanja koja nisu ni malo jeftina cak i za neke bogatije ljude. Ne bih da razglabam o ovim stvarima nije to ono sto ti mislis ,copy and paste.


 To sto ti kazes copy and paste, to nije moguce ma koliko to na prvi pogled deluje, takvih knjiga ima koliko hoces i one ne mogu naci mesto na Net-u kao ove knjige sto nalaze, jednostavno NEMOGUCE . Moguce je samo na nekim sajtovima http://WWW.MIKA KARIKA. com


 Jos samonesto da kazemu vezi googla i samo googla.


 To je veoma korisna stvar ali takodje sa dosta netacnih informacija (to je bar evidentno i o tome ne treba raspravljati).Sa google-om moras znati rukovati ,inace ces poceti da tvrdis da je zemlja jedna velika ploca i da nije okrugla ili da je covek postao od zabe ili amebe.


 Toliko i NEMOJ DA ME VISE NERVIRAS !!!


 

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #21 u: Listopad 27, 2004, 17:56:00 poslijepodne »















Naslov :

Ekološki leksikon

Autor :Domagoj ?ikia ( Pisac )
grupa autora ( Pisac )
Podrueja u koja je knjiga svrstana :Zaštita okoliša

Cijena knjige :300 kn

Vrijeme izlaska :2001



evo stina ne moras se truditi da napises knjigu, ove gore je napisao i vec izdao (prije 3. god), svima vama znani "PROFESOR", moj najbolji pajdo


fauna- za domacu zadacu nadji ovu knjigu, uputi se u osnovne pojmove ekologije i onda ljepo dodi tu u zagreb da demantiras i ispravis coveka ... pa necemo dopustit da bude u krivu a da on to ne zna, al prije toga cemo se zapiti, a vjeruj on moze potegnut ... puno







Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #22 u: Listopad 27, 2004, 18:33:00 poslijepodne »


 Daj bre, chubby, ...necemo se prepucavati preko foruma bez veze i nemoj me uciti sada o pojmovima i kako ja treba to da tumacim. Sta si hteo da kazes da ne znam sta znaci biotop.


 Pa, evo ti iz recnika znacenje biotopa: "Biotop ili abiocen- staniste naseljeno (biocen ili biocenoza = zivotna zajednica)"


I sta sada hoces da kazes da recnik nije tacan ili ti imas nekakvo drugacije shvatanje ovih reci ?


 ZnaciJugoistocni biotop sto sam ja prikazao i Puntius titteya ne pripada zivotnoj zajednicitamo gde je ima. Mislis akopoticeu Sri lanki da je to njen jedinibiotop. Pa koliko u Malawi, Tanganjika i Viktorija jezero imaju biotopa ?..Pa samo u jednom jezeru imas koliko hoces biotopa, to najbolje moze Bojko da ti kaze (ja nisam bas neki poznavalac IAciklida) ali to znam i to je tako.


 Daj bre, ...necemo vise o tome , to su za mene sasvim jasne stvari.


 


 

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #23 u: Listopad 27, 2004, 19:20:00 poslijepodne »
pa sta se bre peniš ... svejedno dodi u zagreb da se zapijemo ... i raspravimo

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Jugoistocni azijski biotop
« Odgovori #24 u: Listopad 27, 2004, 19:27:00 poslijepodne »
 Pa kada dojem ako sam u pravu, iiiimas da popijes gajbu Karlovackog ...Ne smes reci da ne mozes ...