Travanj 20, 2024, 02:31:47 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: 7 gupy patuljaka  (Posjeta: 2455 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sany111

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
7 gupy patuljaka
« u: Siječanj 17, 2007, 13:06:00 poslijepodne »
evo napokon moja pepeljuga dobila je 7 malih veselih gupya.e sad da ti patuljci ostanu na zivotu me zanima dali da im mjenjam vodu i kako i kad? dali da im ocistim dno posto je njihova mama obavljala nuzdu pa ima prljavstine po dnu.koliko cesto da ih hranim? i jos pokoji savjet da moji patuljci postanu veliki gupy.
oni se nalaze sad u kanistericu u kojem je mama bila izdvojena od ostale bagre.

 

Offline sany111

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
7 gupy patuljaka
« Odgovori #1 u: Siječanj 17, 2007, 13:07:00 poslijepodne »
to smo mi.
 

Offline franco9200

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1073
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
    • http://www.akvarij.net
7 gupy patuljaka
« Odgovori #2 u: Siječanj 17, 2007, 13:10:00 poslijepodne »
prvo za svaku ribu ti treba filtracija vode i grijac i puno toga jos bolje da kupis rodilicu i to sve zajedno vratis u zajednicki akvarij gdje imas adekvbatnu filtraciju, male gupije mozes hraniti hranom za odrasle ali ju prije moras izmrviti u rukama ......eto toliko i pusti ih u akvarij kada narastu i dobiju boju
Rijeka, Zamet, Trsat
..........................
* ne vjeruj ribi koja laže....

Offline Logo30

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
7 gupy patuljaka
« Odgovori #3 u: Siječanj 17, 2007, 14:17:00 poslijepodne »
Eto, franco ti je sve rekao, u trgovinu i kupiti rodilicu i s time u aq!
Zagreb/Ravnice

Offline franco9200

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1073
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
    • http://www.akvarij.net
7 gupy patuljaka
« Odgovori #4 u: Siječanj 17, 2007, 15:01:00 poslijepodne »
ovako će ti krepati bez filtracije vode
Rijeka, Zamet, Trsat
..........................
* ne vjeruj ribi koja laže....

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
7 gupy patuljaka
« Odgovori #5 u: Siječanj 17, 2007, 15:08:00 poslijepodne »
"šefe"more i bez kotilice. Samo nek je guuuuuuuuuuuuuuuusto zasađen akvarij. Moje bibice nemaju kotilicu ali zato ima bilja kao u priči i nema frke. Malenih koliko voliš, imaju se di sakrit i osječat sigurnima. Može stavit i plutajučeg bilja ako ga nije volja sadit. Hrani ih u malim količinama ali češće. Nema nekog tu striktnoga pravila netko da je po 3 netko 4 neki i po 5 puta na da. Ali opet velim u malim količinama. Imaš kupit i bebi hranu npr sera mikropan oko 17 kn. Ali možeš slobodno stavit ovu šta daješ velikim ribicama. Samo im jače smrvi da mogu u njihova mala ustašca.Edited by: duda
 

Offline green_lizard

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
7 gupy patuljaka
« Odgovori #6 u: Siječanj 17, 2007, 15:39:00 poslijepodne »


Citat: duda
"šefe"more i bez kotilice. Samo nek je guuuuuuuuuuuuuuuusto zasađen akvarij. Moje bibice nemaju kotilicu ali zato ima bilja kao u priči i nema frke. Malenih koliko voliš, imaju se di sakrit i osječat sigurnima. Može stavit i plutajučeg bilja ako ga nije volja sadit.



Istina, ja sam ih isto u početku odvajao i sad kad sam kupio novi akvarij s više bilja, za tim uopće nema potrebe, u protivnom ne mogu ih se rješit


sretno s malcima
 

Offline taraneh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
7 gupy patuljaka
« Odgovori #7 u: Siječanj 17, 2007, 15:59:00 poslijepodne »


joj, super, sretno.


uvjek se veselim porodu
Zagreb

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
7 gupy patuljaka
« Odgovori #8 u: Siječanj 17, 2007, 16:31:00 poslijepodne »
 

Offline sany111

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
7 gupy patuljaka
« Odgovori #9 u: Siječanj 17, 2007, 21:01:00 poslijepodne »
okej znaci kupim kotilicu i stavim ih unutra i tako bi njih 7 trebalo
bit tamo dok ne narastu oko 2mj.malo klaustofobicno.ali ako je zdravije
nego ovaj kanisteric u kojem su sami onda onda cemo ih stavit u
kotilicu u akvarij.dali mozda ova ustajala voda moze stetit posto ste
rekli da ce bez filtera uginut.
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
7 gupy patuljaka
« Odgovori #10 u: Siječanj 17, 2007, 21:29:00 poslijepodne »
Šta ti nije pametnije i korisnije kupit brzorastučeg bilja. Npr vodena kuga, rogolist biljke su jako korisne odlični odašiljači kisika oduzimaju vodi nitrate. Ribe i velike i male biti bile zahvalnije na tom neg na kotilici. Akvarij bi obogatijo kojom biljkom više. Šta više bilja tim bolje i za akvarijsku vodu a time i automatski za zdravlje riba. Ove bilje su jaako jednostavne za održavati. Možeš i hpustit da plutaju po vodi, a možeš piknut u podlogu kako tebe volja. I naravno kako rekoh korisne su. Po meni je to daleko bolje nego kotilica. Maleni če se imat di sakrit i osječati sigurnim. Mislim da bi bili sretniji tako neg da su u kotilici. No ti si šef svog ag pa ti odluči.
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
7 gupy patuljaka
« Odgovori #11 u: Siječanj 17, 2007, 21:31:00 poslijepodne »
Akoliko da budu u kotilici ako se odlučiš za nju. Kad budu dovoljno veliki da nemogu drugim ribama stat u usta.
 

Offline kokolo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 198
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
7 gupy patuljaka
« Odgovori #12 u: Siječanj 17, 2007, 21:31:00 poslijepodne »
Kad se moja bijela mollica izlegla u akvariju od 75 L uhvatila me nespremnoga... Nije uopće izgledala kao skotna, nije bila debeljuškasta, a mužjak joj je bio uginuo tjedan ranije, tako da sam otpisao okot i planirao nabaviti novog joj udvarača...

Ali onda sam jednog jutra primjetio neke bijele točkice poredane ispred filtera - prvo sam mislio crvići mi se neki stvorili i onda sam prišao akvariju i vidim male ribice! Nisu se skrivale, ali nitko ih drugi nije isto obadava. Ali ja san ih prvo bia ulovia u veću lovilicu i to pričvrstio u akvarij da ne mogu pobjeći i otrčao u shop po bebilicu...

Ja ti prepručujem onu mrežastu... Nekako mi se čini boljom... Kroz onu plastičnu prozirnu jadni uvijek pokušavaju izaći i buni ih stalno, a ovde vide da ne mogu nigdi, pa se posvete igranju (mojih mollyja je bilo 4 - svaki je zauzeo kut i onda su se kružno izmjenjivali )... Bio sam im stavio i plutajuću biljku da se malo privikavaju na veći akvarij i da uživaju...

Eto, ne znam čemu ovaj esej, ali drago mi je zbog tvojih malaca - uvijek je gušt dobit male ribice, kao nekakva pohvala da ribicama odgovara ono što im pružaš... Bar ja tako shvaćam to. Stavi koju slikicu kad porastu i dobiju boju!

Josip...::...Split

Why are you wearing that stupid man suit?

Offline sany111

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
7 gupy patuljaka
« Odgovori #13 u: Siječanj 18, 2007, 22:34:00 poslijepodne »
evo poslušah vas i kupih kotilicu.mali su sad u glavnom akvariju u kotilici.ove ostale ribe su samo oko kotilice i zamisljaju svoju zivu hranu na ražnju.kad budu malo narasli cu se javit sa slikam.
 

Offline aqua man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 391
7 gupy patuljaka
« Odgovori #14 u: Siječanj 19, 2007, 00:32:00 prijepodne »
Duda te toliko kak bi rekao "molila" da bolje uzmeš brzorastuče bilje poput rogolista i vodene kuge a ti opet po svome,a dobro nek` bude po tvom, i ja sam ipak za gusto bilje ,a šta da se sad radi  
 

Offline kokolo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 198
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
7 gupy patuljaka
« Odgovori #15 u: Siječanj 19, 2007, 00:48:00 prijepodne »
No opet dok to bilje izraste bolje je u kotilicu staviti mališe da ne bi postali hrana... Što ne???
Josip...::...Split

Why are you wearing that stupid man suit?

Offline aqua man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 391
7 gupy patuljaka
« Odgovori #16 u: Siječanj 19, 2007, 01:00:00 prijepodne »
A ako kupiš rogolist koji je odma ogroman kad ga kupuješ a nemaš straha da če se raspasti nakon okota
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
7 gupy patuljaka
« Odgovori #17 u: Siječanj 19, 2007, 10:19:00 prijepodne »


aqua man upravo tako. Iz nas iskustvo progovara a njima to očito nije jasno Aqua man
 

Offline sany111

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
7 gupy patuljaka
« Odgovori #18 u: Siječanj 19, 2007, 15:48:00 poslijepodne »
boze mili ljudi moji pa vas nitko ne razumije.prvo se dogovorite pa onda pisite.nigdje ne pise da je kotilica kobna za malene.svi imamo svoju teoriju.ja sam imala izbor koji ste mi vi dali i izbrala kotilicu.prvo su mi rekli -pod drugom temom- stavi u poseban kanister jer je kotilica mala. pa sad izvadi iz kanistera i stavi u kotilicu, pa sad prirodnjaci se javili sa biljem.najpametnije bi bilo da imam akvarij od 1000l puno bilja malo riba i debeli bankovni racun-ali nemam.mislim stvarno koliko vi mozete oprat ljude to nije normalno ne samo ovdje nego na cijelom forumu.mi vas samo molimo za savijet a na nama je sto cemo napravit ipak na pocetku price je bila kotilica bitna pa se ja zatoh odlucih za to a ne za bilje.

 

Offline green_lizard

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
7 gupy patuljaka
« Odgovori #19 u: Siječanj 19, 2007, 18:16:00 poslijepodne »


Citat: sany111
boze mili ljudi moji pa vas nitko ne razumije.prvo se dogovorite pa onda pisite.nigdje ne pise da je kotilica kobna za malene.svi imamo svoju teoriju.ja sam imala izbor koji ste mi vi dali i izbrala kotilicu.prvo su mi rekli -pod drugom temom- stavi u poseban kanister jer je kotilica mala. pa sad izvadi iz kanistera i stavi u kotilicu, pa sad prirodnjaci se javili sa biljem.najpametnije bi bilo da imam akvarij od 1000l puno bilja malo riba i debeli bankovni racun-ali nemam.mislim stvarno koliko vi mozete oprat ljude to nije normalno ne samo ovdje nego na cijelom forumu.mi vas samo molimo za savijet a na nama je sto cemo napravit ipak na pocetku price je bila kotilica bitna pa se ja zatoh odlucih za to a ne za bilje.



Mislim da je svaki taj predloženi nacin dobar, samo je stvar kome šta više odgovara. Ako ceš ih stavit u kanister, morat ceš cešce mijenjati vodu, jer nepojedna hrana ju zagađuje i voda se nakon nekog vremena usmrdi, ako nemaš filter.


Mislim da su duda i aqua man predložili da stavi bilje zato što će to ribama biti zaklon, a i upotpunit će akvarij, za razliku od kotilice koja je prikeljena na staklo, pa to bas i nije neki ukras...
 

Offline aqua man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 391
7 gupy patuljaka
« Odgovori #20 u: Siječanj 19, 2007, 22:34:00 poslijepodne »
Hvala green lizard na "obrani" ako se to može tako nazvati
 

Offline sany111

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
7 gupy patuljaka
« Odgovori #21 u: Siječanj 20, 2007, 12:26:00 poslijepodne »
u akvariju imam bilja samo zasadenog pa sam smatrala da im to nece biti dovoljan zaklon.ovako su namiru i sve ih vidim i nadem a i lakse mi je vidjet dali svi jedu a onako je zeznuto a i postoji mogucnost da budu oni pojedeni a ja bi ih voljela sve zadrzat.sto se tice prljavstine na dnu kotilice su rupice pa mi hrana itd. prolazi kroz nju i imam filter i takoder voda u kotilici se malo filtrira odnosno tokom dana kotilica je cista dok ih ponovno ne na hranim.pozdrav svima
 

Offline duj.Ko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
  • ornament i zločin
7 gupy patuljaka
« Odgovori #22 u: Siječanj 20, 2007, 14:23:00 poslijepodne »
 
Citat: sany111
mislim stvarno koliko vi mozete oprat ljude to nije normalno ne samo ovdje nego na cijelom forumu.mi vas samo molimo za savijet a na nama je sto cemo napravit


bravo!!!!!!  
\"Još vjerujem u čistoću umjetnosti, kao jedinu takvu koja nam je preostala u ovom životinjstvu uokolo nas.\" M.Krleža

Offline bobialf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1089
7 gupy patuljaka
« Odgovori #23 u: Siječanj 20, 2007, 18:21:00 poslijepodne »
bravo duj.ko
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
7 gupy patuljaka
« Odgovori #24 u: Siječanj 20, 2007, 18:23:00 poslijepodne »


"divno" naljepša hvala!